Pirmąją Modesto Juodžio pasakojimo dalį skaitykite čia.
Mėnesio išlaidos – 150 eurų
Vietiniai keliasi ir gulasi su saule. O Modesto darbo diena prasideda 7.30 val. Iš specialiai „Duglas Alliance“ darbuotojams džiunglėse pastatyto miestelio su visais patogumais (sporto sale, parduotuve, valgykla, bendrabučiais) vaikinas pirma vyksta iki lentpjūvės, kurios direktorius – taip pat lietuvis.
Tautiečių Pusiaujo Gvinėjoje gyvena ir daugiau. Vėliau su padėjėjais jis sėda į sunkvežimį ir braunasi į džiunglių tankmę. Apie 30 min. dar tenka eiti pėsčiomis. Darbas baigiasi 18 val. Ir taip – 6 dienas per savaitę.
„Laisvalaikiu reikia susigalvoti, ką veikti, kitaip išprotėsi. Sekmadienį nuvažiuoju į už 40 km esantį artimiausią miestą ar prie Atlanto vandenyno. Vanduo puikus, siekia 25 laipsnius šilumos. Paplūdimyje – palmės, kokosai. Horizonte plaukioja daug laivų, nes dėl naftos puikiai išvystyta laivininkystė“, – apie tai, ką veikia laisvu laiku, papasakojo Modestas.
Pasijuokiame atradę tendenciją: ant mažesnės vertės banknotų – žemdirbiai, paprasti žmonės, ant didžiausios vertės – lėktuvai, pramonės galios atspindžiai.
Per mėnesį vaikinas prisipažino teišleidžiąs tik 150 eurų: alui ir saldainiams. Visa kita – maistas, barakas, vanduo, elektra, gydymas, sportas – nekainuoja.
„Dirbant čia galima nemažai sutaupyti“, – demonstruodamas didžiausios Pusiaujo Gvinėjos vertės pinigą, – 14.48 Eur prilygstantį 10 tūkst. frankų banknotą, – patikino Modestas.
Pasijuokiame atradę tendenciją: ant mažesnės vertės banknotų – žemdirbiai, paprasti žmonės, ant didžiausios vertės – lėktuvai, pramonės galios atspindžiai.
Tenka išmokti derėtis
O kokios prekių kainos vyrauja Pusiaujo Gvinėjoje? Pasak Modesto, jos paklūsta tik derybų menui.
„Turguje – vien kiniškos kopijos. Kinai įsukę nemažą verslą: tiek prekybos, tiek statybų. Pavyžiui, laikrodis kainuoja apie eurą. Pardavinėjami ir seni telefonai, gausu koncertinių kolonėlių. Iš pradžių nesupratau, kas jas perka. Pasirodo, Pusiaujo Gvinėjos gyventojai – labai daininga tauta. Muzika jiems – viskas“, – šyptelėjo Modestas.
Kartą vaikinui teko turguje pirkti „Hugo Boss“ kvepalus. Pardavėjas prašė 22 tūkst. frankų. Nusiderėti pavyko iki 5000 (vienas euras atstoja 650 frankų).
Yra ir įdomių prekių. Ypač gražūs Pusiaujo Gvinėjoje pardavinėjami batai. Kartą lauktuvių į Lietuvą Modestas parvežė ir originalią rankinę su tikra krokodilo galva, dantimis bei kojomis.
Pusiaujo Gvinėjoje galima įsigyti tik vietinės gamybos, kiniškų ar ispaniškų prekių. Kai kas būna pagaminta ir Kamerūne.