Lietuvių numylėti slidinėjimo kurortai: Pincolas ar Madonna di Kampiljo – kuris geriau?

Mažus, bet turistų pamėgtus Pincolo (Pinzolo) ir Madona di Kampiljo (Madonna di Campiglio) slidinėjimo kurortus Italijos Alpėse kasmet užplūsta daugybė slidinėjimo malonumų išsiilgusių turistų. Lietuviai taip pat pamėgo šią vietą – automobiliais, autobusais ir lėktuvais vyko į šiuos kurortus per vaikų žiemos atostogų savaitę. Tokį gausų lietuvių antplūdį taip pat lėmė surengtos Lietuvos kalnų slidinėjimo mėgėjų pirmenybės, vykusios prestižiniame Madona di Kampiljo kurorte.
Madonna di Campiglio
Madona di Kampiljo / Erikos Jusytės nuotr.

Pincolo ir Madona di Kampiljo miesteliai yra vienas šalia kito. Pincolas – mažas ir ramus, jį visą galima pereiti per 15–20 minučių, tačiau jame nieko netrūksta. Miestelio centrą žymi bažnytėlė, kuri visą parą kas valandą skambina varpais ir dar papildomai prieš mišias. O 7 valandą ryto 30 stiprių varpo dūžių tikrai prikels kiekvieną, todėl nieko keisto, kad miestelio gyvenimas prasideda anksti.

E.Jusytės nuotr./Pinzolo varpinė
E.Jusytės nuotr./Pinzolo varpinė

Aplink bažnyčią išsirikiavę svarbiausi miestelio objektai: turistų informacijos centras, restoranai, barai, suvenyrų krautuvės, slidinėjimo reikmenų parduotuvės, pagrindinė miestelio parduotuvė „Supermercati Trentini“, kuri pradeda dirbti anksti ryte.

Slidinėjimo įrangos ir drabužių parduotuvių čia apstu, o kainos nėra aukštos, tačiau už slidinėjimo pasą teks pakloti nemažai, jeigu norėsite slidinėti ne tik Pincolo kurorte, kuris turi 14 trasų, bet ir šalia esančiame Madona di Kampiljo, kuris turi daugiau kaip 40 trasų.

Šie du slidinėjimo kurortai sujungti keltuvu, kuriame užtruksite nei daug, nei mažai – 18 minučių. Kitas būdas patekti iš Pincolo į Madona di Kampiljo kurortą – autobusu, kuriuo važiuosite apie 25 minutes. Verta žinoti, kad nors šie du kurortai sujungti keltuvu, tačiau reikalingi skirtingi ski pasai arba vienas bendras, kurio kaina 6 dienoms sezono metu yra 271 euras asmeniui. Pincolo kurorte ski paso kaina 6 dienoms – 202 eurai, o Madona di Kampiljo – 247 eurai, vaikams, kurie gimę po 2009 lapkričio mėnesio ski pasas nemokamas.

E.Jusytės nuotr./Pinzolo
E.Jusytės nuotr./Pinzolo

Kokie pliusai ir minusai?

Pincolo kurorto trasos ilgos, plačios, gerai paruoštos, netenka vaikščioti ar stumtis lazdomis, ir nors žemėlapyje pažymėta daug raudonų trasų, tačiau jos puikiai tinka pradedančiajam slidininkui ar snieglentininkui.

Stebina ir tai, kad prie kiekvienos trasos yra informacinė lentelė, kurioje nurodytas trasos ilgis, vidutinis ir maksimalus statumas, išreikštas procentais. Pagal tai galima lengvai orientuotis ir įvertinti savo galimybes, nes kartais tarp raudonų ir juodų trasų nėra didelio skirtumo, o nusileisti juoda trasa, ypač neilgai slidinėjančiam žmogui, suteikia daugiau gerų emocijų ir pasitikėjimo savimi. Prieš kiekvieną statesnę trasos atkartą yra įspėjamosios vėliavėlės. Juodos trasos abiejuose kurortuose nėra sudėtingos, leidimasis jomis ne varginantis, o malonumas. Stačiausia vieta 70 proc., lengviausia juoda trasa 55 proc.

Erikos Jusytės nuotr./įspėjamoji vėliavėlė
Erikos Jusytės nuotr./įspėjamoji vėliavėlė

Vienas pagrindinių Pincolo kurorto privalumų tai, kad nėra eilių prie keltuvų. Madona di Kampiljo kurorte prie keltuvo tenka laukti ir 10 minučių. Pagrindinis Pincolo kurorto minusas – dauguma keltuvų seni ir atviri, todėl esant stipriam šalčiui ir vėjui, labai nemalonu keltis. Taip pat trasų pasirinkimas nėra gausus, o Madona di Kampiljo kurorte – priešingai, trasų pasirinkimas platus, įrengtas mini snow parkas, kurį išbandyti gali net ir patys mažiausieji, bei milžiniškas sniego parkas su įspūdingo aukščio tramplynais.

Šiame kurorte keltuvai atnaujinti ir dauguma jų uždari, todėl kylant ar leidžiantis nereikia drebėti iš šalčio, galima tinkamai pailsėti. Patekimas į slidinėjimo trasas abiejuose miesteliuose greitas ir paprastas. Madona di Kampiljo miestelyje yra 5 keltuvai, o Pincolo 2, todėl važinėti ski autobusais retai kam nors prireikia, nors tokia galimybė yra. Tiesa, už papildomą mokestį, nes šiame kurorte į ski paso kainą neįskaičiuotas autobusas.

Madona di Kampiljo slidinėjimo kurorte yra daug restoranų su vaizdingomis terasomis, o kainos nėra aukštos, pavyzdžiui, 100 ml karšto vyno kainuoja 3–4 Eur, žymusis itališkas kalnų gėrimas Bombardino – 4 Eur, sočius pietus galima pavalgyti už 12–15 Eur: salotos kainuoja 5 Eur, guliašo sriuba 8 Eur, lazanija 9–10 Eur, makaronai ar spagečiai 9–10 Eur, jautienos kepsnys su bulvėmis 12–13 Eur, žuvies kepsnys 13–15 Eur, desertai 4–6 Eur. Pincolo kalne yra tik 3 restoranai, o kainos nesiskiria.

Ir Pincolo, ir Madona di Kampiljo kurortuose yra daug vaikų mokyklėlių, šalia kurių įrengti specialūs keltuvai ir kalneliai mokytis. Vaikai grupelėse ar atskirai su privačiu instruktoriumi slidinėja bendrose trasose tik tada, kai įgauna slidinėjimo pagrindus, o labiausiai stebina tai, kad galima sutikti ne vieną lietuvį instruktorių. Tai viena iš priežasčių, kodėl lietuviai pamėgo šiuos kurortus.

Kodėl verta pirkti bendrą slidinėjimo pasą?

Atvykus į Pincolo ar Madona di Kampiljo miestelį didžiausias svarstymas kyla dėl ski paso, nes yra 3 pasirinkimai: Madona di Kampiljo, Pincolo arba bendras. Įsigijus tik pirmąjį variantą, tikrai bus ką veikti visą savaitę, tačiau žmonių antplūdis, ilgos eilės prie keltuvų gali truputį įgristi, o įsigijus tik Pincolo pasą gali būti nuobodu slidinėti visą savaitę. Įsigijus bendrą slidinėjimo pasą, trasų pasirinkimas labai gausus, galima ir tinginiauti, ir itin aktyviai slidinėti.

Verta atkreipti dėmesį, kad įsigijus tik Madona di Kampiljo slidinėjimo pasą ir apsistojus Pincolo miestelyje, kuriame viešbučių kainos žemesnės, į Madona di Kampiljo slidinėjimo kurortą galima patekti autobusu, kuris važiuoja du kartus iš ryto 8:18 ir 8:48, tačiau grįžti bus galima tik su vieninteliu autobusu 16:59, kurio kaina asmeniui į abi puses 2 eurai, o perkant savaitei – 10 eurų. Kitu atveju, net ir esant blogoms oro sąlygoms, teks slidinėti kenčiant šaltį arba sėdėti bare. Žinoma, yra galimybė išsikviesti taksi, tačiau jis kainuos apie 50 eurų.

Įsigijus bendrą slidinėjimo pasą ir apsistojus Pincolo miestelyje, galima bet kuriuo metu grįžti į viešbutį ir planuoti slidinėjimus kaskart kitose trasose atsižvelgiant į oro sąlygas, žmonių antplūdį ir labiausiai patikusias trasas.

Erikos Jusytės nuotr./Madonna di Campiglio
Erikos Jusytės nuotr./Madonna di Campiglio

Slidinėjimo kurortų kokybė aukšto lygio

Tai du gražūs ir jaukūs kalnų miesteliai, kurių trasas kartu sudėjus siūlomas gausus ir įvairaus sudėtingumo trasų pasirinkimas. Trečius metus „Novaturo“ gidu dirbantis Laurynas sako, kad lietuviai atradę šiuos kurortus sugrįžta ne vieną kartą.

Pincolo ir Madona di Kampiljo kurortus patrauklius daro tai, kad nusileidus Milano Bergamo oro uoste, abu miestelius pasieksite per dvi valandas, tad ilgos ir varginančios kelionės išvengsite. Kitą dieną pilni jėgų galėsite slidinėti ir grožėtis nuostabiu dolomitinių alpių peizažu. Būsite sužavėti abiejų kurortų trasomis, kurios visada labai gerai paruoštos, prireikus – papildomos dirbtiniu sniegu.

Išskirtinis ir keltuvų darbuotojų elgesys. Jie labai draugiški, paslaugūs ir atidūs, net ir vėjuotą, šaltą dieną stovi lauke ir prižiūri, ar visi spėja atsisėsti, o mažus vaikus, besiropščiančius į keltuvą, prilaiko, padeda įsidėti slides ar atsisėsti.

Ir nors ski paso kaina nežymiai didesnė, palyginus su kitų slidinėjimo kurortų Italijoje, tačiau kaina atitinka gerą kokybę. Apsilankę įsitikinsite, kad ne veltui Madona di Kampiljo laikoma prestižiniu slidinėjimo kurortu, o šalia esantis Pincolas prideda dar daugiau pliusų žiemos malonumų ištroškusiems turistams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai