Moratoriumas (sustabdymas) yra dalis vyriausybės pastangų reformuoti turizmą Balio saloje, kuri yra viena iš pagrindinių Indonezijos traukos vietų, siekiant pagerinti turizmo kokybę ir padidinti darbo vietų skaičių, kartu išsaugant vietinę salos kultūrą, rašoma CNN.
Jūrų ir investicijų reikalų koordinavimo ministerijos vyresnysis pareigūnas Herminas Esti „Reuters“ sakė, kad vyriausybė sutiko nustatyti moratoriumą, nors dėl tikslaus termino dar diskutuojama.
Šeštadienį laikinasis Balio gubernatorius Sangas Made Mahendra Jaya pareiškė, kad jis pasiūlė centrinei vyriausybei nustatyti moratoriumą keturiose judriose Balio vietovėse, atkreipdamas dėmesį į pernelyg didelį užstatymą komerciniais tikslais, pavyzdžiui, viešbučių, vilų ir paplūdimio klubų statybą.
Gubernatoriaus biuras ir Indonezijos turizmo ministerija pirmadienį iš karto neatsakė į prašymus pateikti komentarus.
Rugsėjo 8 d. naujienų svetainė „Detik“ citavo vyresnįjį ministrą Luhutą Pandjaitaną.
Jis anksčiau yra sakęs, kad Balyje šiuo metu gyvena apie 200 000 užsieniečių, kurie prisideda prie tokių problemų, kaip nusikalstamumas, pernelyg didelis užstatymas ir konkurencija dėl darbo vietų.
Užsieniečių atvykimas į Balį išaugo nuo tada, kai jis vėl tapo atviras turizmui po COVID-19 pandemijos. Vaizdo įrašai, kuriuose užfiksuoti netinkamai besielgiantys turistai, dažnai plinta internete, piktindami gyventojus ir sukeldami griežtą Indonezijos socialinės žiniasklaidos vartotojų reakciją.
Vyriausybės duomenimis, per pirmąjį pusmetį per Balio oro uostą atvyko 2,9 mln. užsienio turistų, o tai sudaro 65 proc. visų į Indoneziją oro transportu atvykusių užsieniečių.
Duomenys rodo, kad pernai Balyje veikė 541 viešbutis, o 2019 m. – 507.