Lietuvoje airių žurnalistai prisiminė Juros periodo parką, Disneilandą ir filmus su Jennifer Aniston

Lietuvių tikėjimas ir istorija. Šie du dalykai pasirodė svarbiausi Lietuvoje viešėjusiems airių žurnalistams. Savo įspūdžiais po pažintinio turo, kurį organizavo Valstybinis turizmo departamentas, jie pasidalino su didžiausių Airijos dienraščių „The Irish Times“ ir „Irish Independent“ bei leidinio „Irish Travel Trade News“ skaitytojais.
Vilnius
Vilnius / Tomo Lukšio/BFL nuotr.

„Lietuvoje – 717 krikščioniškų bažnyčių. Romos katalikai sudaro 80 proc. visų gyventojų. Tai išties keista turint omenyje, kad kalbame apie paskutinę Europos pagonių šalį, kuri vėliausiai priėmė krikščionybę. Asmeniškai man visos bažnyčios yra it filmai, kuriuose vaidina Jennifer Aniston – jei matei vieną, vadinas, matei juos visus. Tačiau šv. Onos ir šv. Petro ir Povilo bažnyčios Lietuvoje išties išskirtinės, labai lankomos“, – netikėtą palyginimą publikacijoje „Pasaka apie du miesto veidus“ pateikia „Irish Independent“ žurnalistė Katty Harrington.

O Grūto parką su Stalino ir Lenino monumentais ji lygina su despotų Disneilendu. Žurnalistės manymu, airiai negali likti abejingi Lietuvos istorijai. K.Harrington antrina jos kolega Sean MacConnell straipsnyje „Baltiškas nuotykis“ („The Irish Times“): „Lietuva buvo pirma SSRS šalis, 1990 m. kovo 11 d. paskelbusi nepriklausomybę. Akivaizdu, kad ir dabar lietuviai tuo labai didžiuojasi“.

Slegiančiu priminimu apie sovietų erą publikacijoje „Lietuva – nuo šiol populiari atostogų kryptis“ („Irish Travel Trade News“)  Joe Jennings pavadina Genocido aukų muziejų: „Visi penki iš mūsų grupės, įskaitant mane, buvome šokiruoti, kai pamatėme kalėjimo celes, kuriose buvo kankinami kaliniai ir vykdomos egzekucijos. Turiu įspėti, kad šis muziejus – ne silpnų nervų lankytojams. Tai siaubą keliantis liudijimas“.

Šalyje, kurią nuo Dublino skiria tik 3 val skrydis, žurnalistai džiaugėsi aptikę ir airiškų pėdsakų: airių menininko Laurent Mellet skulptūrą „Requiem mirusiam poniui“ Europos parke bei ... Marijos Stiuart egzekucijos vietą Trakų pilyje. „Šokiruojantis faktas! Visa laimė, vėliau paaiškėjo, jog pilyje tebuvo filmuota juosta apie karalienės gyvenimą ir mirtį“, – lengviau atsidūsta S.MacConnell.

Jis atkreipia dėmesį ir į tai, kad trečdalį Lietuvos teritorijos dengia miškai, kuriuose lietuviai užsiiminėja nacionaliniu sportu – grybauja. „Tačiau tai tikrai neturi nieko bendro su Amsterdamo grybukais“, – leidžia sau pajuokauti „Irish Independent“ žurnalistė.

Žurnalistų dėmesio sulaukė ir Baltijos auksas: „Gintaras – svarbi Lietuvos paveldo dalis, nacionalinė vertybė, todėl turistams būtina apsilankyti Gintaro muziejuje-galerijoje pasigrožėti gintare sustingusiais vorais, kriauklėmis, uodais, kitais Juros periodo parko stiliaus inkliuzais“, – intriguoja K.Harrington.

„Didžiąją laiko dalį praleidusi Vilniuje priėjau išvados, kad Lietuvos sostinė turi du veidus. Vienas – tradicinis, su sovietinio periodo paliktais pėdsakais, kitas – vitališkas, meniškas, žaviai keistas“, – straipsnį baigia airių žurnalistė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai