Didžiausias Lietuvoje Lyduvėnų geležinkelio tiltas paskelbtas Kultūros paminklu. Šiuo tiltu važinėja krovininiai traukiniai, pėstiesiems jis nėra pritaikytas. Be to, tai saugomas strateginis objektas, tad iki šiol žmonėms patekti ant tilto nebuvo leidžiama.
„Susidomėjimą Lyduvėnų tiltu pastebėjome jau prieš kurį laiką. Šis tiltas – unikalus inžinerinis statinys, neturintis analogo Baltijos šalyse. Nuo jo taip pat atsiveria nepakartojami vaizdai. Jei objektai, kuriais naudojasi „Lietuvos geležinkeliai“, yra įdomūs ir reikalingi visuomenei, jaučiame pareigą padaryti viską, kad jais galėtų pasidžiaugti visi norintys. Todėl ir nusprendėme ant unikalaus Lyduvėnų tilto surengti ekskursijas“, – pasakojo „Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius Mantas Bartuška.
Šis tiltas – unikalus inžinerinis statinys, neturintis analogo Baltijos šalyse. Nuo jo taip pat atsiveria nepakartojami vaizdai.
Idėją „Lietuvos geležinkeliams“ pasiūlęs internetinio kelionių žemėlapio „Lietuvon.lt“ įkūrėjas Karolis Žukauskas teigia, kad Lyduvėnų tiltas – išskirtinis objektas dydžiu ir istorija, o tai, kad tokie industriniai objektai yra įdomūs keliautojams, įrodo ir pasaulinė praktika.
„Lyduvėnų tiltas unikalus savo gabaritais ir istorija – stovint šalia jo jautiesi tarsi būdamas ne Lietuvoje, kadangi mums neįprasti tokio aukščio objektai. Be to, jis puikiai dera prie įdomios gamtos aplink – šis derinys tikrai gali būti įdomus lankytojams. Pamatęs jo infrastruktūrą iš arčiau – apsaugą, pėsčiųjų tiltelį po tiltu ir t.t. – įvertinau, kad šis tiltas nesunkiai galėtų būti pritaikomas turistų lankymui. Tuo labiau kad aukščiausias apžvalgos bokštas Lietuvoje yra 6 metrais žemesnis už tiltą. Vadinasi, čia mes galime turėti du viename – aukščiausią apžvalgos bokštą ir pažintinį taką“, – kaip kilo idėja, pasakoja K.Žukauskas.
Ekskursijos Lyduvėnų tiltu gali vykti tik per eismo pertraukas, todėl kol kas tiltas atveriamas tik dviem dienoms. Birželio 9–10 dienomis iš anksto užsiregistravę ir aukščio nepabūgę lankytojai galės pasižvalgyti į Dubysos slėnį ir Lyduvėnų apylinkes – jiems čia organizuojamos valandos trukmės nemokamos ekskursijos su gidais. Birželio 9 d. organizuojamos 3 ekskursijos: 11 val., 12 val. ir 13 val. Birželio 10 d. – 10 val., 12 val. ir 13 val. Būtina išankstinė registracija el. paštu registracija@litrail.lt. Registruojantis maloniai prašome atsiųsti dalyvių vardus ir pavardes, amžių bei kontaktinį el.paštą arba telefono numerį.
Lyduvėnų tilto istorija prasidėjo 1916 m. – tuo metu čia vokiečių kariuomenės pionieriai pastatė medinę estakadą. Nors ir nebuvo tinkamas traukinių eismui, tuo metu Lyduvėnų tiltas buvo vienas didžiausių medinių tiltų Europoje. 1918 m. šioje vietoje pastatytas plieninis tiltas, juo vyko intensyvus keleivinių ir krovininių traukinių eismas, o pats tiltas laikytas technikos stebuklu.
Besitraukdami vokiečiai 1944 metais tiltą susprogdino, o 1952 m. pastatytas dabartinis tiltas. Lyduvėnų tiltas buvo svarbi apačioje įsikūrusio miestelio dalis. Kol šiuo tiltu vyko intensyvus traukinių eismas, sakoma, kad gyventojams nereikėdavę laikrodžių – valandas jie galėdavo pasakyti pagal važiuojančius traukinius.