Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Lietuvos nacionalinis muziejus Palangos paplūdimyje kvies išbandyti archeologo darbą

Kilnojamoji Lietuvos nacionalinio muziejaus paroda „Pajūrio akmens amžius“ iš Nidos keliasi į Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejų. Kartu su paroda į vasaros sostinę atvyksta muziejaus archeologai ir restauratoriai. Nuo liepos 30 d. iki rugpjūčio 1 d. parodos atidarymą lydės net tris dienas truksiančios edukacinės programos.
Palangos paplūdimyje įrengtoje archeologinėje perkasoje mažieji galės išbandyti archeologo darbą ir pasijausti tarsi akmens amžiuje.
Palangos paplūdimyje įrengtoje archeologinėje perkasoje mažieji galės išbandyti archeologo darbą ir pasijausti tarsi akmens amžiuje.

„Paroda Nidoje sulaukė itin didelio dėmesio. Palangoje ją norime pristatyti kaip potyrį. Išskirtines pažintines programas parengė ir muziejaus restauratoriai, ir archeologai. Restauratoriai savo programą pristatys Jono Šliūpo muziejuje, o archeologai – prie Palangos tilto, kur bus paruošta archeologinė perkasa“, – sako Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejaus vedėja Nijole Laužikienė.

Palangos paplūdimyje specialiai padarytoje archeologinėje perkasoje mažieji pasijaus tikrais archeologinės ekspedicijos dalyviais. Naudodami menteles, kibirus, kauptukus ir kitus archeologų kasdienio darbo įrankius jie dvi dienas (liepos 30–31 d.) vyksiančioje edukacijoje ieškos keramikos šukių, titnago, kaulo ir rago dirbinių.

Apsilankę Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejaus kieme liepos 31 – rugpjūčio 1 d. lankytojai turės galimybę sužinoti, kokie metodai yra taikomi restauruojant įvairias archeologines medžiagas, kaip yra gaminamos profesionalios archeologinių radinių kopijos bei kokių „triukų“ restauratoriai imasi, siekdami saugiai išgabenti iš archeologinės perkasos itin jautrius ir svarbius archeologinius radinius.
„Vasarą daugelis atostogas leidžia prie jūros, tad sukūrėme tokių edukacinių programų, kurios tiktų kurorto lankytojams. Nusiteikėme vasariškai ir parengėme nemokamus edukacinius užsiėmimus lauke. Jie neįpareigoja, bet traukia pažinti ir kelia smalsumą“, – sako Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė Rūta Kačkutė.

„Pajūrio akmens amžius“ – tai beveik dviejų šimtų eksponatų kilnojamoji Lietuvos nacionalinio muziejaus paroda, lankytojams pristatanti žemės sluoksniuose išsaugotą pajūrio akmens amžiaus gyventojų kasdienybę: ūkinės veiklos įrankius, su tikėjimais ir estetiniais protėvių poreikiais susijusius amuletus iš žvėrių dantų, pačius seniausius Lietuvoje dailės siužetus ant puodų sienelių, mažosios antropomorfinės ir zoomorfinės dailės plastiką, sukurtą iš kaulo, rago ir gintaro.

Parodos „Pajūrio akmens amžius“ atidarymas Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje (Vytauto g. 23 a, Palanga) vyks liepos 31 d. 17 val. Paroda veiks iki spalio 18 d. Parodos bendraautoriai VšĮ „Akiračiai“.

Edukacinė programa „Archeologas vienai dienai“ Palangos paplūdimyje prie tilto:

Liepos 30 d. (ketvirtadienį) 11–16 val.
Liepos 31 d. (penktadienį) 11–14 val.

Edukacinė programa su restauratoriais Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje:
Liepos 31 d. (penktadienį) 13–20 val.
Rugpjūčio 1 d. (šeštadienį) 13–20 val.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos