Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Magiška Eltzo pilis, kurioje ta pati giminė gyvena jau 800 metų

Eltzo pils Vokietijoje atrodo tarsi tiesiai iš Hanso Christiano Anderseno pasakos. Miškų ir slėnių apsupta didinga pilis iš tiesų yra tarsi trys pilys vienoje, ir ji tai pačiai šeimai priklauso jau daugiau nei 800 metų.
Eltzo pilis Vokietijoje
Eltzo pilis Vokietijoje / Vida Press nuotr.

Reino krašte-Pfalce gausu pilių, tarsi įkūnijančių viduramžių pasakas, ir Eltzo pilis vadinama viena įdomiausių. Ji stovi jau nuo XII a, ir tiek šimtmečių priklauso vienai giminei.

Kilminga Eltzų giminė pilį pastatė maždaug 1157 m., ir ji buvo statoma kaip Ganerburgeras. Ganerburgero sistema viduramžiais buvo taikoma didelei daliai pilių – ji reiškė, kad kelios kilmingųjų šeimos dalijasi pastato dalis. Reta kuri šeima galėjo leisti sau vienai pasistatyti ir išlaikyti pilį.

Kelios šeimos sujungdavo jėgas, kad pastatytų priešą atlaikyti sugebančią tvirtovę, o tuomet jos kambarius pasidalindavo tarpusavyje. Pilį supanti siena ir jos gynyba priklausė visoms už jos besiglaudžiančioms giminėms. Eltzo pilies gyvenamosios patalpos buvo pasidalintos tarp trijų Eltzų giminės šakų.

Pilis stūkso ant 70 metrų uolos, ją iš trijų pusių supa Elcbacho upė ir tankūs miškai, kurie prieš pora dešimtmečių tapo gamtos rezervatu. Reikšminga ir pilies strateginė vieta – ji pastatyta ant svarbaus Romos imperijai prekybinio kelio.

Šiandien didžiąją dalį pilies lankytojai gali apžiūrėti – tik vienoje dalyje vis dar gyvena Kempenichų šeima.

Įspūdingas Eltzo pilis vaizdas čia yra priviliojęs ne tik keliautojus, bet ir filmų kūrėjus, ji taip pat buvo ant 500 Vokietijos markių banknoto.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas