Makalius net 7-ąjį kartą Naujuosius sutiks toje pačioje šalyje: kokia vieta jį taip sužavėjo?

Rimvydas Širvinskas-Makalius pranešime žiniasklaidai papasakojo apie tai, kodėl Naujuosius jau 7-ąjį kartą pasitinka toje pačioje šalyje, kur keliauja švęsti lietuviai ir ką būtina žinoti prieš išvykstant, kad šventė nevirstų fiasko.
Maldyvai
Maldyvai / Asmeninio archyvo nuotr. / „15min“ fotomontažas

Šiemet kaip niekad daug tautiečių traukia Naujuosius pasitikti svetur. Vieni bėga nuo lietuviškos žiemos, kiti vyksta dėl įdomių kultūrinių renginių, dar kiti turi savo būstus, kuriuose smagu švęsti su bičiuliais, dar kiti ieško nuotykių ar tiesiog nori gerai praleisti laiką ir atitrūkti nuo realybės bei pakeisti aplinką.

Keliaujančių galimybių, norų nepalyginsi, bet faktas, kad lietuviai – tiek šeimos, tiek jauni, tiek vyresni vis dažniau po Kalėdų išvyksta ir sugrįžta jau po Naujųjų. Kur keliauja, ką vertėtų žinoti, kaip pasiruošti, kad kelionėje būtų pačios geriausios emocijos ir Naujieji sutikti su džiaugsmu pataria visą pasaulį išmaišęs keliautojas Rimvydas Širvinskas-Makalius.

Asmeninio archyvo nuotr. / Maldyvai
Asmeninio archyvo nuotr. / Maldyvai

Rimvydai, kur svetur lietuviai dažniausiai vyksta švęsti Naujųjų Metų?

– Išskirčiau kelis tipus tų keliautojų, kurie nusprendžia Naujuosius sutikti užsienyje. Pirmasis – poilsio ir šilumos išsiilgę, kurie traukia į Egiptą, Kanarų salas, Jungtinius Arabų Emyratus ar kuria nors egzotine kryptimi, dažniausiai tai būna Tailandas, Šri Lanka, Maldyvai, Vietnamas ir panašios šalys. Čia Naujieji Metai sutinkami „po palme“, šiltai ant jūros ar vandenyno kranto. Tokios atostogos su Naujųjų sutikimu trunka apie savaitę ar dvi.

Antrasis keliautojų tipas – įspūdžių keliautojai, norintys pabėgti nuo įprastinio Naujųjų šventimo. Jie renkasi trumpus pabėgimus į aplinkines užsienio šalis. Jie neretai pasirenka keliones autobusu, kur viskuo jau pasirūpinta, kuomet yra gidas, pervežimai, programa, o gal ir Naujųjų sutikimo vakarienė. Nereikia nieko galvoti ir planuoti. Spėję pačiupti tiesioginius skrydžius vyksta į Europos didmiesčius, tokius kaip Milanas, Roma, Paryžius, Barselona, Londonas.

Trečiasis – žiemos sportą – slidinėjimą suderinantys su didžiosiomis metų šventėmis ar Naujaisiais. Dažniausiai tai būna šeimos, nes tuo metu būna ir moksleivių atostogos. Būtent gruodžio viduryje–pabaigoje įsibėgėja slidinėjimo sezonas, tad susirgę kalnų liga Naujuosius sutikti vyksta į kalnus. Tokia kelionė trunka 4–7 dienas.

Kai ateina šių trijų tipų klientai, ar jie domisi, ar šalyse, į kurias vyksta, yra šventinės tradicijos ar renginiai, gal yra tokių, kurie vyksta specialiai dėl ypatingo šventės paminėjimo?

– Poilsinę kryptį pasirinkę keliautojai domisi, koks užimtumas bus Naujųjų išvakarėse, ar jų pasirinktas viešbutis siūlo vakaro programą, ar bus gyvos muzikos, o gal atlikėjų, fejerverkų.

Nusprendę vykti į kurį nors Europos miestą domisi, kur vidurnaktį renkasi vietiniai, nes nori pajausti ir pamatyti, kaip juos sutinka tos šalies gyventojai. Domisi ir staliukų restorane rezervacijomis, tačiau tą atlieka patys – dažniausiai ir veiklą patys susiplanuoja.

Asmeninio archyvo nuotr. / Maldyvai
Asmeninio archyvo nuotr. / Maldyvai

Kaip skiriasi Naujųjų Metų sutikimas egzotiškose šalyse? Kiek verta vykti toliau ir kur verta, žinant ir tai, kad yra šalių, kurios Naujuosius švenčia vėliau?

– Nusprendę keliauti egzotine kryptimi klausia, ar apskritai ta šalis sutinka Naujuosius, nes juk tam tikrose šalyse naktis iš gruodžio 31 d. į sausio 1-ąją yra visiškai nereikšminga. Tačiau šalys prisitaiko prie turistų įgeidžių ir vakarietiškos šventės pas juos taip pat pradedamos švęsti. Nors, pavyzdžiui, kinai Naujuosius sutiks 2025-ųjų sausio pabaigoje, o Tailandas tik 2025-ųjų balandį, čia vis tiek jaučiama šventinė atmosfera, todėl turistai čia jaučiasi puikiai.

Kokios galimos vidutinės kelionės išlaidos norintiems užsienyje atšvęsti Naujuosius Metus, tarkime – kelias dienas kur nors Paryžiuje ar Barselonoje? Kurios Europos šalys yra brangiausios sutikti Naujuosius ir kurios pakankamai pigios kainų prasme?

– Pigiausia būtų vykti į aplinkines, kaimynines, draugiškas valstybes, nes jas galima pasiekti savo automobiliu arba leistis į pažintinę kelionę autobusu.

Skrydžių bilietai Naujiesiems ypatingai išbrangsta ir pastebėjau, kad kainos tam laikotarpiui yra aukščiausios lyginant su visais metais, todėl paprasčiausia keliauti žemės transportu. Tokia kelionė į Lenkiją, Latviją, o gal ir truputį toliau – Estiją, Slovakiją ar Čekiją – gali atsieiti apie 200–400 eurų asmeniui.

Pigiausia būtų vykti į aplinkines, kaimynines, draugiškas valstybes.

Pasirinkus skrydį lėktuvu į Barseloną, Romą ar kitą Europos didmiestį, jei išvis būtų vietų, reikėtų nepamiršti ir itin išaugusių nakvynės kainų. Planuočiau bent 800 eurų asmeniui už tokią išvyką lėktuvu.

Kalbant apie pramogas. Prieš kiek laiko reikėtų pasidomėti, užsisakyti vietas, kad patekti ten, kur nori?

– Daugelis restoranų, viešbučių pateikia savo pasiūlymus Naujųjų Metų sutikimui maždaug spalio–lapkričio mėnesiais. Kai kurie viešbučiai nustato privalomą Naujųjų vakarienės mokestį nepaisant to, ar nusprendėte švęsti viešbutyje, ar kurioje nors kitoje pasirinktoje vietoje, tad pasidomėkite prieš užsakydami, kad vėliau nesulauktumėte sąskaitos–staigmenos.

Kadangi susidomėjimas bus tikrai didelis, turistų srautas būtent tam periodui taip pat šoktels aukštyn, reikėtų iš anksto pasirūpinti ne tik rezervacijomis, kur pavalgyti, bet ir įėjimais į lankytinus objektus. Trumpiau tariant, namų darbai prieš tokią kelionę turėtų būti gerokai didesni, jei nuspręstumėte viską organizuoti savarankiškai.

Asmeninio archyvo nuotr. / Maldyvai
Asmeninio archyvo nuotr. / Maldyvai

Kur, kalbant apie Europos šalis, nuskristi pigiausia?

– Kainos kasdien kinta, bet žemos išlieka į Stokholmą, Kelną, Kopenhagą, Vieną, Berlyną. Bet, kaip jau minėjau – skrydžiai dar ne viskas, reikėtų kartu pasidomėti ir kur apsistosite, ir ką planuojate veikti, kad paskui nebūtų nusivylimo ar nereikalingų išlaidų. Tad reikėtų pasiruošti iš anksto – kur sutiksite, ką aplankysite (ir įsigyti bilietus, jei tik įmanoma, internetu), susidėlioti kelionės grafiką paliekant šiek tiek laisvės netikėtumams.

Verta interneto naujienų portaluose ir turizmo informaciniuose puslapiuose patikrinti, kokios veiklos planuojamos Naujųjų Metų sutikimo išvakarėse bei kur juos sutiks vietiniai. Pageidaujant restorano, jį rezervuoti kaip įmanoma anksčiau ir pasitikslinti, ar rezervacija tikrai garantuota, galbūt net palikti kokį nors užstatą. Paklausa tokiu metu yra tiesiog neįtikėtina!

Ar lietuviai dažniau renkasi ramesnius, kultūrinius šventimo variantus ar trokšta nuotykių ir vakarėlių?

– Keliautojai labai skirtingi ir į grupes suskirstyti labai sunku, tai priklauso ir nuo šeiminės padėties, ir nuo finansinių galimybių. Jei labai abstrakčiai, tai šeimos renkasi ramesnes keliones poilsinėmis kryptimis, jaunimas ekonominį variantą, galbūt net su labai mažai miego, nes kam jis jauniems (šypsosi, aut. pastaba) su vakarėliais didmiestyje.

Vyresni žmonės renkasi įdomias, kultūrines programas. Tai gali būti pažintinė kelionė autobusu, lėktuvu ar egzotine kryptimi.

Asmeninio archyvo nuotr. / Maldyvai
Asmeninio archyvo nuotr. / Maldyvai

Kai mes organizuojame keliones ir kai keliautojai nori kultūrinės, pažintinės programos, jie pageidauja visų sutvarkytų kelionės detalių nuo pervežimo, gido, esminės informacijos iki apgyvendinimo, tačiau dažniausiai Naujuosius Metus sutinka savarankiškai. Ar tai restoranas Romoje, ar pasiplaukiojimas laivu Stambule, ar šventinė vakarienė viešbutyje – kiekvieno pageidavimai skirtingi, tačiau kelionės vadovas ar gidas visuomet pasidalina savo rekomendacijomis.

Pats jau 6 metus Naujuosius sutikote Maldyvuose, ar šiemet tradicija keisis?

– Naujieji įbridus į šiltutėlį Indijos vandenyną Maldyvuose yra išties puikus pasirinkimas, todėl ten ir sutikau tuos 6 kartus ir visi jie buvo puikūs, labai rekomenduoju! Ir taip, šiais metais tai bus jau 7-ieji Naujieji, kuriuos sutiksiu Maldyvuose!

Čia gyvena mano geri draugai, tad linksmiau išbūti „liūdnąjį“ metų periodą.

Turiu tradiciją sausio mėnesį darbuotis iš jų, čia šilta, puikus oras, jaukūs vakarai po darbo. Čia gyvena mano geri draugai, tad linksmiau išbūti „liūdnąjį“ metų periodą. Šiemet vyksime su didele draugų kompanija, tad ši tradicija plečiasi, auga ir draugų kasmet tik daugėja. Dėl ko labai džiugu.

Asmeninio archyvo nuotr. / Maldyvai
Asmeninio archyvo nuotr. / Maldyvai

Ir jūs išbandykite kažką įdomesnio per Naujuosius, o jei ne per juos, tai iškart po jų. Tuomet krenta kainos, o saulė, jūra, jei vyksite į šiltus kraštus, niekur nedingsta, kaip ir gera nuotaika, ir poilsis, kuris gali būti puikiai suderinamas su darbu.

Įdomių Naujųjų ir atradimų visiems keliausiantiems! O aš jau skubu į Maldyvus (juokiasi, aut. pastaba).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų