1. Milos Kleftiko paplūdimys, Graikija
Paplūdimys garsėja savo keistomis baltomis uolienomis ir urvais, apipintais legendomis. Viena iš jų sako, kad čia kadaise prieglobstį rado piratai ir jų vogti lobiai. Legenda byloja, kad įėjimas į urvą buvo paslėptas po vandeniu ir iki šiol nesurastas. Ieškodami jo daug entuziastų narų nardo šioje vietoje, tikėdamiesi stebuklo – atrasti slaptą įėjimą į piratų lobių slėptuvę.
2. Mėlynieji urvai, Zakintas, Graikija
Nuostabus, fantastiškas, neįtikėtinas – šiais žodžiais apibūdinami Mėlynieji urvai, kuriuos aplanko daugybė turistų, atostogaujančių Zakinte. Mėlynos grotos yra šiauriausioje salos dalyje, netoli Cape Skinari. Vietinė legenda pasakoja, kad kai dievai kūrė pasaulį, jie netyčia išbarstė saują brangakmenių Egėjo jūroje.
Zakinto sala ir ta jos vieta, kur dabar yra Mėlynieji urvai, kuri buvo apdovanota didžiausiu kiekiu žydros spalvos turkio akmenėlių. Būtent todėl ji tokios spalvos ir tokia įspūdinga. Vietiniai pataria apsilankyti čia vakare arba auštant: apšviesti rausvų saulės spindulių urvai atrodo neįtikėtinai gražiai.
3. Es Pontas, Maljorka, Ispanija
Es Pontas yra vaizdinga akmeninė arka, primenanti tiltą per jūrą. Balearų salose, Maljorkoje, esantis gamtos objektas buvo suformuotas nuolatinių potvynių. Būtent jie „kalti“, kad šioje Pietų Europos vietoje gamtovaizdis primena... Šiaurės Europą. Pavyzdžiui, Norvegijos fjordus. Pasiekti šią vietą sudėtinga, todėl dauguma turistų apsiriboja nuotraukomis iš tolo. Matyti ir įamžinti Es Pontas galima ir gulint paplūdimyje ant smėliuko.
4. Kamara Tou Koraka, Agia Napa, Kipras
Ši natūraliai susiformavusi arka vadinama „įsimylėjėlių tiltu“. Surasti ją galima Cape Greco, tarp Žydrosios lagūnos ir Agia Anargiri bažnyčios. Ši vieta įspūdinga, todėl tai – vienas dažniausiai fotografuojamų objektų Kipre. Labai dažnai čia galima išvysti jaunavedžių fotosesijas. Tiesa, siekiant apsaugoti arką valdžia įvedė ribojimus – dabar prieiti prie jos negalima, grožėtis ir fotografuotis tenka iš toliau.
5. Etretat, Normandija, Prancūzija
Pasiekti šią vietą galima dviem būdais, vienas jų paplūdimiu. Tačiau tokiu atveju reikia iš anksto išsiaiškinti potvynių ir atoslūgių „tvarkaraštį“. Laukinių paplūdimių ruožas kasdien užliejamas, tad turistai visuomet turėtų žinoti, kiek turi laiko saugiai palikti potvynio ruožą.
Žymiausia iš Etretat uolų yra La falaise d'Aval. Ji įamžinta ne vieno dailininko paveiksluose. Ši vieta įkvėpė ir rašytojus – prancūzas Guy de Maupassant ją palygino su drambliu, kurio straublys nuleistas į jūrą.
6. Katedros užutekis, Naujoji Zelandija
Tokį pavadinimą vieta gavo dėl savo panašumo į bažnyčią. Arka yra Coromandel pusiasalyje Naujojoje Zelandijoje, netoli kurorto Habei. 120 m ilgio urvas iš tiesų primena gotikinę bažnyčią, kurioje – ideali akustika. Ši vieta – viena iš nedaugelio pasaulyje natūraliai gamtos sukurtų urvų, kuriame gali vykti koncertai. Jie ir vyksta, taip pat ir santuokos ceremonijos.
Greta esantis paplūdimys – tarsi papildomas desertas turistams: jis garsėja žydromis bangomis ir sniego baltumo smėliu. Čia auga ir neįprastos formos lapus turintys medžiai, kurių vaisiai – pohatukavami – itin įdomios formos ir ryškiai raudonos spalvos.
7. Dardl Doras (angl. Durdle Door), Dorsetas, Didžioji Britanija
Ypatingą arką, kuri mena Juros periodą ir yra iš retų klintinių uolų, turi ir britai. Tai Dardl Doras. Dėl pavadinimo kilmės ginčijamasi, tačiau populiariausia versija tokia: pavadinimas Dardl atsirado iš senosios anglų kalbos žodžio „thirl“, kuris reiškia gręžti arba grąžtas. O Door angliškai reiškia duris. Taigi, tai įėjimas (durys), kurias pragraužė vanduo.
Dardl Dorą mėgsta ne tik turistai. Šioje vietoje dažnai filmuojami įvairių grupių ir atlikėjų muzikos video klipai, taip pat filmai. Išvysti jį galima filme „Wilde“ (1997 m., vaidina Stephen Fry) arba „My awful nanny“ su Emma Thompson.
8. Žaliasis tiltas (angl. Green Bridge of Wales), Velsas, Jungtinė Karalystė
Šis nuostabus gamtos kūrinys yra Nacionaliniame Velso parke (Pembrokeshire Coast National Park). Visa parko teritorija yra panaši dėl tipiško uolėto Velso kraštovaizdžio. Tiesa, apsilankyti parke, taip pat ir išvysti Žaliąjį tiltą galima ne visada. Paukščių perėjimo laikotarpiu į teritoriją smalsuoliai neįleidžiami – ekologija svarbiau nei turizmas.
9. Percé Rock, Kvebekas, Kanada
Kvebekas ir jo apylinkės dažnai vadinama vandens stebuklų šalimi. Percé Rock yra tolimiausiame rytų taške Gaspe pusiasalyje. Tiesą sakant, ši arka keistoka – tai didžiulė skylė ant uolos, kuri yra 90 metrų aukščio ir tokio paties pločio. Pastarąjį dešimtmetį uolą stipriai apardė vanduo. Tačiau geologai prognozuoja, kad džiaugtis šiuo gamtos stebuklu galėsime dar ilgai – tik po 16 000 metų jo nebeliks. Taigi, nuotraukas prie šios arkos spės pasidaryti ir jūsų proproanūkiai.
Tiesa, gali būti, kad Maltoje atgims ką tik subyrėjusi arka – Žydrasis langas. Šalies valdžia nusiteikusi jį atstatyti.