Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Maroko bekeles išmaišęs Egidijus Pudžiuvelis: „Motociklą pirkau ne tam, kad jis ilsėtųsi garaže“

Svilinantis karštis ir keli šimtai kilometrų dykumos – tokias atostogas Maroke pasirinkęs Egidijus Pudžiuvelis nė minutės nesigailėjo savo sprendimo. Ispanijoje gyvenantis vyras ką tik grįžo iš mėnesio kelionės po šią Afrikos šalį. Keliauti vienas mėgstantis lietuvis motociklu įveikė 3000 km, iš kurių beveik 800 km driekėsi Sacharos dykuma.
Asmeninio albumo nuotr./Egidijaus Pudžiuvelio kelionė po Maroką
Asmeninio albumo nuotr./Egidijaus Pudžiuvelio kelionė po Maroką

Kelionėje lydėjo sėkmė

Egidijus juokiasi, jog iki šiol negali patikėti, kad išvengė visų jam „žadėto“ įvykio – prakiurusios motociklo padangos: „Taip neatsitiko, nors dauguma motociklininkų sakė, jog to neįmanoma išvengti“.

Keliaujant motociklu daug daiktų nepasiimsi, tačiau, pasak Egidijaus, jų ir nereikia. Didžiąją dalį daiktadėžės užėmė vanduo – dienai keliautojas veždavosi apie 8 litrus vandens, kuris dykumoje ne veltui vadinamas auksiniu.

„Gerti norisi, ypač, kai nesiseka ir kas kelis metrus virsta beveik 300 kg sveriantis motociklas, o tu vis keli jį ir toliau važiuoji“, – ne itin romantišką kelionės epizodą paminėjo lietuvis.

Ispaniškai laisvai kalbantis lietuvis Maroke nejautė kalbos barjero – nors dauguma vietinių paprastai šneka tik arabiškai ar prancūziškai, kai kurie supranta ispaniškai. Blogiausiu atveju gelbėjo universali – kūno ar tiesiog šypsenos kalba.

„Buvo, kad piešiau paveiksliukus ant žemės ir taip parodžiau, ko noriu. Kartą pavėsyje po medžiu sustojau pavalgyti, žiūriu, netoliese yra kupranugarių banda. Supratau, kad turėtų išlįsti ir žmonės. Taip ir buvo: netrukus privažiavo vietinis ir rankų mostais (kiek supratau) ėmė prašyti, kad pripilčiau jam degalų.

Bandžiau paaiškinti, kad atsarginio bako neturiu, tik tiek, kiek yra pačiame motocikle. Pasiūliau atsinešti žarnelę ir išleisti. Jis, aišku, nieko nesuprato. Kad pavaizduočiau, kaip viską daryčiau, pasiėmiau virvutę ir bandžiau rodyti, kad kišu į baką ir leidžiu benziną.

Asmeninio albumo nuotr./Egidijaus Pudziuvelio kelionė po Maroką
Asmeninio albumo nuotr./
Egidijaus Pudziuvelio kelionė po Maroką

Aišku, susikalbėti nepavyko. Tačiau aš jam pasiūliau valgyti – pats tuo metu užkandžiavau. Mano užpilamus makaronus su žuvimi jis su malonumu sukirto“, – apie bendravimą be žodžių pasakojo keliautojas.

Panašių situacijų buvo ir daugiau, pavyzdžiui, bandant nusipirkti arbūzų iš juos auginančio ūkininko.

Šis jokia jam suprantama kalba nekalbančiam motociklininkui bandė įsiūlyti ne vieną, bet du gardžius ir sultingus vaisius, įtikinėdamas, kad vairuoti motociklą dykumoje galima ir viena ranka. Kita patogu vežtis antrąjį arbūzą.

Planuoja kelionę į Vakarų Afriką

Vos grįžęs į Ispaniją Egidijus puolė planuoti naują kelionę – šįkart norėtų pasiekti Vakarų Afrikoje esančią Senegalo respubliką. O jei atsirastų bendrakeleivis, kuris taip pat keliautų motociklu, norėtų nuvykti dar toliau – į Dramblio Kaulo Krantą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Marokiečių vedybų tradicijos, imamo malda ir protezai bei kraujo upeliai Maroko turguje

„Kompanijos reikia, nes dalis kelionės eitų per Malį, kuriame šiuo metu neramu. Keliauti vienas ten nenorėčiau. Tad, jei nerasiu, kas su manimi važiuotų, greičiausiai apsiribosiu Senegalu. Bet gal atsiras norinčių?“, – prisijungti prie naujos nuotykius žadančios kelionės kvietė motociklu keliaujantis lietuvis.

Leistis į Vakarų Afriką jis norėtų kitų metų pavasarį – kovą arba balandį. Kai ši kelionė įvyks (o tuo Egidijus neabejoja) įspūdžiais po jos keliautojas pasidalins su „Pasaulis kišenėje“ skaitytojais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?