Prieš 13 metų į Ispaniją laimės ieškoti išvykęs Egidijus 15min teigė, kad vos po kelių savaičių suprato – čia yra ta vieta, kur jis nori gyventi.
„Žmonės čia labai geri, daug saulės, o svarbiausia, kad čia viskas juda lėtai, jie niekur neskuba, o darbus palieka rytojui. Visa tai ramina ir nevaro į stresą“, – pasakojo jis.
Lietuvis gyvena Aragone, bet per daug gyvenimo Ispanijoje metų yra išmaišęs visą šalį ir labiausiai pamilęs Kantabriją.
„Visa Ispanijos šiaurė graži – ir Baskų kraštas, ir Astūrija, Galisija. Bet Kantabrija turi šiek tiek daugiau“, – tikino jis. Labiausiai jį čia žavi maistas, žmonės, architektūra ir nedideli paplūdimiai, kurių yra tiek daug, ir jie tokie skirtingi.
Kodėl šis regionas ne toks atrastas? Egidijus svarsto, kad turistus gal atbaido dažnesnis lietus, drėgnesnis ir vėsesnis klimatas.
Tačiau tiems, kurie nori pamatyti kitokią Ispaniją, jis rekomenduoja būtinai pamatyti Santandero miestą, nedidelius, bet labai žavius Santillana del Mar ir Komiljaso miesčiukus. Ir, žinoma, kelias dešimtis mažų paplūdimių.
Kantabrija dažnai pavadinama „Žaliąja Ispanija“ – dėl šiek tiek kitokio klimato augalija čia veši kaip niekur kitur šalyje. Nedidelis regionas Šiaurės Ispanijoje labiausiai vilioja didingais peizažais. Snieguotas kalnų viršūnes nuo įspūdingas uolas skalaujančių jūros bangų čia atskiria jaukūs miesteliai. Iš viso pakrantėse suskaičiuojama net 60 įvairių paplūdimių.
Patraukus gilyn į sausumą, Europos viršūnės (isp. Picos de Europa) nacionalinis parkas yra puiki vieta aktyviam poilsiui – žygiams po kalnus. Šį parką itin pamėgę ir paukščių stebėtojai.
Kantabrija didžiuojasi ir turinti priešistorinio meno Siksto koplyčią. Altamyros urve bizonų, šernų, arklių piešiniai buvo išpiešti maždaug 12 tūkst. m. pr. Kr. Iš viso regione yra 10 urvų su paleolito laikų piešiniais, kurie yra įtraukti į UNESCO paveldo sąrašą. Tiesa, jų aplankyti negalima, bet replikas galima pamatyti Altamyros muziejuje.