„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Mažėjantis turistų iš Rusijos skaičius Turkijoje – gera žinia lietuviams

Rusijos turistams, nusprendusiems vykti atostogauti į pamėgtus Turkijos kurortus, kitąmet teks įveikti daugiau kliūčių – šalies valdžia sustabdė galiojusį bevizį režimą, be to, neribotam laikui uždraudė užsakomuosius skrydžius į bet kurį Turkijos kurortą, skelbia Ratanews.ru. Tačiau lietuviams tokios naujienos – gera žinia. Kelionių organizatoriai tikina, jog dėl to kelionių kainos turėtų kristi.
Poilsis Antalijoje
Poilsis Antalijoje / 123rf.com nuotr.

Griežti draudimai rusų turistams, norintiems vykti į Turkiją, įvesti po to, kai lapkričio 24 d. Sirijoje, netoli sienos su Turkija, Turkijos karinių oro pajėgų naikintuvai numušė Rusijos šturmo lėktuvą „Su-24“. Vienas iš dviejų jame buvusių lakūnų žuvo. 

Lapkričio 28 d. Rusijos prezidento Vladimiro Putino dekretu nuo 2016 m. sausio 1 d. vienašališkai sustabdomas Rusijos Federacijos ir Turkijos susitarimas dėl bevizio režimo Turkijoje. 

Rusijos kelionių organizatoriams, vykdantiems užsakomuosius reisus į Turkiją, rekomenduota juos laikinai sustabdyti.

Jau anksčiau apie tai, jog stabdo išankstinius kelionių į Turkijos kurortus pardavimus bei nevykdo suplanuotų kelionių į šią šalį, paskelbė vienas didžiausių Rusijos kelionių organizatorių „Natalie Tours“. 

Todėl tikėtina, jog kitąmet rusų turistų Turkijoje bus gerokai mažiau.

Pamukalė
123rf.com nuotr./Pamukalė

Lietuviai tik išloš

Turkija pastaruosius kelerius metus buvo populiariausia kelionių kryptis ne tik tarp rusų turistų, bet ir lietuvių. TNS LT tyrimų duomenimis, ši šalis (kartu su Italija ir Ispanija) patenka tarp trijų geidžiamiausių atostogų krypčių. Panašu, jog tokios tendencijos išliks ir kitąmet. 

Išankstiniai didžiųjų Lietuvos kelionių organizatorių vasaros kelionių pardavimai rodo, jog susidomėjimas Turkijos kurortais nesumažėjo, nepaisant to, jog ši šalis dabar nėra pati saugiausia.

Ateinančiais metais europiečiams Turkija bus dar geresnės kainos ir kokybės šalimi – tuo reikia naudotis jau dabar.

„Visi pardavimai į Turkiją vyksta taip, kaip suplanuota. Net pasakyčiau, kad vykdoma didesnė kelionių į Turkiją programa nei 2015 metais.

Klientai naudojasi išankstinių pardavimų metu, iki gruodžio 31 d., teikiamomis geriausiomis sąlygomis, įskaitant ir mažiausios kainos garantiją.

Tokios pačios tendencijos yra ir pas kitus Vakarų Europos organizatorius – jie tikrai pasinaudos Rusijos pasitraukimu iš Turkijos turizmo rinkos.

Ateinančiais metais europiečiams Turkija bus dar geresnės kainos ir kokybės šalimi – tuo reikia naudotis jau dabar“, – įsitikinęs „Novaturas“ generalinis direktorius Linas Aldonis.

Užsienio reikalų ministerija šiuo metu neįžvelgia jokios būtinybės riboti keliones į Turkiją. Pažymima, jog ši šalis – didelė, o visi neramumai, galintys kelti grėsmę turistams, vyksta toli nuo kurortinių zonų.

Be to, veikia ir psichologinis momentas – keliauti ten lietuviai dabar neketina. Didžioji dalis Turkijos gerbėjų iš Lietuvos atostogauti Alanijoje, Antalijoje ir kituose pamėgtuose Turkijos kurortuose planuoja pavasarį ar vasarą, o dabar tik įsigyja keliones už patrauklią kainą.

„Įsigyti kelionę kone perpus pigiau galima tik per išankstinius pardavimus. Pavyzdžiui, dabar, su naujo vasaros sezono paskelbimu, jau jaučiame prasidėjusią 2016 metų vasaros kelionių palankiomis kainomis medžioklės tendenciją“, – sakė tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė. 

Pasak jos, palyginus su praėjusiais metais, šiemet vasaros sezono kelionių pardavimai yra dvigubai didesni.

„Per mėnesį kelionių į Turkiją esame pardavę jau daugiau nei 15 procentų“, – teigė pašnekovė. 

Panašius duomenis pateikia ir „Novaturas“. Pasak šio kelionių organizatoriaus vadovo L.Aldonio, pastebima tendencija, kad nemaža dalis klientų neieško naujienų, bet sugrįžta į jau žinomus ir lankytus Turkijos, Graikijos, Ispanijos, Bulgarijos kurortus.

„Tai nestebina – dėl geopolitinės situacijos šios šalys turi didžiulius turistų praradimus iš Rusijos ir viešbučiai visais būdais bando atstatyti savo klientų srautus. Todėl artimiausiu metu šiose šalyse yra puiki galimybė pailsėti geriausiuose viešbučiuose už patrauklias kainas“, – sakė L.Aldonis.

URM: Lietuvos turistams vykti į Turkijos kurortus yra saugu

Kelionių organizatoriams antrina ir Užsienio reikalų ministerija. „Dabar mes matome, koks spaudimas vyksta iš Rusijos, blokuojami visi įmanomi ryšiai su turkais, Azijos susisiekimai, turizmo bendrovės raginamos neorganizuoti kelionių, taip pat stabdomi prekių srautai.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Linas Linkevičius
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Linas Linkevičius

Kalbant apie turizmą, galiu pasakyti, kad mes jokios papildomos informacijos apie grėsmes neturime. Pamėgti kurortai, kurie būdavo ir anksčiau gana populiarūs, jie nėra nesaugi vieta.

Galbūt skirtumas tik tas, kad ten žmonės pamatys mažiau turistų iš Rusijos nei buvo įprasta“, – antradienį BNS teigė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. 

Anot jo, Rusijos kelionių organizatoriams stabdant keliones į Turkiją, nauja niša galėtų pasinaudoti Lietuvos įmonės. 

„Aš žinau, kad yra ta galimybė, matyt, ja ir naudojasi, ir aš manau, labai teisingai daro, nes šiuo atveju yra verslas, bet verslas turi būti saugus“, – komentavo užsienio reikalų ministras. 

TAIP PAT SKAITYKITE: Kokį miestą lietuviai nori aplankyti labiausiai?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“