Kartais įdomių idėjų nebūtina ieškoti tolimuose kraštuose, tiesiog užtenka atsigręžti į kaimynus. Todėl kelis netikėtus maršrutus ir objektus gali pasufleruoti šiemet atsinaujinęs kelionių projektas „Didysis žygis po Baltijos šalis 2012“.
Karolinos Tomkevičiūtės/15min.lt nuotr./Teatro namuose |
Jei šią vasarą patrauksite Estijos link, tuomet verta žinoti, kad šalies pietūs ypač traukia poilsiaujančias šeimas, nes čia joms siūloma daugybė įvairių pramogų ir lankytinų vietų. Viena tokių, Tartu žaislų muziejus, kuris dažnai pavilioja ne tik mažuosius, bet ir suaugusius. Taigi kol Vilniuje vis dar laukiame savojo Žaislų muziejaus, mūsų kaimynų muziejus šią vasarą mini jau 18 metų sukaktį. Todėl nenuostabu, kad per tokį ilgą laiką sukaupė ne tik įdomių eksponatų, bet ir edukacinės patirties.
Tartu senamiesčio širdyje įsikūręs muziejus 2010 metais šalia savęs įkūrė Teatro namus, kuriuose mažieji ir jų tėveliai gali ne tik išvysti spektaklius, bet ir tapti jų dalyviais. Antrajame Teatro namų aukšte įsikūrusioje studijoje nuolat vyksta įvairios dirbtuvės, gimtadienio vakarėliai ar pasakų rytai. Teatro namuose galima susipažinti ne tik su seno pastato paslaptimis, bet ir iš arčiau atrasti lėlių teatro pasaulį. Čia išvysite užburiantį mechaninį teatrą, senų teatro lėlių bei marionečių iš egzotiškų kraštų.
Persikelkime į Žaislų muziejų, kuriame laukia gausybė eksponatų, suskirstytų į teminius kambarius. Muziejus savo erdviose patalpose priglaudė estų dovanotus senovinius žaislus, čia pamatysite ir popierinių žaislų kampelį bei žaislus, kurie ne vienam suaugusiam sukels nostalgiją ir sužadins prisiminimus apie vaikystę. O kur dar pažintis su lauko žaislais ir žaidimais. Berniukai taip pat suras įdomių eksponatų, nes vienas kambarys glaudžia daugybę kareivėlių, mašinėlių, lėktuvėlių ir laivų bei geležinkelio modelį, kuriuo kursuoja traukiniai. Muziejuje įsikūręs Žaidimų kambarys patiks ne tik mažiesiems lankytojams, bet ir jų tėveliams, nes čia vykstančios įvairios edukacinės programos įtraukia visą šeimą.
Taigi lieka ištarti virš muziejaus durų užrašytus žodžius „Metas pažaisti“ ir nerti į pasakišką vaikystės pasaulį.