Mianmaras – didingų šventyklų ir romantiškų saulėlydžių kraštas

Svajojate apie egzotinę kelionę, tačiau prisibijote, jog nuvykę į tolimą kampelį neišvengsite masinio turizmo? Mianmaras – tai kryptis, kuri jūsų tikrai nenuvils. Daugelį metų ši valstybė buvo politiškai ir ekonomiškai izoliuota. Tarptautinis turizmas imtas plėtoti maždaug prieš dešimtmetį, tačiau kiek didesni keliautojų srautai pastebimi tik pastaraisiais metais. Ar tai Mianmaro privalumas? Tikrai taip.
Mianmaras
Mianmaras / 123rf.com nuotr.

Šioje Pietryčių Azijos šalyje iki šių dienų puoselėjamos senosios kultūrinės tradicijos, o Vakarų pasaulio įtaka, palyginti su kitomis regiono valstybėmis, juntama tikrai mažai. Tad Mianmaras – puiki kelionių kryptis tiems keliautojams, kurie vengia dirbtinumo ir svajoja apie autentiškus įspūdžius. „Kelionių akademijos“ egzotinių kelionių specialistai jums pateikia priežasčių, kodėl verta aplankyti Mianmarą, sąrašą.

Unikali kultūra ir šimtametės tradicijos

Kaip jau minėjome straipsnio įžangoje, Mianmaras gali pasigirti unikalia kultūra ir šimtametėmis tradicijomis. Norime šį teiginį iliustruoti pateikdami kelis pavyzdžius:

Inlės ežeras – tai rytinėje Mianmaro dalyje tyvuliuojantis vandens telkinys, garsėjantis puikiais peizažais: pakrantėse žaliuojančia augmenija, tolumoje spindinčiomis viršukalnėmis.

Shutterstock.com nuotr./Inlės ežeras
Shutterstock.com nuotr./Inlės ežeras

Tačiau tai tikrai ne vienintelis šio ežero išskirtinumas. Ežere, ant vandens, įsikūrę vietinių gyventojų kaimeliai! Skaičiuojama, jog bambukiniuose nameliuose, kurie pastatyti ežere ant polių, gyvena daugiau nei 70 tūkst. žmonių. Didžioji jų dalis verčiasi žvejyba. Taip pat – sodininkyste bei gyvulininkyste – daržovės, vaisiai, gėlės ir net naminiai gyvūnai auginami dirbtinėse salelėse, kurios plūduriuoja ežere ir yra sutvirtintos virbais. Argi ne unikalus gyvenimo būdas?

Savitą kultūrą galima regėti ir Mianmaro miestuose: religinės ceremonijos, Pietryčių Azijos regionui būdingi šurmuliuojantys turgūs, geltona mase veidą išsidažiusios moterys, kurios tokiu būdu saugosi nuo kaitrių saulės spindulių, betelio riešutus kramsnojantys ir jų sultis spjaudantys vyrai – gyvenimas Mianmare nė iš tolo neprimena tokio, kokį esame pripratę matyti Europoje. Būtent šalies autentiškumas ir yra puiki priežastis ją aplankyti.

Religinė architektūra

Mianmaras – tai pirmoji Pietryčių Azijos valstybė, kurioje buvo pradėtas skelbti Budos žodis. Šiandien net 90 proc. šios šalies gyventojų – budistai. Tad nenuostabu, jog budizmas daro didžiulę įtaką vietinių gyventojų kasdienybei. Atvykus į Mianmarą sunku nesigrožėti didingomis budistinėmis šventyklomis. Miestuose jų – šimtai, tačiau net ir maži kaimeliai gali pasigirti savomis šventovėmis.

Viena iš įspūdingiausių Mianmaro šventyklų – Švedagono pagoda. Ji slepiasi Jangono mieste (dar žinomame Rangūno vardu).

Shutterstock.com nuotr./Švedagono pagoda
Shutterstock.com nuotr./Švedagono pagoda

Šventovė pastatyta ant kalvos, o paties pastato aukštis – daugiau nei 100 m. Tad nenuostabu, jog ją galima matyti iš daugelio Jangono vietų. Pagodą dengia net 11 tonų aukso, todėl ji atrodo be galo prabangiai ir elegantiškai. Šventyklos teritorijoje nuolatos vaikštinėja vienuoliai – jie čia ne tik meldžiasi, bet ir tvarko aplinką, puošią pagodą gėlėmis.

Religine architektūra stebina ir Bagano miestas centrinėje Mianmaro dalyje. Jame stūkso daugiau nei 2 tūkst. vienuolynų, pagodų ir stūpų! Visų religinių pastatų aplankyti tiesiog neįmanoma, tačiau tikrai verta pasigėrėti miesto peizažu.

Shutterstock.com nuotr./Baganas
Shutterstock.com nuotr./Baganas

Egzotiški paplūdimiai

Dar viena priežastis aplankyti egzotiškąjį Mianmarą – paplūdimiai. Iki šiol, skaitydami šį straipsnį, galėjote susidaryti įspūdį, jog Mianmaras – Azijos kultūros, istorijos ir dvasinio tobulėjimo oazė. Tačiau nereikia apsigauti – šioje šalyje galima ir išties puikiai pailsėti lepinantis saulės voniomis, maudynėmis ir palmių pavėsiais.

Vakarinėje Mianmaro dalyje, prie Bengalijos įlankos, įsikūręs Ngapalio kurortas sužavės tuos keliautojus, kurie svajoja apie ramų poilsį. Baltas smėliukas, krištolo skaidrumo vanduo, jaukūs viešbučiai ir restoranai, siūlantys paragauti ką tik pagautos žuvies – argi ne rojaus kampelis Žemėje?

Shutterstock.com nuotr./Ngapalio kurortas
Shutterstock.com nuotr./Ngapalio kurortas

Maždaug 400 km atstumu nuo Ngapalio slepiasi dar vienas puikus kurortinis miestelis Ngwe Saung. Kaip ir Ngapalis, jis atsigręžęs į Bengalijos įlanką. Turizmas čia plėtojamas palengva, todėl pramogų gausos ir blizgančių suvenyrų tikėtis neverta. Tačiau džiugina saulėtos pakrantės ir šiltas vanduo. Beje, Mianmaro paplūdimiai sužavės ir nardymo aistruolius – povandeninis pasaulis čia tikrai vertas dėmesio.

Shutterstock.com nuotr./Ngvė Saung
Shutterstock.com nuotr./Ngvė Saung

Puiki tradicinė virtuvė

Tikriausiai pritarsite, jog Pietryčių Azijos šalis visame pasaulyje garsina jų kulinarinės tradicijos. Ne išimtis ir Mianmaras. Tradicinę virtuvę galime drąsiai įvardyti kaip vieną iš priežasčių, kodėl verta aplankyti šią šalį.

Mianmaro virtuvę daugelį metų sudarė indų, kinų, tajų valgių tradicijos. Tad nenuostabu, jog vienas iš pagrindinių produktų – ryžiai. Planuojantiems kelionę į Mianmarą, rekomenduojame paragauti shan stiliumi pagamintų ryžių, dar žinomų kaip žuvies ryžiai. Kaip jau supratote, pagrindiniai ingredientai – ryžiai ir šviežia žuvis. Patiekalas įprastai gardinamas ciberžole, česnakiniu aliejumi, kartais – keptu kiaušiniu.

Shutterstock.com nuotr./Shan ryžiai
Shutterstock.com nuotr./Shan ryžiai

Dar vienas patiekalas, kurio verta paragauti svečiuojantis Mianmare – mohinga. Tai – sriuba/troškinys, gaminamas iš šamų sultinio, ryžių makaronų, avinžirnių miltų ir žuvies. Žinoma, itin svarbūs ir prieskoniai. Įprastai troškinys gardinamas imbieru, kalendromis, aitriąja paprika, žaliąja citrina, česnakais, svogūnais bei žuvies padažu.

Shutterstock.com nuotr./Mohinga
Shutterstock.com nuotr./Mohinga

Mianmaras – viena iš nedaugelio pasaulio valstybių, kurioje arbata ne tik geriama, tačiau ir valgoma. Lahpet – tai marinuoti arba fermentuoti arbatos lapeliai, kurie valgomi kaip užkandis arba dedami į itin populiarias salotas, kurios taip ir vadinasi – arbatos lapelių salotos. Marinuoti lapeliai maišomi su skirtingų kopūstų lapais, svogūnais, kalendra, česnaku, imbieru, aitriąja paprika, žaliosios citrinos sultimis.

Shutterstock.com nuotr./Lahbet
Shutterstock.com nuotr./Lahbet

Išskirtinės vietos norintiems palydėti saulę

Esate „užkietėjęs“ romantikas, kuris savo atostogų metu svajoja patirti kuo daugiau įsimintinų akimirkų? Jei taip, kelionė į Mianmarą – puikus pasirinkimas. Norime jums pristatyti kelias ikoniškas Mianmaro vietas, kurios keliautojų yra pripažintos kaip geriausios stebėti besileidžiančią saulę.

Viena iš tokių vietų – mūsų jau minėtasis Bagano miestas, kuriame stūkso net 2 tūkst. religinės paskirties pastatų. Panorama – griaužianti kvapą, ypač kai paskutinieji saulės spinduliai ant miesto užmeta rausvai oranžinį besibaigiančios dienos šydą.

Shutterstock.com nuotr./Bagano panorama
Shutterstock.com nuotr./Bagano panorama

Puiki vieta mėgautis saulėlydžiu Bagano mieste – Popos kalnas. Nuo jo atsiveria atviruko verta panorama. Tik reikia turėti minty, kad lipant į šį kalną nepatartina dėvėti juodų ir raudonų rūbų, taip pat neštis mėsos. Mat vietiniai gyventojai tiki, jog tai gali suerzinti dvasias – Popos kalnas, pasak senosios mitologijos, yra dvasių buveinė.

U Bein tiltas – tai dar vienas Mianmaro kampelis, kurį verta aplankyti. Taungthamano ežero krantus jungiantis tiltas pastatytas apie 1850 m. Įdomu tai, jog šis tiltas – medinis, pagrindinė statybinė medžiaga – tikmedis. U Bein ilgis – 1,2 km, tai – ilgiausias medinis tiltas pasaulyje.

Shutterstock.com nuotr./U Bein Tiltas
Shutterstock.com nuotr./U Bein Tiltas

Medinis U Bein tiltas ir aplink jį zujančios vietinių gyventojų valtelės – puiki vieta išlydėti saulę. Tik nepamirškite pasiimti savo fotoaparatų – nuotraukomis galėsite žavėtis dar ilgai.

Na ir žinoma, kas gi gali būti romantiškiau už saulės palydėjimą paplūdimyje? Kadangi visi gražiausi Mianmaro paplūdimiai – vakarinėje pakrantėje, jie puikiai tinkami saulei palydėti!

Shutterstock.com nuotr./Ngwe Saung
Shutterstock.com nuotr./Ngwe Saung

Gamtos peizažai

Nors didžioji dalis Mianmaro lankytinų vietų – sukurtos žmogaus (minty turime religinę architektūrą, miestus, autentiškus kaimelius), visgi ši šalis gali pasigirti ir gamtos grožiu. Be mūsų jau minėtųjų paplūdimių, Mianmare gausu ir kitų įdomių gamtos kampelių. Pavyzdžiui, Mjeiko salos. Tai salų grupė Andamanų jūroje, Malakos pusiasalio pakrantėje. Ji pasižymi įstabiu kraštovaizdžiu: tropiniais miškais, mangrovių sąžalynais, granitinėmis uolomis, kriokliais, laukinių gyvūnų, tokių kaip tigrai, elniai, beždžionės, netgi drambliai, gausa.

Shutterstock.com nuotr./Mjeiko salos
Shutterstock.com nuotr./Mjeiko salos

Norintiems pasigėrėti žemyninės Mianmaro dalies gamta, siūlome leistis į kruizą ilgiausia šalies upe – Iravadžiu. Jo metu plaukiama tiek pro miestus ir kaimelius, tiek pro žaliuojančius derlingus slėnius, miškus, kalnų masyvus.

Shutterstock.com nuotr./Iravadžio upė
Shutterstock.com nuotr./Iravadžio upė

Kelionių akademija – ieškantiems kelionių į Mianmarą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų