Rifą mokslininkai atrado Schmidto vandenyno instituto tyrimų laivu „Falkor“ 12 mėnesių tyrinėdami Australiją supantį vandenyną.
Rifas buvo aptiktas dar spalio 20 dieną, kai mokslininkų komanda atliko povandeninį Didžiojo barjerinio rifo jūros dugno kartografavimą. Spalio 25 dieną, jie instituto povandeninį robotą „SuBastian“ panarardino į vandenyno gelmes norėdami ištirti atrastą naująjį rifą.
Mokslininkų teigimu, į ašmenis panašaus rifo pagrindas yra 1,5 km pločio, pats rifas yra iškilęs į 500 metrų aukšį, tai yra tik 40 m žemiau jūros paviršiaus.
Šis atsiskyręs rifas papildo dar septynis taip pat aukštus atskirus rifus regione, kurie buvo žymimi dar nuo 1800-ųjų pabaigos. Žemėlapių duomenų ir povandeninių vaizdų derinį mokslininkai naudos bandydami suprasti šį naują rifą ir jo vaidmenį Didžiajame barjeriniame rife.
„Šis netikėtas atradimas tik dar kartą patvirtina faktą, kad mes ir toliau galime aptikti nežinomas struktūras ir naujas rūšis savo vandenyne, – sakė Wendy Schmidtas, Schmidto vandenyno instituto įkūrėjas.
– Iš tiesų mūsų žinios apie tai, kas yra vandenyne, yra gana ribotos. Tačiau su naujomis technologijomis, kurios giluminiame vandenyne veikia kaip mūsų akys, ausys ir rankos, mes galime tyrinėti taip, kaip niekada anksčiau. Tai mums atveria naujus vandenynų peizažus, kurie atskleidžia naujas ekosistemas ir įvairias gyvybės formas, kurios su mumis dalijasi planeta“.