Mokslininkai teigia: kava ilgina jūsų amžių ir didina intelektą

Kavos gėrimas turi tiesioginį ryšį su žmogaus gyvenimo trukme. Tokią išvadą paskelbė „New England Journal of Medicine“, apibendrinęs net 14 m. JAV su 400 000 žmonių vykdytą tyrimą apie kavos mėgėjų įpročius, mitybos ypatumus ir ...mirtingumą. Mokslininkai buvo priblokšti, kai paaiškėjo, kad moterys, per dieną išgeriančios 6 ar daugiau kavos puodelių, turi 15 proc. mažesnę tikimybę numirti anksčiau (lyginant su negeriančiosiomis kavos ). Tos, kurios išgeria 1 puodelį kavos, tokią tikimybę sumažina 5 procentais.
Kava gali būti ir vaistas
Kava gali būti ir vaistas / 123rf.com nuotr.

Detalesnė tyrimo analizė taip pat atskleidė, kad užkietėję kavomanai rečiau mirdavo nuo infarktų, širdies ir kraujagyslių sistemos ligų, diabeto bei infekcijų. Vienintelė ligų klasifikatoriuje įrašyta liga, kuriai kavos vartojimas neturėjo teigiamos įtakos, buvo vėžys.

Iš kavos ekstraktų bus gaminami vaistai nuo nemigos

Beveik visuotinai žinoma, kad kava dėl kofeino poveikio dažniausiai naudojama kaip stimuliatorius, padedantis įveikti snaudulį. Tačiau neseniai Nešvilyje (JAV) įsikūrusio Vanderbilto universiteto mokslininkai atrado, kad kavos ekstraktu arba joje esančiomis chlorogeninėmis rūgštimis galima išgydyti nemigą. Tyrėjai mano, kad naujai surastas junginys ne tik atsveria ir kompensuoja stimuliuojantį kofeino poveikį, bet ir galėtų padėti gydant epilepsiją, hiperaktyvumą, nemigą ir net stenokardiją.

Profesoriaus Peterio Martino nuomone, nors iki galutinio vaisto nuo minėtų ligų sukūrimo dar ilgas kelias, pirmieji eksperimentai su chlorogeninių rūgščių junginiu yra daugiau nei įkvepiantys.  

Kavos gėrimas mažina diabeto riziką ir...

Naujausi moksliniai tyrimai, paskelbti pernai gruodį žurnale „American Journal of Clinical Nutrition“, atskleidė, kad nuolatinis kavos gėrimas sumažina riziką susirgti II tipo diabetu. Pasak tyrimo vadovo Shilpos Bhupathiraju, „daugybė ankstesnių medžiagų apykaitos studijų rodė, jog trumpuoju laikotarpiu kofeinas padidina kraujo gliukozės lygį bei atsparumą insulinui. Tačiau ilguoju laikotarpiu minėti faktoriai nepadidina rizikos susirgti diabetu. Du dešimtmečius vykdėme stebėjimus ir tyrėme žmones su įvairiais rizikos faktoriais bei skirtingais mitybos ir gyvensenos ypatumais. Po šių tyrimų paaiškėjo, kad kavos gėrimas moterims riziką susirgti  diabetu sumažino 8 proc., vyrams, geriantiems paprastą kavą – 4 proc.,  o mažai kofeino turinčią kavą – 7 procentais“. 

... didina jūsų intelektą

Amerikos kariškiai įsitikinę, kad kariams kava būtina ne tik dėl stimuliuojančio  poveikio, bet ir dėl to, kad ji padidina intelektą. Harris Liebermanas,  tyrėjas iš „Army Research Institute of Environmental Medicine“ (JAV), tikina, kad kavoje esantis kofeinas nepadarys jūsų protingesniu, bet gali padidinti jūsų intelektą. „Jeigu esate pailsėjęs, kofeinas pagerina esmines smegenų funkcijas, pavyzdžiui, padeda išlaikyti dėmesį atliekant ilgas, nuobodžias, pasikartojančias užduotis. Jis taip pat pagerina savijautą“, – įsitikinęs tyrėjas. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų