„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Pasaulį išmaišęs keliautojas Mykolas Zvėga: „Įdomiau nežinoti, kas bus rytoj“

Mykolas Zvėga – jaunas keliautojas, spėjęs išmaišyti jau ne vieną žemyną. Jo gimtinė – Vilnius, bet namai – ištisas pasaulis. Baigęs Didžiosios Britanijos universitetą, Mykolas ilgai nesvarstė, kur žengti toliau – savo gyvenimą jis paskyrė pažinimui ir vis naujiems iššūkiams. Nors kaip pats teigia, iššūkius kuriame patys, nepriklausomai nuo vietos, kurioje gyvename.

– Ar nuolatinės gyvenamosios vietos keitimas ir klajonės po pasaulį nekelia sėslesnio gyvenimo ilgesio?

– Kol kas ne. Bet, manau, dar po kelerių metų teks pradėt galvoti apie kiek pastovesnę gyvenamąją vietą.

– Kelionės nėra pigus malonumas. Tad kaip prasimanai pinigų, kad galėtum ne tik keliauti, bet ir pragyventi svetimame krašte?

– Pirmos mano kelionės buvo beveik nemokamas malonumas. Vienintelė kaina, kurią teko sumokėti, buvo visiškas patogumų nebuvimas ir nežinia, kada ir ką teks valgyti.

Keliauti galima labai pigiai, tačiau viskas priklauso ir nuo tavo požiūrio, ir pasaulio matymo

Žinoma, vėlesnės kelionės buvo su tam tikru biudžetu. Daug kas priklauso nuo to, kur tuo metu esi. Keliauti galima labai pigiai, tačiau viskas priklauso ir nuo tavo požiūrio, ir pasaulio matymo.

Jei naudojiesi Couchsurfing ar panašiais interneto tinklalapiais, nakvynę nesunkiai gali susirasti ir už dyką. Pietryčių Azija, kur šiuo metu ir esu, labai pigi, Indijoje galima pragyventi ir už centus.

– Šiuo metu gyveni labiausiai apgyvendintame pasaulio mieste – Šanchajuje. Su kokiais iššūkiais susiduri kasdieniame gyvenime?

– Kasdieniai iššūkiai mūsų gyvenime daugiausia priklauso nuo mūsų pačių, o ne nuo vietos kurioje gyvename.

– Žinau, jog aktyviai mokaisi ispanų ir japonų kalbų, ar tai nuorodos į tavo ateities keliones? Kokių naujų iššūkių esi numatęs?

Kasdieniai iššūkiai mūsų gyvenime daugiausia priklauso nuo mūsų pačių, o ne nuo vietos kurioje gyvename

– Taip, metus dar pabūsiu Šanchajuje, tada kelis mėnesius planuoju pakeliauti po kitas Pietryčių Azijos šalis – Kambodžą, Filipinus ir Vietnamą. Galbūt ir kur kitur. O vėliau mano kelias ves į Japonijos sostinę Tokiją.

Kol kas nė neįsivaizduoju, ką ten veiksiu. Tačiau šis klausimas išsispręs, kai ten nuvažiuosiu. O Pietų Amerika dar labai tolimoje ateityje...

– Ką tau reiškia kelionės? Kodėl vis iš naujo leidiesi į kelią?

– Kelionės man reiškia gražius prisiminimus ir nenuspėjamą ateitį. Į kelią leidžiuosi todėl, kad ten esu laimingiausias. Ir būtent tokiu būdu džiaugiuosi kiekviena man skirta diena.

Jokios atsirandančios problemos man nekelia didesnių rūpesčių, kai žinau, jog anksčiau ar vėliau laukia nauji išbandymai ir nuotykiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“