Naujas maršrutas Vilniuje: net ne visi vilniečiai žino, koks lobis yra vienoje bažnyčių

Likus savaitei iki popiežiaus Pranciškaus vizito Vilniuje pristatomas naujas kelionių maršrutas „Patirk savąją piligrimystės istoriją“, skirtas piligrimams, ir visiems besidomintiems Vilniaus sakraliniu paveldu. Apie tai rašoma pranešime žiniasklaidai.
Dievo Gailestingumo šventovė
Dievo Gailestingumo šventovė / „Go Vilnius“ nuotr.

Leidinyje „Patirk savąją piligrimystės istoriją“ žemėlapis ir trumpos ypatingų piligriminių vietų istorijos kviečia pažinti Vilnių, kokio dažnai nepastebi net miesto gyventojai. Už dailių fasadų slypi ypatingos istorijos, kviečiančios patirti tikėjimo stebuklą.

Pasak Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ direktorės Ingos Romanovskienės, popiežiaus apsilankymas traukia pasaulio piligrimų dėmesį į Lietuvos sostinę. Tai – gera paskata plėtoti šios krypties turizmą, garsinti svarbiausias Vilniaus sakralines vietas. Specialus Vilniaus maršrutas piligrimams – vienas iš žingsnių šia kryptimi.

„Go Vilnius“ nuotr./Dievo Gailestingumo šventovė
„Go Vilnius“ nuotr./Dievo Gailestingumo šventovė

„Vilniuje per metus apsilanko apie 30 tūkstančių piligrimų iš viso pasaulio. Piligrimai atranda pasaulyje garsias Vilniaus ikonas, kartu auga ir poreikis patirti Vilniui ypatingą sakralinę atmosferą. Turime, kuo didžiuotis ir skatiname tikinčiuosius iš visų pasaulio kraštų atrasti sakralinius mūsų miesto perlus. Popiežiaus vizitas – tai proga parodyti ir miestiečiams, ir svečiams, kad Vilniuje piligrimų laukia daug neatrastų ypatingų vietų“, – sakė I.Romanovskienė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Inga Romanovskienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Inga Romanovskienė

Pavyzdžiui, stebuklais garsėjantį Aušros Vartų Švč. Mergelės Marijos paveikslą žino daugelis. Tačiau ar žinojote, kad piligrimai įveikia tūkstančius kilometrų, norėdami pamatyti Dievo Gailestingumo šventovėje esantį vieną garsiausių Katalikų bažnyčioje paveikslą – Dievo Gailestingumo paveikslą.

Vilniuje 1934 m. nutapytas paveikslas ir jo kopijos pasaulyje šlove prilygsta Mona Lizai – kasmet tūkstančiai turistų atvyksta jo aplankyti ir gauti Dievo gailestingumo malonių. Kartu su vilnietiškos kilmės Dievo gailestingumo kultu po pasaulį plačiai plinta ir paties paveikslo kopijos.

„Go Vilnius“ nuotr./Dievo Gailestingumo paveikslas
„Go Vilnius“ nuotr./Dievo Gailestingumo paveikslas

„Jono Pauliaus II išpopuliarintas Dievo gailestingumo kultas yra vilnietiškos kilmės. O Vilniaus Dievo Gailestingumo ikoną žino kone kiekvienas milijardinės katalikų bendruomenės narys. Tai yra pats didžiausias Lietuvos sostinės žinomumo potencialas, kurį tiesiog privalu išnaudoti mūsų miesto ir visos valstybės labui“, – tvirtina Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Vilniaus piligrimų centro vadovė Inesa Čaikauskienė džiaugiasi, kad Vilnius turi neįkainojamą lobį: „Dievo Gailestingumo paveikslo pasaulyje jau nebereikia pristatinėti. Žmonės žino šį atvaizdą, bet nežino jo istorijos, kuri prasideda būtent Vilniuje, čia yra paveikslo originalas. Daugelį veda troškimas prisiliesti prie tikrų dalykų, kurių istorija keičia pasaulį. Toks yra Dievo Gailestingumo paveikslas. Tereikia visame pasaulyje išdėlioti rodykles į Vilnių ir atsiliepti į Šv. Jono Pauliaus II kvietimą Lietuvos žmonėms būti gailestingumo apaštalais.“

Leidinį lietuvių, anglų, lenkų, rusų, vokiečių ir italų kalbomis galima nemokamai pasiimti Vilniaus turizmo informacijos centruose arba atsisiųsti čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis