Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Nauji iššūkiai: 2 šalys jau nustatė „galiojimo laiką“ keliautojų skiepams

Kai jau atrodė, kad kelionių taisyklės gana nusistovi, panašu, kad gali atsirasti ir naujas iššūkis. Bent pora šalių jau paskelbė naujas kelionių taisykles paskiepytiems žmonėms, kurios reiškia, kad jie dar šiemet gali susidurti su iššūkiais.
Kroatija ir Austrija tapo pirmosiomis šalimis, kurios nustatė ir naują taisyklę – kiek laiko „galioja“ žmogaus skiepas
Kroatija ir Austrija tapo pirmosiomis šalimis, kurios nustatė ir naują taisyklę – kiek laiko „galioja“ žmogaus skiepas / 123rf.com nuotr.

Dabar jau pilnai paskiepytiems keliautojams buvo aktualu tai, kad po antrojo skiepo praeitų bent pora savaičių. Dauguma šalių reikalauja, kad po pilnos vakcinacijos dar praeitų keliolika dienų, ir tik tada keliautojas laikomas turinčiu imunitetą ir jam galioja išimtys dėl izoliacijos ar testo.

Tačiau Kroatija ir Austrija tapo pirmosiomis šalimis, kurios nustatė ir naują taisyklę – kiek laiko „galioja“ žmogaus skiepas. Keliautojai laikomi imunizuotais 270 dienų po antrosios dozės (maždaug 9 mėnesius).

Tai reiškia, kad tie lietuviai, kurie pagal prioritetinių grupių sąrašus paskiepyti metų pradžioje, jau šiemet gali susidurti su iššūkiais keliaujant.

Kol kas jokios kitos ES šalys panašių taisyklių neturi.

Lietuvos URM skelbiamose rekomendacijose dėl kelionių ši informacija jau atnaujinta. Rašoma, kad asmenys Kroatijos pasienio punkte turi pateikti pažymą, įrodančią, kad asmuo buvo paskiepytas dviem vakcinos, naudojamos ES valstybėse, dozėmis (Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Gamaleya, Sinopharm), arba viena vakcinos doze (Janssen/Johnson&Johnson). Gavus Janssen/Johnson&Johnson vakciną, nuo jos gavimo turi būti praėję mažiausiai 14 dienų. Abiem atvejais pažyma turi būti ne senesnė nei 270 dienų.

Ar tai reiškia, kad praėjus 270 po pilnos vakcinacijos, nebus galima patekti į šias šalis? Tikrai ne. Tačiau tai reikš, kad reikės prieš kelionę pasidaryti COVID-19 testą ir turėti neigiamą atsakymą.

Lietuva jau yra pradėjusi kai kuriuos žmones skiepyti trečiąja doze. Trečia vakcinos doze pradėta skiepyti didžiausios rizikos pacientus, sergančius onkohematologinėmis ligomis, gaunančius gydymą dėl onkohematologinių ligų, dializuojamus ar po organų transplantacijos, sergančius autoimuninėmis ligomis sergantys, kai jiems taikoma imunosupresinė terapija.

Revakcinacija bus taikoma praėjus ne mažiau kaip 6 mėn. po pilno vakcinacijos kurso. Daugiau rasite čia.

Europos vaistų agentūra (EVA) vis dar svarsto, ar pasiskiepijusiems dviem dozėmis suleidžiamomis vakcinomis nuo koronavirusinės infekcijos reikėtų gauti papildomą trečią dozę.

Kai kurios šalys, pavyzdžiui, Izraelis ir Prancūzija, neseniai pradėjo siūlyti pasiskiepyti trečia vakcinos doze asmenims, kurių imunitetas gali būti nusilpęs.

Tuo metu Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ragino turtingąsias šalis susilaikyti nuo papildomo skiepijimo, kad būtų galima suteikti bent dalinę imuninę apsaugą iki šiol jokių vakcinų negavusiems žmonėms.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos