„The Culture Trip“ atrinko 15 šiurpiausių vietų pasaulyje, kurias gali aplankyti turistai:
Paryžiaus katakombos
Garsiosiose Paryžiaus katakombose rikiuojasi daugiau nei 6 mln. žmonių kaukolės ir palaikai – kas gali būti šiurpiau? XVIII a. jos buvo pradėtos statyti kaip išeitis perpildytoms miesto kapinėms. Katakombose net yra atskiros vietos, skirtos skirtingiems kaulams ir kūno dalims. Tad „meilės miesto“ požemiuose glūdi atsvara – „mirties pasaulis“.
Lėlių sala, Meksika
Jeigu jums šiurpas nenueitų nugara šioje vietoje šalia nuostabių Chočimilko kanalų netoli Meksiko miesto, tuomet tikriausiai jūsų neįbaugintų niekas. „Isla de las Muñecas“ (Lėlių saloje) senos lėlės, kurių daugelis neturi visų galūnių ar net akių, kybo nuo medžių ir pastatų kaip tikrame siaubo filme. Legenda pasakoja, kad kai netoli salos nuskendo mergaitė, jos globėja pradėjo ant medžių kabinti lėles jos atminimui. Kasmet jų vis daugėjo, o vietiniai pasakoja, kad lėles neva apsėdusi mergaitės vėlė. Kai kurie net tikina girdėję, kaip lėlės viena su kita šnabždasi.
Salemas, JAV
Šis Masačusetso miestas yra tapęs 1692-ųjų raganų teismų sinonimu. Per juos 20 žmonių buvo pakarta dėl raganavimo. Miestas nebėga nuo savo praeities – priešingai, savo istorija mėgina tiek pritraukti turistus (pavyzdžiui, ant policijos logotipų – raganos), tiek paįvairinti gyvenimą vietiniams (kurie savo vaikus gali leisti į mokyklą, pavadintą Raganavimo vardu).
Drakulos pilis, Rumunija
Kokia vietovė labiau asocijuojasi su Helovinu nei Transilvanija? Leiskitės į kelionę ir pamatykite Brano pilį – viduramžių tvirtovę, kuri pagimdė Drakulos legendą. Tiesa, joje daugiau dėmesio skiriama baldų, valstiečių darbo įrankių ir meno kūrinių ekspozicijoms, o ne vampyrams.
Savižudžių miškas, Japonija
Netoli Fudzijamos kalno plyti Aokigaharos miškas, kuriame sau gyvybę atėmė begalės žmonių. Kai kurių jų kūnai vis dar kabo ant šakų ar mėtosi ant žemės. Prie įėjimo į mišką dabar yra pastatyti ženklai, kur galima gauti psichologinę pagalbą, o pareigūnai reguliariai patruliuoja miške ieškodami kūnų.
Gyvačių sala, Brazilija
Jeigu slidūs ir nuodingi gyviai jums yra košmaras, venkite šios uolėtos vietos Brazilijoje. Skaičiuojama, kad čia raizgosi 2–4 tūkst. nuodingų gyvačių – auksinių kaisakų, kurios yra laikomos nykstančia rūšimi. Į „Ilha da Queimada Grande“ (gyvačių salą) lankytojai neįleidžiami – ir dėl jų pačių, ir dėl gyvačių saugumo.
Aukščiausias pasaulyje stiklinis tiltas, Kinija
2016 m. Džangdziadzijės kalnuose buvo atidarytas aukščiausias pasaulyje tiltas, kurio dugnas yra iš stiklo. Jei net ir jums atrodo, kad nebijote aukščio, atsidūrę ant šio šilto galite staiga suprasti, kad yra kitaip. Sutramdę baimę nuo 430 metrų ilgio tilto galėsite žvelgti maždaug 300 metrų žemyn – į nuostabiai žalią slėnį.
Lėlių kaimas, Japonija
Kai Tsukimi Ayano po ilgo laiko grįžo į savo gimtąjį Nagoro kaimelį amžiaus pradžioje, jį rado gerokai niūresnį. Daug jos pažinotų žmonių buvo arba išsikėlę, arba numirę. Norėdama išsaugoti jų atsiminimą moteris pradėjo kurti lėles pagal ten gyvenusių žmonių atvaizdus ir įkurdinti jas kaimelyje. Ji jau sukūrė daugiau nei 400 lėlių, tarp jų – ir visą klasę vaikų. Bet vieno žmogaus meno projektas gali labai lengvai būti kito žmogaus košmaru – tikriausiai nenorėtumėte vienas temstant paklaidžioti tokio kaimelio takais.
Kabantys viešbučiai, Peru
Bijote aukščio? Tuomet gal net nebandykite įsivaizduoti, ką reiškia miegoti permatomame „kambaryje“, kabančiame prie uolos krašto. Kelionių agentūra „Natura Vive“ siūlo tokią galimybę išties stiprių nervų žmonėms – už savo drąsą jie būna apdovanojami neįtikėtinu apačioje plytinčio Šventojo slėnio reginiu.
Mirties kelias, Bolivija
Kalnų kelias įspūdinguose Bolivijos kalnuose gali skambėti visai gundančiai, kol nesužinote, kad važiuojate Jungaso keliu, kuris dar vadinamas Mirties keliu. Tokį vardą jis gavęs ne be reikalo – siaurame keliuke nėra beveik jokių saugumo priemonių, kurios galėtų suteikti bent šiokį tokį garantą, kad nenugarmėsite nuo skardžio. Skelbiama, kad dešimtajame dešimtmetyje kasmet čia žūdavo 200–300 žmonių.
Vestono psichiatrijos ligoninė, JAV
Vakarų Virdžinijoje esanti Vestono valstijos ligoninė veikė nuo 1864 iki 1994 m., o intensyviausia veikla užsiėmė šeštajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje. Tuo metu ligoninėje, skirtoje 250 žmonių, buvo sugrūsta net 2 400 pacientų. Šiandien psichiatrijos ligoninėje rengiami specialūs turai, kurių metu, žadama, galima sutikti buvusių pacientų dvasių, įskaitant ir mažos mergaitės.
Haigeito kapinės, Jungtinė Karalystė
Vienos geriausiai žinomų Londono kapinių amžinajam poilsiui yra priglaudę apie 170 tūkst. žmonių. Čia palaidoti Karlas Marxas, Lucianas Freudas, Christina Rossetti ir daugelis kitų. Nuo septinto praėjusio amžiaus dešimtmečio žmonės pradėjo pasakoti, kad šiose kapinėse vis regima vaiduokliška figūra, kuri pradėta vadinti Haigeito vampyru.
Gerosios vilties pilis, Pietų Afrika
Seniausias Pietų Afrikos pastatas (kurį XVII a. pastatė olandų „East India“ kompanija) ilgus metus buvo naudojamas kaip kalėjimas, kuriame kaliniai būdavo kankinami. Kalbama, kad net šiandien sargai girdi skausmo persunktus buvusių kalinių šauksmus.
Plaklis, Jungtinė Karalystė
Iš pirmo žvilgsnio jis gali pasirodyti esąs jaukus tarsi iš atviruko Anglijos kaimelis. Tačiau iš tiesų Plaklis vadinamas labiausiai vaiduoklių lankoma vieta visoje Anglijoje – netgi dėl to 1989 m. pateko į Guinnesso rekordų knygą. Esą miestelyje reguliariai matoma net 12 vaiduoklių, įskaitant ir seną moterį, kuri sėdi ant tilto ir rūko pypkę bei geria džiną.
Povelijos sala, Italija
Tiesą sakant, netgi būtų keista, jei ši sala nebūtų laikoma pilna vaiduoklių – į čia kadaise būdavo tremiamos maro aukos, o trečiajame dešimtmetyje čia veikė psichiatrijos ligoninė. Jos gydytojas, kuris atlikinėdavo eksperimentines ne itin sėkmingas lobotomijas, galiausiai nušoko nuo ligoninės bokšto ir nusižudė. Pasakojama, kad prie savižudybės jį privedė Povelijos vaiduokliai.