Apie trumpą pabėgimo planą nuo civilizacijos bruzdesio pasakoja patyręs keliautojas ir tarptautinių kelionių autobusu organizatoriaus „Eurolines“ vadovas Edmundas Pavlovas.
Seniausioje Latvijos dalyje įsikūręs Lapmežciems kaimelis buvo įkurtas 1515 m., tačiau istoriniai šaltiniai rodo, kad dar II–III a. prieš mūsų erą šioje vietoje jau gyveno žvejai ir medžiotojai. Šiuo metu čia gyvena daugiau kaip 1000 žmonių, veikia kelios parduotuvės, kavinės, muziejus, o atvykus pailsėti nesunku susirasti nakvynę – gausu kempingų, nuomojamų kambarių ir namelių prie jūros.
E.Pavlovas pasakoja, jog turistus maloniai stebina šio krašto tvarka – paplūdimiai švarūs, nėra šiukšlių, pagrindiniame paplūdimyje įrengta vaikų žaidimų aikštelė, nauji tualetai, pastatyta daug šiukšliadėžių, tačiau žmonių – palyginti mažai. „Keliaujant pajūriu, atsidūrus kiek toliau nuo pagrindinio paplūdimio, dažnai nesutiksite nei vieno žmogaus, todėl tai puiki vieta tiems, kurie nori pabėgti nuo miesto šurmulio ir pailsėti gamtoje“, – įspūdžiais dalijosi patyręs keliautojas ir pridūrė, jog gamta čia nuostabi!
Prie jūros lankytojus pasitinka žuvėdros, kirai, galima išvysti plaukiojančias gulbes, antis bei pulkus garnių. Lapmežciems kaimelio apylinkėse tyvuliuoja Kanierio ežeras – žvejų ir paukščių stebėtojų pamilta vieta. Čia galima išvysti gausybę rūšių paukščių bei žuvų. Kemerių nacionalinis parkas, kuriame įsikūrę miesteliai, ypatingas savo biologine įvairove, mineralinių vandenų gausa, taip pat gydomuoju purvu, dėl kurio žmonės iš įvairių Europos vietų čia atvyksta jau nuo XVIII a. Parke gausu pažintinių takų (nuo 1 iki 4 km ilgio), paukščių stebėjimo bokštų.
Miesteliuose žvejybos tradicijos vis dar gyvos – kasdien į jūrą plaukia žvejų valtys, o sugautą laimikį žvejai čia pat išrūko bei pasiūlo vietiniams gyventojams ar atvykusiems poilsiautojams.
Nors šis kaimelių tripolis ir atrodo pasislėpęs nuo pasaulio šurmulio, nuvykti iki ten labai paprasta. „Pasiekus Latvijos sostinę, netrukus atvyksta vietinis autobusas, kuris ir nuveža tiesiai iki Lapmežciems. Kelionė iš Rygos iki Lapmežciems užtrunka nepilną valandą, o bilietas į vieną pusę tekainuoja 2,3 €“, – pasakojo E.Pavlovas ir patarė nesijaudinti dėl kalbos barjero. Rygos stotyje yra savitarnos aparatai, kuriuose galima įsigyti bilietus.
Pasak E.Pavlovo, visus kaimelius verta aplankyti vienos kelionės metu, pavyzdžiui, su dviračiais, kuriuos galima išsinuomoti vietoje arba pasiimti su savimi į kelionę autobusu.
„Šiais laikais egzistuoja gausybė vasaros atostogų pasiūlymų į tolimus, egzotiškus kraštus, tačiau kerinčių vietų apstu ir kaimyninėse šalyse. Nusprendus savaitgalį pailsėti nuo darbų, tokią kelionę susiplanuoti itin paprasta, tiesiog čiumpi kuprines ir jau kelyje“, – gražių įspūdžių linkėjo „Eurolines“ vadovas.