„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Neatrastas Mianmaras: 4 tūkst. šventyklų miestas ir kaimai ant vandens (2)

Mianmaras iki 1948-ųjų kartu su Indija, Singapūru ir Malaizija buvo britų kolonija. Tuomet šalis vadinta Birmos vardu, nors jau beveik 30 metų pavadinimas pakeistas, nemažai šaltinių šalį vadina dviem vardais. Dėl karinės diktatūros, ilgus metus ši nuostabaus grožio teritorija turistų buvo aplenkiama – tad nenuostabu, kodėl apie kaimynines valstybės turime gerokai daugiau informacijos.
Baganas
Baganas / Shutterstock nuotr.

Kalbama, kad neprireiks nė kelių dešimtmečių, kol šalį kaip Tailandą ar Indiją užplūs smalsuolių būriai. Panašu, kad tame yra daug tiesos, mat čia gyvena daugiau nei šimtas tautelių ir genčių, sukuriančių ypatingą atmosferą. Ankstesniame straipsnyje pasakojome apie buvusioje sostinėje stovinčią įsimintiniausią Shwedagon pagodą, ant bedugnės krašto įkurtą, šventyklą laikantį auksinį akmenį ir brangiais metalais dabinamus namus. Šiandien tęsiame pažintį su neatrastu Pietryčių Azijos perlu.

Baganas – archeologų rojus ir fotografų svajonė

Kelionę baigėme Mandalajaus uostamiestyje. Vos trys valandos kelio į pietvakarius ir atsirasite Bagano mieste. Šiose žemėse XI – XIII a. išdygo per 4 tūkst. šventyklų, kurios išsidėsčiusios 30 kilometrų spinduliu. Turistų tarpe sklando sparnuota frazė „archeologų rojus ir fotografų svajonė“, tad dienų dienas galėsite mėgautis pasivaikščiojimais po apylinkes ir geriausios vietos saulėlydžio stebėjimui ieškojimais. Kas smagiausia? Milžiniško šventyklų komplekso jums nereikės dalintis su milijonais turistų, nes atvykėlių būrius čia galima suskaičiuoti ant rankos pirštų.

Kai šventyklų tokia gausa, įvardinti pačias įspūdingiausias yra sudėtingas uždavinys. Tačiau kalbama, kad būtina aplankyti Shwesandaw pagodą, kuri pastatyta viena pirmųjų. Ji kartu su keturiomis kitomis įkurta iškart už miesto ribų ir atsakinga už viso miesto dvasinės ramybės apsaugą. Dėmesį patrauks ir aukščiausiu paminklu nominuojama Thatbyinnyu šventykla, į dangų besistiebianti 61 m. Taip pat susipažinkite su Egipto piramides primenančia Dhammayangyi šventykla. Vienos legendos pasakoja, kad ji yra apsėsta savo tėvą, brolį ir žmoną nužudžiusio karaliaus Narathu sielos, kitos – neva šio statinio sienose yra paslėpti didžiuliai lobiai.

Šiai vietovei ištyrinėti reikia bent keleto dienų, tačiau skubantiems yra keletas išeičių. Viena jų – dviračio nuoma. Vos už 1,5€ transporto priemonę išsinuomosite visai dienai ir galėsite nerti į nuotykių paieškas. Jei šis variantas atrodo per lėtas, leiskitės kelionėn oro balionu. Taip vos per kelias valandas galite pamatyti kone visus statinius, tačiau už kelionę teks plačiai praverti piniginę – vienam asmeniui ji gali kainuoti net 330 Eur.

Naktis pas vietinius ir gyvenimas ant vandens

Shutterstock nuotr./Inle ežeras
Shutterstock nuotr./Inle ežeras ir prie jo gyvenantys vietiniai

Paliekame Baganą ir keliamės į 1,3 tūkst. metrų virš jūros lygio pakilusį Kalaw miestą. Patartina užsisakyti kelionę su gidu, kuris pasirūpins, kad pamatytumėte patį gražiausią kraštovaizdį, kuriame kartu su nepaliesta gamta puikiai dera genčių kaimai ir žemės ūkiu užsiimantys gyventojai. Gidas pasirūpins ir tuo, kad naktį galėtumėte praleisti pas vietinius gyventojus, kurie ne tik parodys savo kasdienybę, papasakos istorijų, bet ir pagamins tradicinio maisto. Kiekvienas susigundęs šia pramoga tikina, kad tai buvo pats gardžiausias maistas per visą kelionę.

Jau kitą dieną leiskitės į dar vieną kelionę pėsčiomis. Šįkart judėsite nuo kalno ir skrosite galybę mažų kaimelių, kol galiausiai pasieksite antrą pagal dydį Inlės ežerą. 22 km ilgio ir 10 km pločio vandens masyve gyvenimas tiesiog verda. Pakrantėse ir salose išvysite ant polių pastatytus namus, kuriuose įsikūrę intų tautybės žmonės. Tokių kaimų suskaičiuojama 17, o juose dienas leidžia per 70 tūkst. gyventojų.

Shutterstock nuotr./Žvejys Inle ežere
Shutterstock nuotr./Žvejys Inle ežere

Valtis arba kanoja taps dar viena jūsų transporto priemone. Keliaudami ežeru pamatysite garsiuosius intų žvejus, kurie žuvis gaudo unikaliu būdu – jiems užtenka vieno irklo, kuris valdomas kojomis, o rankos reikalingos kartimi ginti žuvis į bambukinę gaudyklę. Ežero viduryje rasite plaukiojančių restoranų bei turgus, kuriuose prekes parduodamos tiek už pinigus, tiek atiduodamos mainų būdu.

Daugiau apie Mianmarą, pirmoje pasakojimo dalyje.

Egzotinių kelionių į Mianmarą specialistai – kelioniuakademija.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų