Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Negirdėtas Omanas: netikėti rekordai, keramikos magija ir draugiškiausi žmonės pasaulyje

Omano sultonato vardą kelionių aprašymuose matome ne itin dažnai. Prie Persijos įlankos besidriekiančią šalį paprastai nustelbia greta įsikūrę Jungtiniai Arabų Emyratai. Tačiau mažiau garsi kaimynė nenusileidžia įspūdingais vaizdais – Omanas turtingas ne tik senovine architektūra, bet ir nuostabiais gamtos peizažais.
Omanas
Omanas

Pagrindinėje mečetėje – 400 audėjų kūrinys

Tarptautinis turizmas Omane vystomas vos keliolika metų, tad nenuostabu, jog keliautojai šią šalį vis dar aplenkia. Per metus čia apsilanko vos milijonas lankytojų – šešis kartus mažiau nei Indijoje.

Valstybė atvira naujovėms, tačiau siekia išsaugoti savo unikalią kultūrą ir mielai ją demonstruoja užsieniečiams. Geriausia tai daryti supažindinant svečius su vietiniais, tad nenustebkite, jog absoliuti dauguma dirbančiųjų turizmo srityje – omaniečiai.

Didžioji Sultono Qaboos mečetė
Didžioji Sultono Qaboos mečetė

Kelionę po paslaptingąjį Sultonatą geriausia pradėti nuo sostinės Maskato. Svarbiausias prabanga tviskančio miesto simbolis – Didžioji Sultono Qaboos mečetė. Vieninteliai kitatikiams atviri Omano musulmonų maldos namai išsiskiria įspūdingomis erdvėmis.

Šventyklos teritorijoje vienu metu telpa apie 20 tūkstančių maldininkų. Vos prieš dvidešimtmetį pastatytoje mečetėje nugulė rekordinis 420 kvadratinių metrų pločio kilimas. Milžinišką meną kūrinį audė 400 iraniečių, o jam pakelti prireiktų ne vienos poros rankų – audinio svoris siekia 21 toną.

Bahlos miestas Omane
Bahlos miestas Omane

Stebuklingose rankose gimstanti magija

Nors omaniečiai tiki, jog Bahlos mieste atsirado juodoji magija, baimintis neverta. Šiose apylinkėse grožiu užburia tik Bahla fortas. Viena seniausių šalies tvirtovių, iš nedegtų plytų sumūryta dar XIII amžiuje, buvo smarkiai apgriauta ir publikai duris atvėrė vos 2012-ųjų pabaigoje.

Kol kas čia nėra gausybės turistų ir galima ramiai pasivaikščioti po erdvias sales bei stebėti, kaip pro nedidelius stačiakampius langus skverbiasi saulės šviesa. Čia išliko ir senovinė mečetė, tad fortą galima laikyti vienu svarbiausių Omano architektūros ir kultūros pavyzdžių.

Burtininkais Bahlos gyventojai vadinami ir dėl keramikos dirbinių. Tikima, jog gimusių šiame mieste rankos – stebuklingos. Žiūrėdamas į apvaliais kraštais slystančius pirštus bei spalvą keičiantį molį pasijauti tarsi užhipnotizuotas, tad užsimiršęs puodžių draugijoje gali praleisti ne vieną valandą.

Taip gimsta įvairiausi dirbiniai – nuo paprasto dubens iki įmantrios vazos, kuriai tikrai norėsis atlaisvinti šiek tiek vietos lagamine.

Omanietės tradiciniais rūbais
Omanietės tradiciniais rūbais

Omano gyventojai– vaišingi, bet kai ko derėtų atsisakyti

Atvykusiems iš Vakarų suprasti Omano žmones nėra labai lengva, tačiau kiekvienas būna sužavėtas svetingumu ir neretai juos vadina draugiškiausiais pasaulyje. Tiesa, bendraujant teks laikytis keleto taisyklių.

Vietiniai nejaukiai jaučiasi greta rimtaveidžių turistų, tad vertėtų nuolat šypsotis – net skundžiantis viešbučio kambariu ar per didele kelionės taksi kaina.

Vietiniai nejaukiai jaučiasi greta rimtaveidžių turistų, tad vertėtų nuolat šypsotis – net skundžiantis.

Omaniečiams būdingas keistas mandagumas vaišinti svečius net ir tada, kai neturi tam galimybės. Jei atvykėliui pasiūlo maisto ar gėrimų, iš pradžių derėtų atsisakyti.

Tikrai vaišingai nusiteikęs Omano gyventojas paimti vietinių gardumynų įkalbės iš antro ar trečio karto.

Kelionių į Omaną specialistai – kelioniuakademija.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais