„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Nelegali kelionė į uždraustą radioaktyvią zoną Fukušimoje

Kai 2011 m. Fukušimos atominėje elektrinėje įvyko sprogimas evakuotis teko net ir už kelių dešimtų kilometrų esantiems japonams. Praėjus penkeriems metams Fukušima primena vaiduoklį – į šią teritoriją prašalaičiams draudžiama patekti. Vis dėlto kai kurie jų ryžtasi, norėdami savo akimis išvysti šią „vaiduoklių zoną“.
Prekybos centre
Vaidukliškai tuščiame prekybos centre Fukušimoje / Keow Wee Loong/ „Facebook“ nuotr.
Temos: 1 Sprogimas

2011 m. kovą itin stiprus žemės drebėjimas sukėlė milžinišką cunamį, kuriam smogus šiaurės rytų pakrantei žuvo arba dingo apie 18,5 tūkst. žmonių, taip pat prasidėjo didžiausia per ketvirtį šimtmečio branduolinė krizė.

Galingos cunamio bangos sugadino Fukušimos 1-osios atominės elektrinės aušinimo sistemas, todėl vėliau išsilydė jų šerdys, o į aplinką pasklido didelis kiekis radioaktyvių teršalų. Ši branduolinė krizė buvo pavojingiausia po Černobylio atominės elektrinės katastrofos 1986 metais, o kai kurie jos paveikti Japonijos regionai iki šiol lieka netinkami gyventi žmonėms.

Keow Wee Loong/ „Facebook“ nuotr./Sustojęs laikas Fukušimoje
Keow Wee Loong/ „Facebook“ nuotr./Sustojęs laikas Fukušimoje: 2011 m. kovo mėnesio kalendorius

Visus penkerius metus ši teritorija buvo laikoma uždaryta – legaliai į ją patekti galėjo tik specialistai.

Tačiau šiemet pasaulį apskriejo autentiškos nuotraukos, padarytos Fukušimos tragedijos zonoje. Portalas „Bored Panda“ susiekė su šių nuotraukų autoriumi – 27 metų fotografu ir keliautoju Keow Wee Loong, kuris nelegaliai pateko į Fukušimos sprogimo teritoriją, tiesiogine to žodžio prasme įveikęs visas užtvaras ir postus.

„Jaučiausi kaip realiai egzistuojančioje „Fallout“ (kompiuterinis žaidimas – red. past.) versijoje“, – „Bored Panda“ sakė K.Wee.

Nesibaimindamas radiacijos padarinių, jis į šį drąsų žygį pasiėmė tik dujokaukę. Ir užsidėjęs ją plikomis rankomis prisilietė prie to, kas jokio žmogaus nebuvo paliesta nuo 2011 m.

Iškalbingesni už pasakojimą yra jo užfiksuoti fotokadrai, kuriais jis grįžęs iš kelionės pasidalino savo „Instagram“ ir „Facebook“ paskyrose.

Daugiau nuotraukų ir visą kelionės istoriją rasite jo feisbuke.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų