Kaip dienraščiui „Daily Star“ papasakojo 15 metų patirtį turintis kelionių ekspertas Marcas Roebersenas, dalijantis maža erdve, miegamuoju ir vonios kambariu, su nepažįstamais žmonėmis, tam tikras jūsų elgesys kitus svečius gali suerzinti. Jei kambario draugams itin įkyrėsite, jie netgi gali paprašyti hostelio jus iš kambario iškelti.
Ekspertas pateikia penkis patarimus, ko nedaryti, kad nesusidurtumėte su tokia kambariokų rūstybe.
Nekelkite triukšmo
Vienas iš džiaugsmų apsistojant hostelyje – galimybė susitikti su kitais keliautojais, su kuriais galima užmegzti ryšį. Jūsų kambariokai gali būti iš viso pasaulio ir keliauti dėl įvairių priežasčių, tačiau tai taip pat reiškia, kad jų planai ir miego režimas gali būti kitoks nei jūsų.
Taigi, jei į kambarį grįžtate vėlai, nejunkite pagrindinių šviesų (ir taip visų nepažadinkite). Vietoje to, naudokite savo išmaniojo telefono žibintuvėlį ir kelkite kuo mažiau triukšmo. Negalite žinoti – galbūt kiti kambario gyventojai planuoja keltis rytiniam žygiui pasitikti saulės.
Neužgrobkite bendrų patalpų
Begyvendami hostelyje, neišvengsite dalijimosi bendromis erdvėmis ir įrenginiais, įskaitant dušą, tualetą, virtuvę, įkrovimo lizdus ir lempas. Paprastai geriausia nieko neužsigrobti sau – per ilgai nesiprausti duše, vonios kambaryje neatlikinėti sudėtingų grožio procedūrų, mat per tą laiką pasinaudoti šiomis patalpomis gali prireikti ir kitiems.
Jei įkrovimo lizdų kambaryje nėra daug, įsitikinkite, kad jų tuo metu žūtbūt nereikia niekam kitam. Vieninteliai dalykai, kurie yra tik jūsų, – tai lova ir spintelė.
Kambaryje „neišdykaukite“
Jei nakvynės metu planuojate mylėtis su partneriu, nauju meilužiu ar tenkinti save pats, geriau užsisakykite privatų kambarį. Smagiai leisti laiką yra puiku, tačiau ne kitų svečių patogumo sąskaita. Niekas nenori girdėti, kaip jūs užsiimate seksu savo miegamajame.
Smagiai leisti laiką yra puiku, tačiau ne kitų svečių patogumo sąskaita.
Daugelis nakvynės namų šiais laikais siūlo galimybę apsistoti privačiuose kambariuose, todėl pasinaudokite jais. Jie gali būti šiek tiek brangesni nei bendras kambarys, tačiau bent jau nebūsite palaikytas ekshibicionistu.
Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad daugelyje hostelių apsistoti gali ir jaunesni nei 18 metų asmenys, tad prie jų, juo labiau, reikėtų elgtis padoriai.
Daiktų nesikraukite paskutinę minutę
Lagaminų pakavimas paskutinę minutę turi du didelius trūkumus. Pirma, jei daiktus krausitės prieš pat skrydį, bus didesnė tikimybė, jog ką nors pamiršite, pavyzdžiui, pasą. Antra, jei išvykstate auštant, jūsų rausimasis, lankstymasis ir panašus triukšmas 4 val. ryto gali patikti ne visiems.
Nevalgykite miegamajame
Nukeliavę į užsienio šalį, be jokios abejonės, turėsite progų paragauti naujų ir įdomių virtuvių. Vis dėlto pagailėkite savo kambario draugų uoslės ir valgykite tokius kvapnius ir kartais aštrius patiekalus tik virtuvėje, o ne miegamajame.