Nepale esantis Laurynas Bolnis: „Skraido sraigtasparniai, ligoninės pilnos – jausmas kaip kare“

„Ką tik patyriau žemės drebėjimą. Truko apie 10 sekundžių. Šis buvo vienas didžiausių nuo balandžio 25-osios, kai įvyko pirmasis“, – gegužės 12-osios rytą atskriejo Lauryno Bolnio žinutė iš Nepalo. Apie tai, kad antradienio rytą stiprus žemės drebėjimas smogė rytų Nepalui, praėjus dviem savaitėms po didžiausio per 80 metų žemės drebėjimo, kuris nusinešė daugiau nei 8000 žmonių, skelbia ir BBC.
Laurynas Bolonis Nepale
Laurynas Bolnis Nepale

„Dabar esu saugus, bet viduje neramu. Žemė ėmė drebėti apie 10.30 val. Lietuvos laiku. Tuo metu dirbau biure. Kai tai prasidėjo, visi puolė bėgti į lauką. Vieni rėkė, kiti su baime, treti net džiaugėsi – dauguma jau žino, kas tai yra, jiems viskas įprasta. 

Asmeninio albumo nuotr./Laurynas Bolnis
Asmeninio albumo nuotr./Laurynas Bolnis

Viskas truko gana ilgai – 10–15 sekundžių. Paskui nustojo. O po kurio laiko vėl tęsėsi, tik trumpiau“, – apie gegužės 12-ąją Nepale įvykusį pakartotinį žemės drebėjimą pasakojo L.Bolnis.

BBC cituoja JAV geologijos tarnybą, kuri nurodė, kad gegužės 12-ąją rytų Nepale jaučiamų smūgių stiprumas buvo 7,4 balų pagal Richterio skalę. Balandžio 25 dieną Nepalą sudrebinęs didžiausias per 80 metų žemės drebėjimas siekė 7,8 balus. Oficialiai teigiama, jog jis nusinešė 8 000 gyvybių. Tačiau jų gali būti ir daugiau, kadangi kai kurie regionai vis dar sunkiai pasiekiami. 

Pasak L.Bolnio, pasikartojantys žemės drebėjimo smūgiai kelia ne tik baimę, bet ir realias problemas. 

„Jie padarė daug žalos Bhaktapure, nes ten pastatai po ankstesnio drebėjimo buvo vos ant siūlo kabantys“, – sakė lietuvis. Vėliau šią informaciją jis patvirtino – Bhaktapure pasikartoję smūgiai sunaikino dar daugiau turistų pamėgtų statinių.

Šiuo metu Katmandu esantis vyras teigė, jog per šį žemės drebėjimą nukentėjo daug kaimų. Nepalo sostinėje Katmandu apgriuvo keletas mokyklų, yra sužeistų. Pasak lietuvio, telefono linijos stringa, ligoninėse pilna žmonių.

„Vietiniai telefonais susisiekė su artimaisiais, kurie gyvena kaimuose. Ten padaryta daugiausia žalos. Kaimai ir taip buvo pusiau subyrėję – dabar jų nebėra. Katmandu skraido sraigtasparniai. Jausmas – kaip kare“, – apie situaciją Nepale po pasikartojusio žemės drebėjimo pasakojo L.Bolnis. 

Kaimai ir taip buvo pusiau subyrėję – dabar jų nebėra.

Nepaisant to, žmonės jaučiasi gana ramiai. „Niekas nebepanikuoja, pasitinka žemės drebėjimą su sveiku protu. Kai kurie net džiūgauja, krykštauja, nes tai yra truputį linksma, kai reali grėsmė toli. Rajonas, kuriame esu pakankamai saugus.

Per ankstesnius drebėjimus jis nukentėjo mažiausiai. Turime daug atvirų vietų, į kurias rekomenduojama bėgti, kai prasideda drebėjimas. Taip pat yra daug vietų statytis palapinėms“,  – teigė Katmandu dirbantis lietuvis.

Oficialūs pranešimai skelbia, kad gegužės 12-ąją Nepalui smogusio žemės drebėjimo epicentras buvo už 68 kilometrų nuo Namche Bazar vietovės, netoli kopimo į Everestą stovyklos.

Tačiau žemė taip pat drebėjo maždaug už tūkstančio kilometrų esančioje Indijos sostinėje Delyje, kur siūbavo pastatai ir buvo evakuoti biurų darbuotojai.

VIDEO: Vaizdo įraše – nusiaubtas žemės drebėjimo Nepalas.
VIDEO: Nepalas, Bhaktapuras po žemės drebėjimo praėjus 8 dienoms

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų