3 stebinančios vietos Turkijoje: uolose iškalti likų kapai šalia pamėgtų kurortų

Kad ir kiek Turkija turtų gali pasiūlyti, vis tiek didelė dalis į jos „viskas įskaičiuota“ viešbučius važiuojantys turistai tik juose ir pasilieka. Kad be reikalo – neverta nė sakyti. O juk būtų galima pamatyti, pavyzdžiui, netoli pamėgtų kurortų išlikusias senovės Likijos kapavietes. Amžino poilsio vietos čia išskaptuotos uolose. Štai trys jų.
Nekropolis Kaune, Turkijoje
Nekropolis Kaune, Turkijoje / 123rf.com nuotr.

Pietvakarių Turkijoje galima pamatyti šimtus kapų, kurie iškalti uolose ir atrodo tarsi didingos šventyklos. Kai kurie net gali priminti Jordanijos Petros miestą, kuris pastaraisiais metais buvo tapęs viena mėgiamiausių lietuvių atostogų krypčių.

Kodėl Mažosios Azijos regione – Likijoje – kapinės būdavo įrengiamos uolose? Tikėta, kad mirusiųjų sielas į pomirtinį gyvenimą nugabena sparnuotos dvasios. Todėl svarbiausius savo asmenis Likijos gyventojai laidodavo aukštai skardžiuose, kad šie lengviau pasiektų amžinojo poilsio vietą.

Pavyzdžiui, Kauno mieste netoli Marmario stūkso didingi Likijos elito kapai.

Likijos karalių ir didikų kapai Kauno mieste, manoma, buvo iškalti dar IV amžiuje.

Žiūrint į nekropolį sunku net įsivaizduoti, kiek darbo tam reikėjo. Stačiose uolose buvo iškaltos įspūdingos graikiško stiliaus kolonos, jos išraižytos dievų, angelų, dvasių piešiniais. Jų viduje – amžinojo poilsio vietos Likijos karaliams ir didikams, elitui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų