Urbo kalnas yra viena iš pirmųjų vietinių gyventojų apželdintų kopų Kuršių nerijoje. Bene ryškiausias šio gamtos paminklo simbolis – Nidos švyturys. Tai antrasis švyturys šiame kalne. Pirmasis aštuoniabriaunis susprogdintas Antrojo pasaulinio karo metu. Iki šių dienų yra išlikęs senąjį švyturį ir jo prižiūrėtojo namelį jungęs akmenimis grįstas takas.
Urbo kalnas pasižymi savo išskirtine reljefo forma, čia yra daug žmonių pramintų miško takelių, o pakloti kietos dangos takai jungia Nidos gyvenvietę su regioniniu keliu ir veda į Nidos paplūdimius.
Urbo kalno tvarkybos darbais būtų sprendžiamos esamos problemos – atnaujinama ir vystoma takų infrastruktūra, apšvietimas. Pašalinus menkaverčius medžius ir krūmus, pasenusius kalnapušynus norima įrengti apžvalgos aikšteles Nidos panoramoms apžvelgti. Norima tvarkyti ir mažąją architektūrą – atnaujinti suoliukus, šiukšliadėžes, informacinius stendus. Puoselėjami planai pagal galimybes atkuri istorinius želdinius, nustatyti ir pažymėti senojo švyturio vietą bei įprasminti senąjį, akmenimis grįsta taką. Atliktus tvarkybos darbus teritorija būtų pritaikyta pažintiniam poilsiui.
Neringos savivaldybės administracijos specialistų nuomone, planuoti teritoriją reikia taip, kad būtų išsiryškintas teritorijos kraštovaizdžio savitumas, nebūtų pažeidžiamas jo ekologinis stabilumas. Projektuojant reikia siekti gamtos ir kultūros vertybių išsaugojimo tikslų, istorinių faktų atskleidimo, todėl reikalingas įvairių sričių specialistų ir kurorto bendruomenės bendradarbiavimas.
Gruodžio 1-ąją, ketvirtadienį, 14 val. Neringos savivaldybėje (posėdžių salėje 1 aukšte) vyks Visuomenės dalyvavimo kraštovaizdžio formavimo programos pristatymas. Pristatymo metu bus galima teikti siūlymus Urbo kalno teritorijos su prieigomis sutvarkymui. Šiame viešajame svarstyme dalyvaus istorikė doc. dr. Nijolė Strakauskaitė.
Urbo kalno ir gretimos aplinkos teritorijos sutvarkymo darbams atlikti bus siekiama gauti Europos Sąjungos struktūrinių fondų teikiamą paramą.