„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Oro temperatūros skirtumai: kada geriausia keliauti į Turkiją, Graikiją ir Egiptą?

Nenumaldomai artėjant poilsinių kelionių sezonui, lieka vis mažiau laiko priimti svarbiausius sprendimus, garantuojančius vien tik geras emocijas ir kokybišką poilsį. Jei jau atlikote pagrindinį darbą ir išsirinkote savo svajonių kryptį, atėjo metas itin svarbiam klausimui – nuspręsti, kokiu metų laiku, kurį mėnesį keliausite.
Mėgstantiems kaitrą geriau keliauti vasarą
Mėgstantiems kaitrą geriau keliauti vasarą / Baltic Tours nuotr.

Nors pagrindinės poilsinių kelionių kryptys yra šiluma alsuojančiuose pietuose, visgi klimato juostos turi nemažą reikšmę sezono pradžiai ir pabaigai, aukščiausiai ar žemiausiai oro temperatūrai bei saulėtoms dienoms. Kelionių organizatorius „Baltic Tours“ atsižvelgdamas į 3 populiariausias poilsines kryptis – Turkiją, Graikiją ir Egiptą – pateikia svarbiausią informaciją apie oro sąlygas, kuri padės užtikrinti, jog savo pasirinktą šalį aplankysite pačiu tinkamiausiu metų laiku.

Oro temperatūra – esminis rodiklis laisvalaikiui

Nors daugelis keliautojų sutiktų, kad atostogos geros tada, kai kūną lepina šiluma, vis dėlto, ne visi keliautojai turi kantrybės alinančiam karščiui. Pasak kelionių organizatorių, renkantis kelionės datą labai svarbu atsižvelgti į tai, ką konkrečioje šalyje planuojate veikti. Pavyzdžiui, keliaujant Egipte vasaros metu važiuoti į populiarias ekskursijas gali būti sudėtinga, kadangi neretai termometro stulpelis čia šokteli iki 35 ir daugiau laipsnių karščio. Tačiau keliautojams, norintiems ilsėtis prie baseino, tokia oro temperatūra gali tik džiuginti.

„Kiekvienas žmogus turi viziją kaip nori praleisti atostogas savo pasirinktoje šalyje. Nemaža dalis poilsiautojų nori aktyvaus poilsio, todėl nepageidauja didelių karščių ar net jų baiminasi, tuo tarpu kiti ieško kaitros ir ramaus poilsio prie jūros. Vis daugėja žmonių keliaujančių su šeimomis – jų poreikiai, vėlgi, visai kitokie. Tad labai svarbu nuspręsti kokio pobūdžio atostogų norima ir tik tada galvoti apie tinkamiausią keliavimui laiką. Žinoma, būna išimčių, tuomet su keliautojais tariamės ir ieškome krypčių galinčių labiausiai patenkinti jų poreikius“, – įžvalgomis dalinasi „Baltic Tours“ kelionių ekspertė Justina Stukaitė

Baltic Tours nuotr./Justina Stukaitė
Baltic Tours nuotr./Justina Stukaitė

Jūsų patogumui, kelionių organizatorius „Baltic Tours“ pateikia pagrindinę informaciją apie TOP 3 poilsinių krypčių klimatą ir oro temperatūrą.

Turkija

Jei esate švelnios šilumos ir ramybės mylėtojas – saulėtąją Turkiją reikėtų lankyti balandžio, gegužės ir spalio mėnesiais. Ir nors skirtinguose šalies regionuose vyrauja ir skirtingas klimatas, labiausiai pamėgtuose kurortuose, tokiuose kaip Kemeras, Marmaris, Alanija, Antalija, Sidė ar Bodrumas laikosi maloni 20–25 laipsnių šiluma. Tiesa, saulė šiuo laikotarpiu kartais pasislepia už debesų, tačiau kainos dar neįsisiūbavusiuose kurortuose šiais mėnesiais kur kas mažesnės. Šis laikotarpis itin tinkamas mėgstantiems aktyvią sausumos veiklą – žygius, intensyvias pramogas ar kopimą kalnais.

Nuo birželio ir rugsėjo populiariausiuose Turkijos regionuose jaučiama didžiausia turistų apgultis – oro temperatūra čia pasiekia 30 laipsnių karštį, aktyviai pradeda veikti vandens ir paplūdimio pramogos, o kavinėse nenutyla poilsiautojų šurmulys. Šie vasaros sezono mėnesiai skirti saulės vonių, vandens ir linksmybių mėgėjams. Vis dėlto, dėl itin didelio turistų srauto šiais mėnesiais šokteli ir kainos – už kelionės paketą gali tekti sumokėti net dvigubai.

Liepos ir rugpjūčio mėnesiai labiausiai pamėgti vandens pramogų fanų ir keliaujančiųjų su vaikais – oro temperatūrai siekiant 30 – 35 laipsnių šilumos mėgautis turkiškos jūros pasaulio malonumais ar linksmintis didžiuliuose vandens parkuose tinkamesnio laiko negali ir būti.

Nuo spalio antros pusės iki balandžio mėnesio – kurortai ilsisi. Lieka vos keli, ištisus metus dirbantys grandininiai viešbučiai, tačiau užimtumo žiemos metu čia lieka tik tiek, kiek esama pačioje apgyvendinimo įstaigoje. Oro temperatūra krenta vidutiniškai iki 12 laipsnių šilumos, tampa lietinga, vėjuota, o gruodžio ir sausio mėnesiais – net žvarbu.

Graikija

Ryškiais žiedlapiais ir saldžiu jų kvapu pasidabinusią Graikiją atrasite balandžio ir gegužės mėnesiais. Šis laikotarpis itin palankus įdomioms ekskursijoms, aktyviam keliavimui ar romantiškiems pasivaikščiojimams, vyrauja maloni 19–23 laipsnių šiluma. Žinoma, maloniai šiltos maudynės jūroje tampa tik vėlyvą gegužę, tad vykstant į šią šalį būtent pavasarį, vandens pramogų tikėtis nereikėtų. Tiesa, Graikijos kurortai itin pamėgti paviršinio nardymo entuziastų, tad jei esate vienas jų – birželio mėnesį vandens temperatūra yra kone ideali.

Baltic Tours nuotr./Paviršinį nardymą gali išbandyti visa šeima
Baltic Tours nuotr./Paviršinį nardymą gali išbandyti visa šeima

Karščiausiu sezono metu – liepos ir rugpjūčio mėnesiais, kaip ir įprasta, poilsiautojų kiekis kurortuose išauga. Šiuo vasaros laikotarpiu oro temperatūra gali siekti net ir 40 laipsnių karščio, tad aktyvus laisvalaikis ar ilgesnės kelionės sausumoje gali tapti sunkiai įveikiamos. Vis dėlto, „Baltic Tours“ poilsinių kelionių ekspertai patikina, jog Graikijos apgyvendinimo įstaigos ir kelionių organizatoriai yra puikiai tam pasiruošę – savo lankytojams siūlo vidaus pramogų ir poilsio zonas bei įdomius ir net gaivinančius ekskursijų pasiūlymus – pažintinius pasiplaukiojimus laivu kartu su maudynėmis, giluminį nardymą ar muziejų bei pilių lankymą.

Graikija malonią šilumą išlaiko net iki lapkričio vidurio, tačiau žiemos laikotarpiu žymūs kurortai poilsiautojams čia taip pat uždaro duris. Nors oro temperatūra žiemos metu Graikijoje gali siekti 15 laipsnių šilumos, čia vyrauja lietingi, vėjuoti ir žvarbūs orai.

Egiptas

Egiptas – top trejetuko neapleidžianti kryptis. Ši šalis net ir kaitriausiu sezono laikotarpiu gali pasiūlyti turiningas ir aktyvias atostogas. Įspūdingiausią Europoje povandeninį pasaulį atrasite būtent čia, todėl net liepos ir rugpjūčio mėnesiais, kuomet oro temperatūra kopia virš 40 laipsnių karščio – nardytojai mėgaujasi vėsiomis vandenyno gelmėmis. Tuo tarpu ekskursijų ir sausumos pramogų mėgėjai turėtų orientuotis į šaltąjį Europos metų periodą, nes būtent Egipte vyraujantis subtropinis klimatas šiai šaliai dovanoja nesibaigiančią vasarą. Šaltuoju metu periodu – nuo rudens iki pavasario – čia tvyro maloni 20–25 laipsnių šiluma. Tiesa, svarbu įsidėmėti, jog nuo kovo iki birželio mėnesio čia pučia chamsinas. Tai – karštas vėjas, nešantis smėlį ir dulkes, todėl keliaujant šiais mėnesiais reikėtų pasirūpinti akių ir kvėpavimo takų apsaugomis.

Vasara – populiariausias poilsinių kelionių laikas

Nors labiausiai pamėgtos atostogų kryptys poilsiautojų laukia jau nuo ankstyvo pavasario iki pat vėlyvo rudens, kelionių organizatoriaus „Baltic Tours“ ekspertai pastebi, kad vasaros mėnesiai (birželis, liepa, rugpjūtis) keliautojų tarpe vis dar populiariausi.

„Nors poilsinių kelionių pasiūlymų turime ištisus metus, visgi daugiausiai atostogaujančių žmonių yra būtent vasarą, tad šiuo laikotarpiu pasiūlos skirtingoms kryptims turime itin daug. Absoliuti favoritė šeimos atostogoms yra Turkija. Keliaujantys poromis dažniausiai renkasi Graikijos kurortus, o aktyvų ir išskirtinį laisvalaikį mėgstantys žmonės dažniausiai keliauja į Egiptą“, – teigia kelionių ekspertė Justina Stukaitė.

Baltic Tours nuotr./Vasara – populiariausias poilsinių kelionių laikas
Baltic Tours nuotr./Vasara – populiariausias poilsinių kelionių laikas

Ruošiantis kelionei labai svarbu pasirinkti ne tik kelionės kryptį, bet ir mėnesį, kada atostogausite. Tik taip laimėsite auksinį atostogų bilietą ir jausitės priėmę patį geriausią sprendimą. Esant menkiausiai dvejonei dėl kelionės krypties ir laikotarpio pasirinkimo, kelionių organizatorius „Baltic Tours“ ragina kreiptis į savo kelionių ekspertą, kuris pasiūlys tinkamiausią variantą jūsų atostogoms.

Daugiau informacijos: www.baltictours.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų