Paaiškėjo, kur lietuviai linkę švęsti Naujuosius

Įprastai Kalėdos švenčiamos šeimos ar draugų rate, o štai Naujųjų metų išvakarių scenarijus kiek įvairesnis. Daugiau kaip pusė (66 proc.) Lietuvos gyventojų metų sandūrą ketina pasitikti sėsliai – liks namuose. Likusi dalis tautiečių planuoja išsinuomoti kaimo turizmo sodybą, stebėti fejerverkus prie Baltijos jūros, rengti vakarėlį su draugais ar artimaisiais. Bus ir tokių, kurie Naujus metus vyks pasitikti į užsienio šalis – 5 proc. Tokias lietuvių Naujųjų metų sutikimo tendencijas rodo visuomenės nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ atlikta apklausa.
Naujųjų metų fejerverkai virš Romos Koliziejaus
Naujųjų metų fejerverkai virš Romos Koliziejaus / 123RF.com nuotr.

Pasak bendrovės „Credit Service“, valdančios vartojimo kreditų prekės ženklą „Vivus.lt“, direktorės Giedrės Štuopės, po pirmosios žiemos švenčių bangos – Kūčių ir Kalėdų, ryškiau pastebimos dvi Naujųjų metų pasitikimo tendencijos.

„Atlaikyti žiemos švenčių maratoną daugeliui yra tikras iššūkis. Vieni, gal kiek jau pavargę po Kalėdų, renkasi Naujus metus sutikti namie, kiti atvirkščiai – trokšta nuotykių ir švęsti planuoja užsienyje. Be to, prieš gruodį pasipila viliojančių kelionių organizatorių Naujų metų pasitikimo pasiūlymų užsienyje, todėl tautiečiai nesunkiai atranda sau patrauklų pasiūlymą už priimtiną kainą“, – sako finansų ekspertė.

Kaip parodė tyrimas, svarbus yra ir finansinis aspektas – uždirbantys apie 1 tūkst. (8 proc.) ar virš (7 proc.) gali sau leisti švęsti Naujus metus svečiose šalyse.

Amžius taip pat yra svarbus faktorius, lemiantis, kodėl vieni lieka gimtinėje, o kiti kraunasi lagaminus ir senus metus palydėti ryžtasi už Lietuvos ribų. Jaunimas nuo 18 iki 29 metų amžiaus ir kiek vyresni – nuo 30 iki 49 metų – yra labiau suinteresuoti vykti į užsienį (5 proc. ir 7 proc.), o štai vyresni, per 50 metų (3 proc.), lieka arba namuose, arba susiburia į draugų ar giminių ratelius ir taip pasitinka Naujuosius.

„Nauji metai – tai šventė, kuri neturi gilių tradicijų, priešingai nei krikščioniškos šventės, todėl neretai Naujų metų pasitikimo planas gimsta spontaniškai arba pasižiūrima į tai originaliai. Pavyzdžiui, sutikti Naujus metus šiltuose kraštuose yra išties unikali patirtis“, – sako G.Štuopė.

Nors švęsti Naujus metus svečioje šalyje daugeliui lietuvių yra egzotika (5 proc.), tačiau tokių, kurie apskritai neturi plano, ką veikti Naujųjų metų išvakarėse yra mažuma – 14 proc.

Vis dėlto, likusieji per šventes Lietuvoje, dažniausiai metų sandūrą mini namuose, tačiau antras pagal populiarumą variantas – organizuoti Naujametinį vakarėlį kaimo turizmo sodyboje. Beje, šis variantas yra populiaresnis tarp jaunimo. Dideliam draugų ratui reikia didesnės erdvės, nakvynės ir SPA malonumų.

Apklausa atlikta 2019 metų rugsėjo 21 – spalio 5 d. Jos metu apklausti 1002 gyventojai. Tyrimas vyko 118 atrankos taškų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai