Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ vadovė Edita Lubickaitė prisiminė, kad dar iki pandemijos Kuršių nerijoje ilsėjosi visai kitokie turistai. Dauguma jų buvo atvykėliai iš Vokietijos, Latvijos, kaimyninės Kaliningrado srities.
Po 2020-ųjų žiemos, kai po pasaulį ėmė klajoti koronavirusas, apribojęs visas keliones, poilsiautojų veidas Kuršių nerijoje pasikeitė. Dauguma atvykėlių – lietuviai. Tačiau sulaukiama ir lenkų, estų.
Tenka prisitaikyti prie situacijos ir ieškoti išeities sunkiu metu.
Į Nidą – dirbti
„Pokyčius labiausiai pajuto verslas, kuris buvo orientuotas į užsienio rinkas. Šie verslininkai kalba, kad tas pokytis buvo ne toks ir geras. Tačiau vis dėlto visas apgyvendinimo sektorius vasarą buvo rezervuotas“, – kalbėjo pašnekovė.
Keliautojų srautus geriausia stebėti jau prie kelto į Smiltynę. Būta dienų, kai keltai dirbo be grafikų ir vos spėjo suktis.
Tačiau didžiausias pokytis per šiuos metus įvyko ilgalaikės nuomos sektoriuje.
Pavasarį pradėta sulaukti vis daugiau užklausų iš kitų miestų gyventojų. E.Lubickaitė pasakojo, kad žmonės skambina ir klausia, kur būtų galima išsinuomoti butą ilgesniam laikui. O vienas pagrindinių pageidavimų – puikus interneto ryšys.
„Taigi, kai dauguma ėmė dirbti per nuotolį, mes sulaukėme žmonių, kurie nusprendė pakeisti savo įprastą aplinką ir atsikraustė kuriam laikui į Nidą. Ypač šiemet stebėjome tokią tendenciją, iki pandemijos nieko panašaus nebuvo“, – kalbėjo E.Lubickaitė.