„XVIII a. pilis, stovinti ant Nemuno upės kranto, vietos kilmingųjų naudota kaip gynybinė. Dabar ji tiesiog graži pasaulio dalis. 2014 m. joje įrengtas viešbutis, kurio kambariuose daug autentikos – gobelenai ant sienų, antikvariniai baldai, lova su baldakimu. Dviviečio kambario kaina prasideda nuo 70 eurų. Į šią sumą įskaičiuoti ir pusryčiai“, – apie Panemunės pilyje esantį viešbutį rašo sąrašą paskelbęs „The Independent“.
Pilyje veikiantis keturių žvaigždučių viešbutis-restoranas „Best Baltic Panemunės pilis“ iš tiesų įspūdingas. Visi trylika jame esančių kambarių – skirtingi, turi vardus: kiekvienam jų suteiktas buvusių Panemunės pilies šeimininkų – ir bajorų Eperješų, ir vėlesnių pilies savininkų – Gelgaudų – šeimos narių vardas.
„Stengėmės atkurti to meto atmosferą, todėl dauguma baldų – autentiški, surinkti iš sendaikčių turgaviečių, antikvariatų. Būna, klientai net klausia, ar tikrai galima kabinti rūbus į spintą, ar ji čia stovi tik dėl grožio. Tačiau iš tiesų visi daiktai ir baldai naudojami pagal paskirtį, nepaisant savo autentiškos išvaizdos“, – anksčiau 15min pasakojo jo vadovė Živilė Vabinskienė.
TAIP PAT SKAITYKITE: Panemunės pilis – vienintelė mūrinė pilis Lietuvoje, kurioje galite pernakvoti
Pasak jos, šis viešbutis yra išskirtinis ne tik Lietuvoje, bet ir visame Baltijos šalių regione.
„Tai lėmė ir ypatinga viešbučio vieta, ir, žinoma, mūsų pastangos išlaikyti autentišką aplinką, panaudoti visą epochos istoriją. Architektūros požiūriu šiandien tai yra autentiškiausia XVII-XVIII a. Lietuvos rezidencinė pilis. O svečiai atvykę į restoraną ar viešbutį gali pasijusti tarsi gyvame muziejuje – tokių komentarų esame sulaukę ne iš vieno“, – sakė pašnekovė.
Viešbučio direktorė vylėsi, kad patekimas tarp geriausių Europos pilių į Panemunę atves naujų turistų. Šiuo metu viešbučio kambarių užimtumas nežymiai, bet auga – 2015 m. buvo 30 proc., o 2016 m. – 32 proc.
„Sezono metu jau būna nemažai užsienio svečių – dauguma, tiesa, nenakvoja, tik pietauja restorane, taip pat apžiūri muziejų, viešbučio kambarius – jei prašo, mes visada parodome ir papasakojame. Galiu tik pasidžiaugti, kad po šios vasaros atsiranda nemažai užsakymų iš užsieniečių. Palyginus veiklos pradžią ir 2016-uosius, užsakymų tikrai daugėja. Daugiausia užsuka vokiečių – jiems šis kraštas įdomus, pas mus užsuka grupės, keliaujančios į Šilutę, Klaipėdą.
Taip pat nemažai prancūzų, italų, skandinavų, buvo ir ukrainiečių, baltarusių. Kas įdomu, kad turime jau užsakymų ne tik nakvynei, bet ir pobūviams. Svečiai įvertina ne tik įdomią aplinką, specialiai kambariams sukurtą interjerą ir net istorijas (kadangi rašytinių duomenų išlikę mažai, jos sukurtos – aut. past.), taip pat ir patiekalus. Gaminame pagal išlikusius LDK didikų virtuvių receptus, todėl restorane visada rasite žvėrienos patiekalų“, – pasakojo Ž.Vabinskienė.
Greta Panemunės pilies, „The Independent“ paskelbtame sąraše yra pilys iš įvairių Europos šalių – Italijos, Prancūzijos, Ispanijos, Šveicarijos ar Danijos. Visas sąrašas atrodo štai taip:
- Castello di Velona, Italija
- Château de la Treyne, Prancūzija
- Best Baltic Panemunės pilis, Lietuva
- Chateau d’Ouchy, Šveicarija
- Kokkedal Castle, Danija
- Castell Son Claret, Maljorka, Ispanija
- Castell de Celra, Ispanija
- Chateau Herálec Boutique Hotel & Club Resort, Čekija
- Hotel le Château Fort du Sedan, Prancūzija