Papasakojo, kaip keliautojai nakvynės rezervacijoms gali sutaupyti šimtus eurų

Vos keli mygtukų paspaudimai ir savo kelionei surandate pigesnę nakvynę, jaučiatės užtikrinti dėl saugumo arba be gido pagalbos puikiai susigaudote lankomame objekte. Tai – šių laikų realybė, kuri triukšmingai daro perversmą turizmo industrijoje ir prie šių permainų reikšmingai prisideda ir Lietuvoje sukurtos technologijos.
Keliautojai
Keliautojai / 123RF.com nuotr.

Ar tokios naujovės realybėje iš tikrųjų daro perversmą? Į šį klausimą atsakė turizmo technologijų ekspertai, kurie „TravelTech“ forume pasidalijo realiomis patirtimis, ką naujo vartotojas gauna jau dabar ir kiek erdvės pokyčiams dar yra ateityje, rašoma pranešime spaudai.

„Turime būti pasiruošę kitos kartos keliautojams, nes jie yra kitokie, nei mes esame įpratę matyti: daugiau domisi naujausiomis technologijomis, gyvena ne visai fiziniame, o pusiau virtualiame pasaulyje. Todėl populiariausi, kelionėms skirti technologiniai produktai, įsileidžia ir naujus produktus.

Turizmui skirtų technologinių sprendimų ateityje tik daugės, tad kodėl tokiems neatsiradus būtent Lietuvoje?“ – teigė pirmojo „TravelTech“ forumo rengėjas, ES mastu veikiančios licencijuotos kelionių industrijoje aktyviai veikiančios finansų įstaigos „myTU“ vienas įkūrėjų ir technologijų vadovas Tomas Navickas.

Keliautojams padeda sutaupyti

Apie tai, kaip keliaujantys žmonės naudodamiesi naujausiomis technologijomis gali sutaupyti „TravelTech“ forume papasakojo „Ratepunk“ platformos turinio vadovė Kamilė Navikaitė.

„Ieškodami būsto kelionei, žmonės daugiausia naudoja gerai žinomas platformas. Tačiau yra ir dešimtys kitų, kurios tą patį viešbučio kambarį ar apartamentus gali pasiūlyti geresne kaina.

Galime pasidžiaugti, kad jau šiandien Lietuvoje sukurtos technologijos „Ratepunk“ dėka, pakanka naršyklėje įsirašyti įskiepį, kuriuo rezervuojantis nakvynės vietą kurioje nors iš platformų, keliautojas iš karto gauna informaciją apie tos pačios vietos kainą kitose platformose. Sutaupomas ir laikas, nes nereikia jo skirti naršant po atskiras platformas lyginantis kainas. Tai yra geras būdas maksimizuoti kelionės biudžetą“, – teigė K.Navikaitė.

Sutaupomas ir laikas, nes nereikia jo skirti naršant po atskiras platformas lyginantis kainas.

Tokia platforma spėjo pasinaudoti daugiau nei 100 tūkst. vartotojų, o pasak K.Navikaitės, technologijų pagalba galima gauti informaciją ne tik atliekant pirmą rezervaciją, bet ir sužinoti, ar kelionei jau anksčiau rezervuotas būstas vėliau atpigo. Tada keliautojas gali dar kartą nuspręsti, ar nori iš naujo rezervuotis būstą, jei tokia galimybė yra.

Pranešimo autorių nuotr. / K.Navikaitė
Pranešimo autorių nuotr. / K.Navikaitė

Tuo tarpu „myTU“ mobiliosios bankininkystės technologijų vadovas T.Navickas kalbėdamas apie sutaupymą, dar prieš keliaujant rekomendavo pasižiūrėti, ką siūlo keliautojo naudojama finansų platforma ar bankas. T. y. kiek greitai technologijos leidžia atlikti finansines operacijas, kokius mokesčius taiko ir t. t.

„Gerai išanalizuokite savo finansų įstaigos tarifus – ar ji apmokestina valiutos konvertavimą, ar užsienio šalių bankomatuose galite išsiimti grynuosius be papildomų mokesčių, ar pavedimai, atsiskaitymai banko kortele yra nemokami ir t. t. Kadangi esame inovatyvūs ir stipriai orientuojamės į naująsias technologijas, tokius dalykus stengiamės akcentuoti labai dažnai. Kartais keliautojai į tai visiškai nekreipia dėmesio, tačiau tokie dalykai gali leisti sutaupyti tikrai nemenkas sumas, kurias galima skirti svarbesnės išlaidoms“, – pasakojo jis.

Užtikrinamas keliautojų saugumas ir informatyvumas

Kaip pabrėžė turizmo technologijų ekspertai, didžiąją dalį geros kelionės sudaro tinkamas pasiruošimas bei tai, kaip sklandžiai kelionėje pavyksta pamatyti svarbiausius objektus.

Tad Užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento direktoriaus pavaduotoja Laura Tupe pristatė jau penkerius metus veikiančią „Keliauk saugiai“ programėlę, kuri yra puikus pavyzdys, kaip technologijos žmonėms padeda pasiruošti saugesnėms kelionėms bei kaip gelbėja tais atvejais, kai kelionėse nutinka nelaimės.

Pranešimo autorių nuotr. / L.Tupe
Pranešimo autorių nuotr. / L.Tupe

„Žinome, kiek daug laiko kainuoja rasti svarbiausią informaciją. Tad dar prieš keliaujant, pasinaudoję programėle „Keliauk saugiai“, keliautojai labai paprastai gali sužinoti, kokios šalys yra nesaugios bei kodėl taip yra. Taip pat greitai ir paprastai susižinoti, kokie kelionės dokumentai reikalingi keliaujant į konkrečią šalį, ar reikalinga viza ir kur ją gauti. Be to, naudojantis programėle galima registruoti kelionę nurodant, kur ir kada būsite, kad Užsienio reikalų ministerija krizės atveju su asmenimis galėtų skubiai susisiekti ir pateikti konkrečias rekomendacijas“, – pasakojo L.Tupe.

Keliautojai labai paprastai gali sužinoti, kokios šalys yra nesaugios bei kodėl taip yra.

Tuo tarpu projekto „Guide 24/7“ vadovė Inesa Daujotienė parodė, kaip technologijos išsprendžia dažnai kelionėse pasitaikantį informatyvumo trūkumą ir savotiškai padidina paties keliautojo savarankiškumą.

„Technologijų dėka keliautojo kasdienybė lankant objektus gali būti daug paprastesnė. Atėjo laikai, kai išmaniajame įrenginyje turėdamas programėlę, žmogus turi ir galimybę lietuvių kalba išklausyti informaciją apie daugelį populiariausių lankytinų objektų įvairiose šalyse, kurios kartais labai pritrūksta. Tokiu būdu keliautojas gali judėti savo tempu, jam nereikia samdytis gido, prie nieko derintis. O juk tai ypač svarbu savarankiškam, pavieniui keliautojui, kurių šiais laikais turime be galo daug“, – mintimis dalijosi I.Daujotienė.

Kur kas lengvesnė išskirtinių objektų paieška

Pasak technologinius sprendimus keliautojams kuriančių specialistų, kiek sunkiau žmonėms būna rasti poilsines vietas, įsikūrusias išskirtinėse ir itin atokiose vietovėse. Nors tokių paklausa kiekvienais metais tik auga.

Tad „Wowstays“ Plėtros ir marketingo vadovė Viktorija Lipštienė pasidalijo patirtimi kuriant turizmo sektoriaus technologijas, kurios vos per kelias akimirkas padeda susirasti daug neišreklamuotas, bet išskirtines, nuošaliose vietose esančias ar neįprastos architektūros nakvynės vietas bei jas rezervuotis.

„Atėjo laikai, kai norintiems pailsėti žmonėms pradėjo labiau patikti ne tradicinės, o atokios vietos, su nedideliais nameliais. Be prabangos, kurs nors arčiau gamtos. Tik rasti jas sunkiau, nes populiariose rezervavimo platformose tokiose kaip „Booking“ jų net nebūna. Tad technologijomis ištiesiama pagalbos ranka – palengvinamas tokių vietų atradimas. Įsivaizduokite, kiek daug laiko ir pastangų sutaupote, kai įdomiausi variantai poilsiui, tokie kaip namelis ar palapinė medyje ir t. t., atrandami vienoje vietoje, visos kainos matomos iš karto, o vos per minutėlę norimą vietą rezervuojate“, – pasakojo V.Lipštienė.

Pranešimo autorių nuotr. / V.Lipštienė
Pranešimo autorių nuotr. / V.Lipštienė

Turizmo technologijų ekspertai vieningai akcentavo, kad nors inovatyvios ir keliautojų kasdienybę lengvinančios platformos jau dabar turizmo sektoriuje atlieka be galo svarbų vaidmenį, įsitvirtinanti nauja keliautojų karta, jau įprastu tampantis nuotolinis darbas, dažnesnės darbostogos ir visi kiti su kelionėmis susiję nauji elementai leidžia drąsiai teigti, kad turizmo technologijų svarba ateityje bus tik dar didesnė, o pradėti tam ruoštis reikia jau dabar.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų