Paryžiuje atidarytas naujas kvepalų muziejus

Paryžius ir kvepalai visada buvo tarsi sinonimai. Čia netrūksta ne tik butikų, kur galima įsigyti rečiausių pasaulio kvepalų, bet ir juos gaminančių parfumerių. Tačiau patekti į „kvepalų pasaulį“ iki šiol galėjo ne kiekvienas. Nuo šiol taip nebus – visi, kam įdomūs kvepalai ir jų gamybos procesai, galės užsukti į „Didįjį kvepalų muziejų“.
Paryžiuje atidarytas naujas „Didysis kvepalų muziejus“
Paryžiuje atidarytas „Didysis kvepalų muziejus“ / „Twitter“ nuotr.

Naujasis muziejus įkurtas netoli Eliziejaus laukų esančiame pastate. Kažkada tai buvo sodininko namas, vėliau jame gyveno įvairių sričių menininkai, o galiausiai dizaineris Christianas Lacroix čia įkūrė savo studiją. Dabar kotedže duris atvėrė „Didysis kvepalų muziejus“, kuriame atiduodama duoklė parfumerijai ir parfumerių profesijai.

„Įkurti šį muziejų buvo logiškas žingsnis, juk Paryžius neatsiejamas nuo kokybiškos parfumerijos“, – sako naujojo muziejaus vadovė Sandra Amstrong.

Parfumerijos muziejų Paryžius jau turėjo, tačiau šiame bus galima išvysti tik kvepalų gamintojų produktus. Muziejaus ekspozicijos sudarytos konsultuojantis su jais, taip pat kvepalų istorijos žinovais. Ypatingas dėmesys kreiptas ir į erdvės bei kvapų dermę.

Muziejus kurtas dvejus metus. Visi darbai kainavo 7 mln. eurų, dalį lėšų skyrė 40 privačių šeimų, susijusių su parfumerijos verslu.

Muziejus suskirstytas į tris dalis: pirmojoje lankytojai susipažins su parfumerijos istorija, antrojoje – su parfumerio profesija. Galiausiai – pati įdomiausia dalis – galimybė pauostyti net 70 skirtingų pagrindinių aromatų. Ekspozicijos įvairios, bet ne perkrautos eksponatais ir informacija.

Kvepalai dievams

„Čia, pirmajame aukšte, mes atskleidžiame kvepalų istorijos šaknis“, – sakė parfumerijos istorikė Elisabeth de Feydeau, viena iš muziejaus įkūrėjų. Čia galima sužinoti, kad vieni pirmųjų kvapus kaip gundymo įrankį panaudojo Senovės Egipto gyventojai – tuomet kvepalus jie naudojo ne tik norėdami suvilioti priešingą lytį, bet ir įsiteikdami dievams arba net nulemti palankius jų sprendimus.

Muziejaus lankytojai net gali užuosti pirmuosius istorinius kvepalus, vadinamus „Kyphi“, kurie buvo sukurti 1550 pr. Kr. Kitos ekspozicijos primena, kad kvapai nuo seno buvo naudojami ir medicininiais tikslais, tarkime, maro atveju.

Visiems žinoma, kad viduramžiais Europos miestuose žmonės nesiprausdavo, manydami, jog jų higiena „pasirūpins“ parfumeriai – pasikvepindavo kvepalais ir to užtekdavo. Būtent dėl to tuo metu siautė įvairios epidemijos, kurias įveikti pavyko tik įsteigus viešąsias pirtis ir vos ne priverstinai į jas atvesdinus apie higieną jokio supratimo neturinčius žmones.

Prancūzija visada vaidino didelį vaidmenį kvepalų istorijoje. 1830 metais šalyje jau buvo kvepalų gamyklos – kitur pasaulyje jos atsirado gerokai vėliau. 1960 metais Prancūzija pagamino 70 proc. viso pasaulio parfumerijos gaminių, dabar – 25 proc.

Vaikštinėdami po muziejų taip pat sužinosite, kaip skirtingi kvapai veikia mūsų smegenis, taip pat galėsite pabandyti atskirti niuansus tarp, atrodytų, vienos gėlės – rožės – skirtingų rūšių kvapų. Jų yra net 350!

Muziejaus interjere netrūksta meninių instaliacijų, tad kai kurios ekspozicijos greičiau primena meno kūrinius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai