Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Pasaulio valstybės, kuriose geriausiai gyventi: Lietuva 33-čia, estai 19-ti

Kaip ir kiekvienais metais skelbiamas Pasaulinis socialinės pažangos indeksas, kuriuo nustatomos geriausiai gyvenančios valstybės. Tiesa, šie tyrimai kiek kitokie – jais stengiamasi nustatyti ne žmonių turtingumą, bet kaip kiekvienas valstybės narys joje jaučiasi. Šiais metais geriausiai pasaulyje gyvenančia valstybe tapo Naujoji Zelandija, antra – Šveicarija, toliau rikiuojasi Islandija, Nyderlandai, Norvegija, Švedija, Kanada ir kitos šalys.
Gerovės indekse Lietuva užėmė 42 vietą pasaulyje
Pasaulyje geriausiai žmonės jaučiasi Naujojo Zelandijoje, neblogai ir Lietuvoje / 123rf.com nuotr.

Lietuva šiame sąraše per daug neišsiskiria. 33 vieta – tai pozicija, kurią lietuviai išlaiko daugelyje panašių tyrimų. Esame ant labiausiai išsivysčiusių pasaulio valstybių  klubo slenksčio, o šiame konkrečiame sąraše dar ir aplenkėme graikus, Jungtinius Arabų Emyratus, Kroatiją bei Izraelį. 

Visgi mūsų kaimynai latviai aplenkė lietuvius dviemis pozicijomis – tarp baltų įsiterpė tik Vengrija. O štai estai iš tiesų gali didžiuotis – pasauliniame socialinės pažangos indekse jie atsidūrė net 19-toje vietoje, aplenkę tokias valstybes kaip Prancūzija, Ispanija, Portugalija, Čekijos Respublika, Lenkija, Italija. 

Pasaulinis socialinės pažangos indeksas susideda iš daugybės vertinimo kategorijų, tačiau pagrindinės yra trys: pagrindiniai žmonių poreikia (maisto medžiagos ir sveikatos apsauga, vanduo ir sanitarinės sąlygos, pastogė, asmens saugumas), gerovės užtikrinimas (pagrindinių mokslo žinių, informacijos ir komunikacijos priemonių pasiekiamumas, sveikatos ir geros savijautos užtikrinimas, ekologija) bei galimybės (asmens teisės, laisvės, tolerancija ir aukštesnio mokslo užtikrinimas). 

Lietuva geriausiai pasirodė gerovės užtikrinimo srityje (24-ta vieta tarp visų valstybių), o pagrindinių žmonių poreikių (48-ta vieta) ir galimybių (38-ta vieta) skiltys nusmukdė mūsų valstybę žemyn. Kaip bebūtų, pagal socialinį žmonių gyvenimą ir gerovę aplenkėme tikrai nemažai turtingesnių pasaulio valstybių. 

Daugiau pasinagrinėti šių metų Pasaulinį socialinio progreso žemėlapį galite čia. Jame tikrai nemažai interaktyviai pateiktos statistikos, skaičių ir pastebėjimų apie šalis. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos