Pasaulis netrukus gali sulaukti naujo ilgiausio dangoraižio: jo struktūra pribloškia

Architektūros studija „Oiio“ sukūrė „Big Bend“ dangoraižio projektą, kurį ketinama pastatyti prie Centrinio parko Niujorke (JAV). Šis dangoraižis bus 1219,2 metro ilgio, t. y. viršys „Burj Khalifa“ Dubajuje.
Niujorke ketinama statyti ilgiausią pastatą pasaulyje
Niujorke ketinama statyti ilgiausią pastatą pasaulyje / Architektūros studijos „Oiio“ iliustracija ir Shutterstock nuotr. / „15min“ fotomontažas

Pasaulis gali sulaukti naujo ilgiausio pastato, nes Niujorke buvo pristatyti didžiulio dangoraižio planai, kuriame yra posūkis (tiesiogine to žodžio prasme), rašoma „Daily Star“.

Shutterstock.com nuotr. / Niujorkas
Shutterstock.com nuotr. / Niujorkas

Architektūros studijos „Oiio“ sumanytas 4000 pėdų (1219,2 metro) ilgio statinys „Big Bend“ bus pastatytas prie Centrinio parko. Tai beveik 400 metrų daugiau nei „Burj Khalifa“ dangoraižis Dubajuje.

123RF.com nuotr. / „Burj Khalifa“, Dubajus
123RF.com nuotr. / „Burj Khalifa“, Dubajus

Tačiau „Big Bend“ nebūtų aukščiausias pastatas pasaulyje, nes jis pakiltų į šiek tiek mažiau nei 600 metrų aukštį, paskui pasisuktų aukštyn kojomis U raidės forma ir grįžtų į žemę.

„Big Bend“ nebūtų aukščiausias pastatas pasaulyje, nes jis pakiltų į šiek tiek mažiau nei 600 metrų aukštį.

Centriniame parke galioja labai griežtos planavimo taisyklės, o kuo aukštesnis pastatas, tuo brangiau kainuoja ne tik medžiagos, bet ir „oro teisės“.

„Oro teisės“ – tai pinigai, kuriuos reikia sumokėti už tai, kad būtų galima statyti aukštesnius pastatus nei aplinkiniai ir taip pelningai išnaudoti plėtotojų lenktynes dėl aukštų pastatų.

„Big Bend“ projektas šią kliūtį įveikia, nes pastato aukštis bus mažiau nei pusė jo tikrojo ilgio.

Net ir nepaisant jo konstrukcijos, tai vis tiek būtų aukščiausias bokštas Amerikoje, aplenkęs įspūdingo aukščio 546 metrus siekiantį „One World Trade Centre“.

Keistas dizainas nesibaigia pastato forma. Jame taip pat bus įrengti „Čarlio ir šokolado fabriko“ stiliaus liftai, suprojektuoti važiuoti išlenktais horizontaliais takais, kad jie galėtų nuolat judėti pastato arkoje.

Dizaineris Ioannis Oikonomou sakė: „Yra daugybė būdų, kaip pastatas gali išsiskirti iš kitų, tačiau norint tai padaryti, pastatas turi išsiskirti tiesiogine prasme“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis