Žali
Dauguma musulmoniškų šalių savo pasams yra pasirinkusios žalią spalvą – pradedant Maroku ir baigiant Pakistanu. Laikoma, kad žalia buvo mėgiamiausia pranašo Mahometo spalva, yra gamtos ir gyvybės simbolis. Žali yra ir kai kurių vakarų Afrikos valstybių (pavyzdžiui, Burkina Faso, Nigerijos, Nigerio, Dramblio kaulo kranto, Senegalo) pasai. Šiuo atveju jų spalva rodo, kad šalys priklauso ECOWAS – Vakarų Afrikos valstybių ekonominei bendrijai.
Juodi
Rečiausia spalva pasui yra juoda. Šią spalvą pasirinkę nemažai Afrikos valstybių – Botsvana, Zambija, Burundis, Gabonas, Angola, Čadas, Malavis ir kt. Naujosios Zelandijos piliečiai taip pat turi juodus pasus, nes juoda yra šalies nacionalinė spalva.
Raudoni
Raudona ir įvairūs jos atspalviai yra dažniausiai sutinkama pasų viršelių spalva pasaulyje. Europos Sąjungos valstybių pasai yra Burgundijos raudonos ir kitų panašių atspalvių. Vienintelė išimtis – Kroatija, kuri išlaikė tamsiai mėlyną viršelį. Šalys, kurio išreiškusios norą prisijungti prie ES, taip pat yra pasikeitusios savo pasų spalvas į raudoną – Turkija, Makedonija, Albanija. Burgundijos raudoną kaip savo pasų spalvą pasirinkusios ir Andų bendrijos šalys – Bolivija, Kolumbija, Ekvadoras, Peru.
Mėlyni
Mėlyna yra antra pagal populiarumą pasų viršelio spalva. Mėlyna simbolizuoja „naująjį pasaulį“. 15 Karibų valstybių turi mėlynus pasus. Pietų Amerikoje mėlyna kaip spalva pasirinkta kaip Mercosur – prekybos sąjungos – simbolis. Išimtis yra Venesuela, kuri nors ir priklauso sąjungai, jos piliečiai turi raudonus pasus. JAV pasas mėlynas tapo 1976 m.
Žemėlapyje valstybės nuspalvintos spalva, kurios yra jų pasai:
Galingiausių pasaulio pasų reitingą rasite čia.