„Jei kalnas taps vienu iš 7 pasaulio gamtos stebuklų, tai atneš Keiptaunui ir visai Pietų Afrikai didžiulę ekonominę ir socialinę gerovę“, – per šventinę ceremoniją kalbėjo Keiptauno merė Patricia de Lill.
Stalo kalno viršūnėje glūdi kvarcinio smiltainio sluoksniai, susidarę kadaise čia plytėjusios jūros dugne. Šis smiltainis yra gana atsparus erozijai. Po smiltainiu esti žėrutinio skalūno sluoksniai, kurie nėra labai atsparūs dūlėjimui. Šis kalnas – viena įsimintiniausių ir žinomiausių pasaulio gamtos įžymybių.
Flickr.com nuotr./Stalo kalnas netoli Keiptauno |
Kalno viršūnė yra 1086 m virš jūros lygio. Šiaurinis jo šonas stačiu skardžiu kyla tarp atskirų viršūnių – Velnio smailės rytų pusėje ir Liūto Galvos šiaurės vakarų pusėje. Nuo viršūnės žaliais Stalo kalno šlaitais driekiasi nuostabus laukinių gėlių kilimas.
Daugiau nei iš 200 km atstumo matomas kalnas tarnavo jūreiviams kaip švyturys nuo tų laikų, kuomet pirmas iš europiečių jūrininkų jas pamatė. Tai buvo portugalų tyrinėtojas Bartolomėjus Diasas.
Flickr.com nuotr./Stalo kalnas netoli Keiptauno |
Į kalną, kadaise buvusį liūtų ir leopardų namais, dabar veda apie 400 pėsčiųjų takų ir kabelinis keltuvas.
Kitais naujais pasaulio gamtos stebuklais tapo Amazonė ir jos džiunglės, Halong įlanka Vietname, Iguasu krioklys Argentinoje ir Brazilijoje, sala Čedžu Pietų Korėjoje, Komodo nacionalinis parkas Indonezijoje ir požeminė upė Puerto-princesė, tekanti Filipinuose.