Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Penki keisčiausi pasaulio muziejai: nuo sostus primenančių tualetų iki kanibalų mumijų

Kai aplankai Luvrą Paryžiuje ar Ermitažą Sankt Peterburge ir susipažįsti su įspūdingiausiais meno kūriniais, užsinori kažko egzotiškesnio. Yra muziejų, kuriuose sienos nukabinėtos ne paveikslais, bet odą pašiurpti verčiančiais vabalais ar žmogaus kūno dalimis. Nors tarp tokių eksponatų gali būti ne itin jauku, neįmanoma nuo jų atplėšti akių.
Siriraj medicinos muziejuje kai kurie eksponatai priverčia krūptelėti
Siriraj medicinos muziejuje kai kurie eksponatai priverčia krūptelėti

1. Vietoj tualeto – sostas ir knygų šūsnis

Vienintelis pasaulyje tualetų muziejus „Sulabh“ įsikūręs Indijos sostinėje Naujajame Delyje. Čia sukaupti eksponatai mena įvairiausius laikotarpius – nuo moderniausių išradimų iki 5000 metų senumo išviečių. Galime lažintis, kad dar nematėte turinį pelenais verčiančio klozeto, o knygų krūvą ar sostą primenančio tualeto tikrai užsimanysite savo vonios kambaryje.

Tualetų muziejus Indijoje
Tualetų muziejus Indijoje.

2. Žymiausias eksponatas – iš žmogaus skrandžio

Meguro mieste Japonijoje įsikūręs parazitologijos muziejus skirtas ne silpnų skrandžių savininkams. Tarp 45 tūkst. įvairiausių parazitų mėginių eksponuojamas ir ilgiausias pasaulyje kaspinuotis. Žmogaus organizme randamos kirmėlės ilgis siekia net 8,8 metro.

Edukacinį muziejų įsteigė higienos trūkumu šalyje susirūpinęs gydytojas, tačiau daugiausia jį lanko ekstremalių pojūčių išsiilgę turistai.

Įspūdingieji eksponatai
Įspūdingieji eksponatai

3. Blogiausi kūriniai – garsiame muziejuje

Kol vieni skuba į Luvrą nusifotografuoti greta žymiosios „Mona Lizos“, kiti lanko Blogo meno muziejų Bostone. Anot įkūrėjo, čia vietą atradę 600 eksponatų „yra per blogi, kad juos ignoruotume“.

Stebint, švelniai tariant, keistokus paveikslus, supranti, kodėl galerija skirta pagerbti tų menininkų darbus, kurie niekada nepatektų į jokį kitą muziejų.

Blogo meno muziejus Bostone
Blogo meno muziejus Bostone

4. Mirtimi dvelkiantys eksponatai

„Siriraj“ medicinos muziejus Bankoke, Tailande, neretai siejamas su mirtimi, kadangi čia galima atrasti tikrai kraupių eksponatų.

Jau prie įėjimo lankytojus pasitinka išsiviepęs skeletas, o užėjus į ekspozicijų salę oda perbėga šiurpas: aplink išdėliotos žmogaus smegenys, plaučiai, kuriuose žioji durtinės žaizdos, praskeltos kaukolės...

Nepraleiskite svarbiausios detalės – mumifikuoto prieš 50 metų gyvenusio kanibalo kūno.

Muziejuje – tūkstančiai skirtingų žmonių plaukų sruogų
Muziejuje – tūkstančiai skirtingų žmonių plaukų sruogų

5. Ant muziejaus lubų – lankytojų plaukai

Vudu magai patartų savo plaukų nepalikti nepažįstamųjų rankose, tačiau panašu, kad Turkijoje įsikūrusio Avanos muziejaus lankytojos tokių draudimų nepaiso.

Čia ant sienų ir lubų kabo per 30 metų sukauptos 16 tūkst. sruogų nuo skirtingų moterų galvų iš viso pasaulio. Daugėjant turistų kolekcija tik didėja, kadangi visų norinčiųjų tapti ekspozicijos dalimi laukia paruoštos žirklės.

Egzotinių kelionių specialistai – kelioniuakademija.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai