Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2023 05 28 /14:38

Pirmasis Kinijoje pagamintas keleivinis lėktuvas atliko pirmąjį savo komercinį skrydį

Kinijos pirmasis šalyje pagamintas keleivinis lėktuvas sekmadienį atliko pirmąjį komercinį skrydį, tapusį svarbiu įvykiu dešimtmečius trunkančiose Pekino pastangose Vakarų varžovams mesti iššūkį oro transporto industrijoje.
Lėktuvas
Lėktuvas / 123RF.com nuotr.

Kinai tikisi, kad komercinis lėktuvas C919 taps iššūkiu užsienio modeliams, tokiems kaip „Boeing 737 MAX“ ir „Airbus A320“, nors daugelis jo dalių tiekiamos iš užsienio.

Pirmasis šalies lėktuvas, turintis masinį komercinį potencialą, taip pat sumažintų šalies priklausomybę nuo užsienio technologijų, ryšiams su Vakarais einant blogyn.

„Ateityje dauguma keleivių galės rinktis keliauti dideliais, šalyje pagamintais orlaiviais“, – sakė valstybinis transliuotojas CCTV.

Oro linijų bendrovės „China Eastern Airlines“ skrydis MU9191 iš Šanchajaus Pekiną pasiekė maždaug 40 minučių anksčiau, nei planuota, pranešė CCTV.

Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip keleiviams išlipant iš lėktuvo ir einant link terminalo, kelios dešimtys darbuotojų ir pareigūnų ant asfalto pozuoja nuotraukoms.

„(Skrydis) buvo itin sklandus, patogus ir įsimintinas. Manau, kad kurį laiką tai prisiminsiu su malonumu“, – CCTV pasakojo vienas keleivis.

Sekmadienio rytą transliuotojas parodė filmuotą medžiagą, kurioje užfiksuota, kaip lėktuvas pakyla į dangų virš Šanchajaus Hongčiao oro uosto, ir nurodė, kad juo skrido 130 keleivių. Matyti, kaip saulės nutviekstame Šanchajaus aerodrome susirinkę keleiviai prieš įlaipinimą grožėjosi elegantišku baltu orlaiviu.

Skrydžio proga jie gavo raudonus įlaipinimo bilietus ir ištaigingus patiekalus, pranešė CCTV.

Kituose filmuotuose kadruose užfiksuota, kaip keleiviai mojavo valstybinėmis vėliavomis ir dainavo patriotinę dainą, o skrydžio metu buvo pjaustomas tortas.

Savarankiškai apsirūpinti pagrindinėmis technologijomis siekianti Kinija daug investuoja į savų keleivinių lėktuvų gamybą.

C919 pagamino valstybinė Kinijos komercinių orlaivių korporacija (COMAC), tačiau daugelis jo dalių, įskaitant variklius, tiekiamos iš užsienio.

COMAC rinkodaros ir pardavimų direktorius Zhangas Xiaoguangas valstybinei naujienų agentūrai „Xinhua“ sakė, kad šis skrydis buvo tarytum naujojo orlaivio krikštas, ir pridūrė, kad C919 taps geresnis, jei išlaikys rinkos išbandymą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos