Nors gimė ir užaugo Lietuvoje dabar A.Baką teisingiausia būtų vadinti pasaulio piliečiu.
Pernai jis daug laiko praleido Azijoje, kur ne tik gyveno ir dirbo, bet ir darė gerus darbus. Kartu su kitu fotografu Gedmantu Kropiu keliavo į Nepalą. Ten motociklais ir kitu transportu pasiekė tolimiausią ir labiausiai nuo 2015 m. įvykusių žemės drebėjimų nukentėjusį kaimą. Čia kartu su vietiniais už asmenines bei suaukotas lėšas statė mokyklą, pirko vaikams reikalingus daiktus (mokyklines priemones bei aprangą, žaislus), taip pat dalį lėšų skyrė vandens sistemos atnaujinimui. Visą jų kelionės po Nepalą istoriją rasite paspaudę čia.
Kiniją pastaruosius ketverius metus savo namais laikantis lietuvis neseniai du mėnesius praleido JAV, kur keliavo ir fotografavo provincijos gyventojus ir jų aplinką.
Jo nuotraukose – autentiški vaizdai, rodantys, kaip tikroji Amerika skiriasi nuo tos, kurią mes, europiečiai, matome TV serialuose, socialiniuose tinkluose publikuojamose nuotraukose ir žinių laidose.
„Manau, jog pavyko užfiksuoti tą tipišką, lėtą ir šiltą niekur neskubančio amerikiečio portretą. Amerikos didumo įspūdį siekiau sutiprinti skirtingais portretais: įsimylėjėliai ir atsikyrėliai, paplūdimiai ir mokyklos autobusų parkas. Gali pasirodyti, jog žmonės net nėra kadre, jog jie tik įsiterpia į peizažą. Pastarajame dažnai ypatingą vietą užima amerikiečių mylimi ir prižiūrimi automobiliai. Šis regiono vizualinis ženklas nukonkuruoja net kaubojaus skrybėlę ar žvaigždėtąją vėliavą. Galingi varikliai ir grakštūs senoviniai kėbulai turi savąją vietą Amerikos istorijoje“, – Latitude55.lt sakė A.Bakas.
Daugiau šios ir kitų A.Bako kelionių bei gyvenimo Kinijoje vaizdų galite rasti užsukę į jo „Instagram“ paskyrą.
Išvysti dalį kelionės po JAV nuotraukų buvo galima ir debiutinėje A.Bako parodoje Vilniuje. Nuotraukų galerija – akimirkos iš parodos atidarymo.