Nuotykiai prasidėjo Stambule
Lietuvių kelionė į Tailandą vyko per Stambulo oro uostą. Čia jie susidūrė su pirmuoju iššūkiu, kai sužinojo, jog vienam iš septynių bendrakeleivių orlaivyje neužtenka vietos.
Apie tokią avialinijų praktiką, kai, manant, jog dalis keleivių dėl objektyvių priežasčių nepanaudos savo bilietų ir norint maksimaliai užpildyti skrydį, parduodama daugiau vietų nei yra lėktuve, I.Bagdonaitė buvo girdėjusi, bet nemanė, jog pati su tuo susidurs.
„Šią žiemą aš ne pirma keliautoja iš Lietuvos, Stambule išgąsdinama dėl vietų trūkumo lėktuve. Draugai oro uoste pasipiktino tuo, kas vyksta, ir atsisakė keliauti be manęs. Tik po ilgų prieštaravimų ir diskusijų mes į orlaivį patekome visi“, – sako I.Bagdonaitė.
Laukti kitos dienos skrydžio į Tailandą Stambule, anot jos, liko apie 10 žmonių, kuriems išmokėtos kompensacijos, užsakytas pervežimas bei nakvynė viešbutyje.
I.Bagdonaitė pastebėjo, jog daugiau garantijų išskristi yra tada, kai kartu keliauja grupė asmenų, o lėktuvo bilietai įsigyjami iš kelionių organizatoriaus.
Žvilgsnis mirčiai į akis
I.Bagdonaitė į Tailandą išsiruošė trims savaitėms, todėl turėjo galimybę pamatyti daugiau šalies kampelių. Ji gyvenime nepamirš viešnagės Krabyje bei sprendimo už 6000 batų (200 eurų) asmeniui paplaukioti laivu ir susipažinti su dar penkiomis salomis.
Lietuvius gabenęs laivelis didžiulių bangų buvo mėtomas lyg šapelis.
Pašnekovė atvira – tuo metu ją ir bendrakeleivius labiau jaudino būsimos išvykos įspūdžiai nei jos detalės. Įjungę atostogų režimą lietuvaičiai nepasidomėjo nei oro sąlygomis, nei laivo saugumu, nei atstumais tarp lankytinų salų, nes pasitikėjo tais, kas jiems pasiūlė kelionę.
„Vietiniai nori parduoti savo paslaugas, todėl linkusieji gudrauti jokių svarbių detalių neatskleidžia. Bet tikrai yra patikimų kelionių organizatorių, kurie ir laivus didesnius turi, ir vien tik kapitono profesionalumu nesikliauja, žinodami, jog kelionės metu gali kilti pavojus“, – pastebi I.Bagdonaitė.
Anot jos, išplaukus iš Krabio ir aplankius kelias salas, atvirame vandenyje prasidėjo neramumai – lietuvius gabenęs laivelis didžiulių bangų buvo mėtomas lyg šapelis.
„Manėme, kad žūsime. Visiems buvo labai baisu. Jaučiausi, lyg žiūrėčiau mirčiai į akis. Kai pasiekėme Pi Pi salos krantą, nusprendėme nebetęsti ekskursijos ir į Krabį grįžome dideliu laivu“, – pasakoja I.Bagdonaitė.
Keliautojams ji labai rekomenduoja prieš mokant pinigus įsitikinti, jog ekskursija bus saugi.
Po šio nesėkmės I.Bagdonaitė su draugais pasirinko dar vieną pasiplaukiojimą, po derybų kainavusį dvigubai mažiau nei pirmasis.
Vienas nedidelis laivelis apsivertė pražudydamas poilsiautoją.
„Vienas iš Tailando žavumu yra tai, kad gali keliauti po daugybę salų. Jas pasiekti gali tik vandens transporto, todėl žinojimas, ar galėsi ištverti bangavimą, ar bus gelbėjimosi priemonės, kokia kapitono patirtis, yra gyvybiškai svarbus.
Tuo metu, kai mes keliavome į Pi Pi, vienas nedidelis laivelis apsivertė pražudydamas poilsiautoją. Tai tik dar kartą įrodo, jog kelionė vandeniu reikalauja pasiruošimo“, – sako pašnekovė.
Gyvūnams daugiau atjautos
Lietuvaitę pradžiugino tai, kad Tailande gyvūnai sulaukia vis daugiau dėmesio. Ji pastebėjo, jog aplankytose vietose beveik neliko benamių šunų – dabar jie turi apykakles, padedančias identifikuoti šeimininkus.
Gyvūnų gerove Tailande rūpinasi pareigūnai, atsakingi tik už šią sritį.
Turistai, I.Bagdonaitės teigimu, vis rečiau renkasi jodinėjimą su drambliais, o lanko jų prieglaudas, kur, sumokėję po kelis tūkstančius batų, jas taip paremia.
Specializuotose vietose gyvūnus galima paglostyti, pavaišinti vaisiais ar daržovėmis.
Turistai, I.Bagdonaitės teigimu, vis rečiau renkasi jodinėjimą su drambliais.
Įėjimas į jas gali kainuoti ir 2000, ir 5000 batų.
„Emocijos matant savimi negalinčius pasirūpinti drambliukus yra didelės. Džiugu, kad jiems yra suteikiami namai ir galimybės išgyventi“, – sako plaukų priežiūros specialistė.
Grynųjų pinigų svarba
Tailande I.Bagdonaitė rekomenduoja turėti grynųjų pinigų, pakeistų į vietinę valiutą. Banko kortelių tailandiečiai nemėgsta, už jų aptarnavimą ima nemažus mokesčius ir skaičiuoja itin nepalankų kursą.
Tačiau jų šypsenų ir draugiškumo, pasak pašnekovės, neįmanoma nepastebėti.
Nenuvylė I.Bagdonaitės ir masažai, kuriais ji mėgavosi beveik kasdien.
Lietuvė labai rekomenduoja užsukti į kabaretą ir aplenkti ping pongo pramogą.
„Daug kam ją stebint pasidaro bloga – vulgarus pasirodymas atgraso nuo bet kokio noro lankytis panašiose vietose. Išsėdėjome šou tik 10 minučių“, – sako I.Bagdonaitė.
Ją sužavėjo vakariniai Tailando turgūs, veikiantys savaitgaliais iki 22 valandos. Juose keliautoja įsigijo prieskonių, tepalų nuo skausmo, suvenyrų.
Didžiąsias metų šventes egzotiškame krašte praleidusi I.Bagdonaitė jautresnį skrandį turintiesiems pataria vengti gatvės maisto ir rinktis tik puikiai reitinguojamas kavines. Kadangi pradžioje lietuvaičiai norėjo kuo daugiau patirti, netinkami suvalgyti patiekalai neigiamai paveikė jų savijautą.
I.Bagdonaitė jautresnį skrandį turintiesiems pataria vengti gatvės maisto.
„Nepaisant to, Tailandas yra vienas nuostabiausių kraštų pasaulyje, į kurį norisi grįžti“, – sako I.Bagdonaitė.