Populiarėjančioms solo atostogoms – kryptys į skandinaviška dvasia dvelkiančius jūrų uostus

Suomijos, Švedijos ir Danijos uostamiesčiai ne tik nukels į vikingų laikus, bet ir leis sulėtinti tempą bei pasimėgauti ramybe alsuojančia Skandinavijos kultūra. Helsinkis, Stokholmas, Geteborgas ir Olborgas – tai miestai, kurie tiks tiek turiningam poilsiui su draugais ar šeima, tiek norintiems leistis į vadinamąją solo kelionę, bet nežinantiems nuo ko pradėti ir ko tokiose kelionėse tikėtis.
Helsinkis, Suomija
Helsinkis, Suomija / 123RF.com nuotr.

Individualios psichologijos konsultantas Virginijus Varkalis sako, kad nusprendus keliauti po vieną, neretai kyla tam tikrų baimių bei klausimų, ypač – tai darantiems pirmąkart, rašoma pranešime spaudai.

„Didžiausi solo kelionių privalumai – galimybė laisvai planuoti savo dienotvarkę, spontaniškai ją keisti pagal aplinkybes ir mėgautis tuo, kas patiems įdomiausia, nesiderinant prie kitų poreikių. Iš tiesų tai erdvė ne tik atsiriboti nuo įprastos rutinos, tačiau ir daugiau laiko skirti būtent sau, kas šiandien, kai nuolat skubame ir turime daugybę veiklų, įsipareigojimų, labai rekomenduojama. Žinoma, čia svarbus ir sutarimas su artimaisiais, kad nekiltų nerimas – susiderinkite, kas kiek laiko juos informuosite apie savo kelionę, kaip tai darysite”, – komentuoja Virginijus Varkalis.

Didžiausi solo kelionių privalumai – galimybė laisvai planuoti savo dienotvarkę.

Pasak jo, norintiems žengti pirmą žingsnį – svarbu nemąstyti stereotipiškai, kad po vieną viskas sudėtingiau. Viena vertus, tokios kelionės reikalauja daugiau išankstinio pasiruošimo, nes už visą planavimą esame atsakingi patys, tačiau iš kitos pusės – žymiai daugiau vietos improvizacijai.

Nusprendusiems išbandyti šį keliavimo būdą – Lietuvos oro uostų rekomendacijos, ką įdomaus ir netikėto aplankyti Skandinavijoje. Helsinkis, Stokholmas, Geteborgas ir Olborgas tiesioginiais skrydžiais patogiai pasiekiami iš Kauno oro uosto. Į Suomijos sostinę Helsinkį ir Švedijos sostinę Stokholmą tris kartus, o į Geteborgą (Švedija) bei Olborgą (Danija) du kartus per savaitę skraidina oro bendrovė „Ryanair“.

Miestas, paperkantis paprastumu bei ramybe

Helsinkyje nerasite daugybės kvapą gniaužiančių pastatų, dangoraižių ar architektūra stebinančių fasadų. Visgi ilgiau pavaikščiojus gatvėmis, pabendravus su vietiniais gyventojais, šis jūrų uostų miestas papirks savo jaukiu paprastumu. Vietiniai neskuba, gatvės neperpildytos, žmonės atsipalaidavę, o keliautojai, mylintis gamtą, neliks abejingi šiam miestui.

123RF.com nuotr. / Helsinkis iš paukščio skrydžio
123RF.com nuotr. / Helsinkis iš paukščio skrydžio

Helsinkis – „žalias“ miestas, puikiai tinkantis pasivaikščiojimams ir ilgesniems žygiams. Jo centrą nuo kitų gyvenamųjų rajonų skiria parkai ir miškai, o vietiniai gyventojai nesistebi, kai mieste pamato liuoksiantį kiškį ar medžiais šokinėjančią voverę.

Norintiems geriau pažinti suomių gyvenimo būdą, istorinę perspektyvą rekomenduojama apsilankyti po atviru dangumi įsikūrusiame Seurasaari muziejuje. Čia įkurti 87 pastatai, tarp kurių net 400 metų senumo ūkiai ir dvarai, o specialiais to laikmečio kostiumais persirengę gidai demonstruoja kasdieninio gyvenimo veiklą.

Keliautojus savo grožiu užburia į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtraukta Suomenlinna – tvirtovė, išsidėsčiusi net šešiose Helsinkio salose. Senuose namuose įsikūrusios kavinės, muziejai, teatrai, juose gyvena ir vietiniai.

Į Helsinkio turgaus ir prekybos aikštę turistai traukia ne tik suvenyrų ar tradicinių suomiškų prekių, bet ir pasižvalgyti į vaizdingą miesto parką, čia pat esančius Prezidento rūmus, imperatorienės obeliską su dvigalviu ereliu.

Kaip gi Suomija – be saunos. Lankantis Helsinkyje bent valandą laiko būtina skirti suomiškai saunai, o viešų pirčių rasite ne vieną.

Senasis vikingų miestas ir skandinaviško minimalizmo meka – Stokholmas

Stokholmas – didžiausias Švedijos bei Skandinavijos miestas, įsikūręs 14-oje salų, kurias jungia 57 tiltai. Miestas žavintis savo žalumu bei ežerais ir kanalais. Senasis vikingų miestas tikrai vertas būti įtraukiamas į solo kelionių maršrutą. Švedijos sostinė garsėja tiek savo architektūra ir istorija, tiek kultūra bei supančia gamta. Šiuolaikinis, judrus miestas, žavintis viduramžių senamiesčiu ir moderniais skandinaviško stiliaus pastatais naujausiose miesto rajonuose.

123rf.com nuotr. / Stokholmas
123rf.com nuotr. / Stokholmas

Pažintį su miestu rekomenduojama pradėti nuo senamiesčio, o tiksliau – nuo Gamla Stan gatvės, kuri persismelkusi viduramžio aura: siaura, vingiuota, išlaikiusi savo autentiškumą, ant kai kurių pastatų galima net išvysti senuosius runų ženklus. Čia pat būtina susirasti siauriausią Stokholmo gatvę – 90 cm pločio, o senamiesčio aikštėje – Stortorget – būtina pasigrožėti spalvotais namais, jaukiomis kavinėmis bei Nobelio muziejumi.

Norintiems susipažinti su Švedijos istorija rekomenduojama apsilankyti po atviru dangumi esančiame muziejuje Skansen, kuris yra įkurtas Djurgarden saloje. Šio muziejaus po atviru dangumi idėją vėliau perėmė ir kiti muziejai.

Dar keli objektai turiningam laikui – tai Vaza muziejus, garsėjantis kariniu XVII a. išlikusiu laivu, kuris priklausė karališkajam Švedijos laivynui. Taip pat muzikos mylėtojų lankomas ABBA muziejus.

Švedijos miestas, kuriame neprireiks perėjų

Geteborgas yra antras pagal dydį Švedijos miestas, kuris skiriasi nuo Stokholmo. Itin kompaktiškas, paperkantis savo autentiškumu bei įvairove.

123RF.com nuotr. / Geteborgas
123RF.com nuotr. / Geteborgas

Čia rasite pačių įvairiausių muziejų: nuo istorijos ir zoologijos sodų, iki meno ir kultūros bei mokslo centrų. Tačiau nemažai keliautojų traukia už Geteborgo centro į archipelagą. Iš daugiau kaip 20 salų sudarytas salynas nustebins savo neįprastu kraštovaizdžiu, be to, jis įsikūręs vos už pusvalandžio kelio tramvajumi nuo miesto centro.

„Lisebergas“ – vienas labiausiai lankomų pramogų parkų Skandinavijoje. Nors dažniausia čia traukia šeimos su vaikais, bet sutiksite ir ekstremalių pramogų ištroškusių draugų kompanijų ar keliaujančių solo.

Meno mylėtojai būtinai užsuka į Geteborgo meno muziejų, kuriame surinkta gausi žinomiausių pasaulyje dailininkų darbų kolekcija. Čia galite pamatyti tokių menininkų, kaip Pikaso, Rembranto, Rubenso ar Monė kūrinių.

Geteborgo senamiestis iš kitų Europos senamiesčių išsiskiria savo plačiomis gatvėmis, kurios skirtos tik pėstiesiems, bei mediniais statiniais. Čia rasite daug jaukių kavinių, kuriose galėsite prisėsti ir pasimėgauti fika – švediška kavos pertrauka skanaujant vietinių saldumynų, ar pasižvalgyti į sendaikčių parduotuvių vitrinas.

123rf.com nuotr. / Geteborgas
123rf.com nuotr. / Geteborgas

Nuo vikingų kapų iki jaukių senamiesčio gatvių

Olborgas – ketvirtas pagal dydį Danijos miestas, įsikūręs šiaurinėje šalies dalyje. Šio Danijos uostamiesčio kraštovaizdis gan įvairus: galima pamatyti lygumas, įlankas, fjordus, reljefas – kalvotas ir ežeringas.

Miestas garsėja išskirtine architektūra, be to, yra vadinamas senoviniu vikingų miestu, kaip ir Stokholmas. Čia galima aplankyti senovinę vikingų laidojimo vietą, susipažinti su jų istorija Lindholm Hoje muziejuje. Šalia kapų išvysite ir vikingų gyvenviečių liekanas.

Keliautojams rekomenduojama aplankyti vieną įspūdingiausių modernaus meno muziejų Kunsen, kuriame rasite modernaus meno eksponatų iš viso pasaulio, taip pat ir Danijos menininkų darbų.

Norintiems pasidžiaugti žaluma būtina užsukti į Kilderparken parką – vasarą jame vyksta įvairūs kultūriniai renginiai, koncertai. Rekomenduojama paklaidžioti ir siauromis, akmenimis grįstomis Olborgo senamiesčio gatvėmis. Čia tikrai prireiks fotoaparato – norėsis įamžinti senuosius pastatų fasadus bei ryškiai nudažytas sienas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis