Labiausiai žinomoms Prahos kavinėms priklauso „Café Louvre“. Ji veikia nuo 1902 m. ir buvo mėgstamiausia teisės studentų susitikimo vieta – Makso Brodo bei Franco Kafkos.
Reguliarus svečias antradienio vakarais buvo Albertas Einsteinas, o savo staliuką irgi čia turėjo Franzas Werfelis. Po Pirmojo pasaulinio karo čia susitikdavo menininkai, intelektualai ir politikai, o 1925 m. kavinėje buvo įkurtas Čekoslovakijos PEN klubas. Jo pirmasis pirmininkas buvo Karelas Čapekas.
„Slavia“ kavinę rasite ant Vltavos kranto, priešais Nacionalinį teatrą.
Vieta veikia nuo XIX a. pabaigos, ir čia rinkdavosi literatūros, muzikos, kultūros bei meno asmenybės, pvz. Bedržichas Smetana, Antoninas Dvoržakas, Karelas Čapekas, Václav Špála, Jan Zrzavý bei Jaroslav Seifert.
Tarpukario laikotarpiu kavinės interjerai buvo dekoruoti art déco stiliumi. Čia taip pat mėgdavo būti ir Čekijos tapytojas Viktoras Oliva. Jo garsus paveikslas „Absento girtuoklis“ tapo „Slavios“ simboliu.
Verta aplankyti „Café Imperial“ su nuostabiu interjeru art déco stiliumi arba „Café Savoy“ su gražiu dizainu ir neorenesanso lubomis, taip pat „Obecní dům“, Prahos Art nouveau perlą.
Unikali taip pat yra „Grand Café Orient“ kubizmo „Juodosios Dievo motinos“ name, kurio architektas buvo Josef Gočár. Čia galima aplankyti ne tik kavinę, bet dar Dekoratyvinio meno muziejų.