Jaunuosius piligrimus laimino Šiaulių vyskupas Jo Ekscelencija Eugenijus Bartulis, linkėdamas laimingos kelionės ir, kad vienądien žygeiviai turėtų galimybę leistis į Santiago de Compostela keliu. Į žygį išlydėjo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, L. Andrikienės padėjėjas Valdas Kilpys, Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo prasidėjimo bažnyčios klebonas Saulius Paliūnas.
Žygio tikslas – atrasti Šv. Jokūbo kelius Šiauliuose, aplankyti numatytas kelio stoteles ir šventoves, gilinti savo tikėjimo patirtį, apmąstyti savo gyvenimą, kaip nuolatinę piligrimystę. Siekis keliauti po savo miestą, tikėtina, suteikia ir naujų istorijos žinių, ir skatina pasididžiavimą gimtuoju miestu. Šis žygis – pėsčiųjų, siekiant propaguoti keliavimą kaip aktyvią, kultūringą ir aplinką tausojančią laisvalaikio leidimo formą, sveiką gyvenimo būdą.
Jokios konkurencijos ir varžymosi
Kiekvienas žygio dalyvis gavo po miesto centro žemėlapį ir iki 16 val. turėjo aplankyti „Piligrimo pase“ nurodytas vietas, atlikti simbolines užduotis, pamąstyti apie pateiktų Šv. Rašto citatų turinį.
Kiekviename taške savanoriai ant „Piligrimų paso“ uždėjo po antspaudą. Ėjimo kelią piligrimai galėjo pasirinkti savarankiškai, ir varžytis šiame žygyje nereikėjo. Paskutiniame maršruto taške – Šiaulių turizmo informacijos centre - kiekvienas dalyvis, įveikęs žygį ir atnešęs su visais antspaudais pasą, gavo Šv. Jokūbo kelio ambasadoriaus sertifikatą.
Į pirmąjį žygį po savo miestą leidosi daugiau kaip 100 Šiaulių Gegužių, „Sandoros“, Vinco Kudirkos, „Romuvos“ progimnazijų moksleivių, lydimų tikybos, istorijos, kitų dalykų mokytojų. Žygį įveikusieji stebėjosi, kad daugelį maršruto taškų jie matė pirmą kartą gyvenimą. Menkiausiai visiems žinomas iki šiol buvo stebuklais pagarsėjusio kunigo Ignaco Štacho kapas.