Buvę Pripetės gyventojai atvyko į apleistą miestą ir papuošė miesto eglę savo šeimų nuotraukomis.
Kai kurie eglę puošė ir kadaise gyvybe tryškusio miesto nuotraukomis, laikrodžiais bei radiacijos ženklais.
Anot buvusių Pripetės gyventojų, laikrodžiai „simbolizuoja bėgantį laiką ir faktą, kad einant metams miestas ne miršta, o atgyja“.
Kateryna Aslamova, dirbanti kompanijoje, vykdančioje turistines keliones į Černobylį, sakė, kad miesto eglė papuošta pirmą kartą po sprogimo Černobylio elektrinėje. Ir kai kurie buvę miesto gyventojai, anot jos, čia apsilankė pirmą kartą po mieste vykdytos evakuacijos.
„Šis miestas turi gyvuoti, o kad tai nutiktų, jis turi būti išsaugotas“, – tikina Kateryna Aslamova.
Jos kompanija siekia, kad Pripetė ir aplink Černobylį esančios vietos taptų „Unesco“ pasaulio paveldo objektu.
„Gyvenimas grįžta į Pripetę, – sako Jaroslavas Jemelyanenko, turistines keliones vykdančios įmonės „Chernobyl Hub“ įkūrėjas. – Dabar kasdien šis kadaise visiškai apleistas miestas sulaukia turistų iš viso pasaulio. Jie atvyksta čia susipažinti su mūsų istorija, kuri pakeitė visą pasaulį.“
Šiaurės Ukrainoje, už 2 km nuo Černobylio AE ir už 94 km nuo sostinės Kijevo esantis apleistas Pripetės miestas veikiausiai išties yra garsiausias pasaulyje.
Kadaise čia gyveno 50 tūkstančių žmonių, jį projektuojant buvo numatyta, kad ateityje čia galėtų apsigyventi 75-78 tūkst. žmonių.
Tačiau 1986 metų balandį viskas pasikeitė. 1986 m. balandžio 27 d. dėl Černobylio elektrinės avarijos buvo evakuoti visi Pripetės gyventojai.
Černobylio AE aptarnaujančiam personalui buvo pastatytas naujas Slavutyčiaus miestas, esantis už 50 km nuo atominės elektrinės. Dabar Pripetė priklauso Černobylio zonai.
Nukritus radiacijos lygiui mokslininkai paskelbė, kad Pripetėje lankytis saugu, tad dabar čia atvykę turistai gali pasivaikščioti po šį šiurpų miestą, aplankyti apleistas mokyklas, ligonines, parduotuves, gamyklas ir atrakcionų parką.