Per Kalėdas skaitykite kartu. Prenumeratai -50%
Išbandyti

Profesionalus nardytojas Mantas pasidalijo patarimais apie nardymą Egipte: ką būtina žinoti?

Raudonosios jūros skalaujami Egipto krantai – rojus nardymo entuziastams. Skaidrus it krištolas vanduo, koraliniai rifai, tropinė flora bei fauna paperka visus povandeninio pasaulio mėgėjus. Visa tai pamatyti gali visi – tereikia išdrįsti ir pasitikėti savo jėgomis.
Nardytojai
Nardytojai / Shutterstock nuotr.

Kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ atstovės teigimu, nardymas Egipte – itin populiarus užsiėmimas. Šios pramogos mėgėjams patariama rinktis Hurgados, Šarm aš Šeicho, Marsa Alamo, Tabos, El Gounos kurortus, kuriuose galima išbandyti tiek paviršinio, tiek giluminio nardymo pramogas, rašoma kelionių organizatoriaus pranešime žiniasklaidai.

123RF.com nuotr. / Nardymas Raudonojoje jūroje
123RF.com nuotr. / Nardymas Raudonojoje jūroje

„Raudonojoje jūroje galima pamatyti vienus gražiausių rifų pasaulyje. Tačiau nardymo entuziastai šią šalį renkasi ne tik dėl jų. Laivų nuolaužos, spalvotos žuvytės, jūriniai vėžliai, delfinai garantuos įspūdžių kupiną laiką ir atmintyje išliks dar ilgam“, – atskleidžia Inga Aukštuolytė, įmonės Ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė.

Profesionalus nardytojas Mantas Staškus antrina, kad Egiptas – viena populiariausių nardymo vietų pasaulyje.

„Egipto Raudonoji jūra yra ideali vieta nardyti, ji išsiskiria įvairiaspalviais rifais, vandens skaidrumu, neįtikėtino grožio uolomis bei egzotinių žuvų įvairove. Šiltas ir malonus Egipto klimatas leidžia nardyti šiame regione ištisus metus“, – pasakoja M.Staškus.

Pašnekovai pateikia 7 naudingus patarimus, kurie padės pasiruošti nardymui Egipte.

1. Išsirinkite patikimus pramogos tiekėjus

I.Aukštuolytė pabrėžia, kad renkantis nardymo pramogos organizatorius, būtina rinktis licencijuotus tiekėjus.

„Ne visos vietos agentūros turi reikalingus leidimus vykdyti tokią pramogą. Tad geriau pramogauti su oficialiu kelionių organizatoriumi arba išsirinkti tiekėją, kuris griežtai laikosi visų privalomų reikalavimų, yra kontroliuojamas turizmo priežiūros institucijų bei turi visus privalomus sveikatos draudimus“, – akcentuoja I.Aukštuolytė.

123RF.com nuotr. / Nardymas Raudonojoje jūroje
123RF.com nuotr. / Nardymas Raudonojoje jūroje

Licencijuoti pramogos organizatoriai aprūpins visa reikalinga nardymo įranga, suteiks išsamų instruktažą, o patyręs instruktorius bus šalia visos veiklos metu.

2. Įvertinkite savo lygį

M.Staškus siūlo pradėti nuo paviršinio nardymo ir stebėti savo savijautą.

„Jei esate pradedantysis nardytojas, siūlyčiau išbandyti paviršinį nardymą, kai poilsiautojai išplukdomi į jūrą ir įšokę į vandenį nardo vien su specialiais akiniais ir vamzdeliu. Toks nardymas leis apšilti kojas, susipažinti su nardymo procesu ir eiga“, – pristato nardymo entuziastas.

O jei šioje srityje nesate naujokas ar norite ekstremalesnių pojūčių, Egipte galima išbandyti ir giluminį nardymą, prižiūrint instruktoriui.

„Pasirinkus giluminį nardymą, poilsiautojai aprūpinami specialia įranga ir yra kviečiami panirti net į 50 m gylį. Tokiame gylyje galima apžiūrėti ne tik povandeninę gamtą, bet ir kadaise Raudonojoje jūroje nuskendusius laivus ir kitus artefaktus, kurie atrodo įspūdingai“, – atskleidžia nardytojas.

123RF.com nuotr. / Nardymas
123RF.com nuotr. / Nardymas

3. Tinkamai pasiruoškite

Atidžiai išklausykite instruktažą, jo metu išgirsite itin svarbią informaciją apie saugos procedūras, įrangos naudojimą ir nardymo būdus. Užduokite visus rūpimus klausimus, kad neliktų spragų. Įsitikinkite, kad prisimenate visus rankų signalus ir galėsite su instruktoriumi bendrauti po vandeniu.

Taip pat svarbu prieš ir po nardymo gerti daug vandens, kad jo organizmui netrūktų.

4. Pasitikėkite profesionalais

Nardymo ekspertas sako, kad saugumas po vandeniu – itin svarbus.

„Nardymas yra saugus užsiėmimas, jei laikomasi tam tikrų saugumo reikalavimų. Visada būtina atsižvelgti į profesionalaus instruktoriaus rekomendacijas, nurodymus ir neignoruoti pastabų. Tik taip bus galima išvengti šalutinių nardymo poveikių ir pasimėgauti nardymo patirtimi“, – pataria M.Staškus.

5. Atsipalaiduokite

Viena iš pagrindinių nardymo su įranga taisyklių – atsipalaiduoti, kvėpuoti įprastai, neužlaikant kvėpavimo po vandeniu.

„Neriant gilyn, keičiasi slėgis. Todėl užlaikant kvėpavimą po vandeniu galima patirti dusulį, galvos svaigimą, raumenų silpnumą, sutrikusį mąstymą ir, esant ilgesniam užlaikymui, net sąmonės netekimą. Todėl itin svarbu neįsitempti, išlikti ramiam, kvėpuoti įprastai“, – vardija ekspertas.

123rf.com nuotr. / Nardymas Raudonojoje jūroje
123rf.com nuotr. / Nardymas Raudonojoje jūroje

Jis taip pat pataria kelias valandas po nardymo neskristi lėktuvu ir nelipti į didesnį aukštį, nes po nardymo ausyse susidaręs slėgis gali pakenkti klausai.

6. Gerbkite vandens gelmių gyventojus

Atminkite, kad jūrų gelmėse esate tik svečias, todėl saugokite jūrų gyvūniją ir augmeniją. Stenkitės nepažeisti ar netrikdyti vandenų gyvybės – negąsdinkite gyvūnų, nelieskite augalų, nesiremkite į koralinius rifus.

7. Gilinkite žinias

M.Staškus sako, kad kartą pabandžius nardyti, norėsis tai tęsti ir toliau. O tam, kad galėtumėte nardyti savarankiškai, reikia išsilaikyti tarptautinį „Open Water Diver“ sertifikatą.

„Jei norite savarankiškai pamatyti jūrų gelmes, užsirašykite į profesionalius kursus, kurie suteiks pagrindinę teorinę žinių bazę ir praktinę dalį. Ten išmoksite nardymo technikų ir saugaus elgesio po vandeniu. Taip pat svarbu, kad prieš lendant į vandenį, pirmuosius kartus lydėtų patyręs, instruktoriaus kvalifikaciją turintis nardytojas, kuris prižiūrės, ar viską atliekate tinkamai“, – pataria nardymo specialistas.

Įgyti nardytojo licenciją yra gana paprasta, tereikia būti fiziškai pasirengusiam ir žinoti pagrindinius niuansus.

Pasak jo, nardytojo licencijos įgijimo laikas yra labai skirtingas – tai gali užtrukti nuo savaitės iki kelių mėnesių.

„Įgyti nardytojo licenciją yra gana paprasta, tereikia būti fiziškai pasirengusiam ir žinoti pagrindinius niuansus. Nardytojai, kurie išlaiko pirmąjį sertifikatą „Open Water Diver“, gali savarankiškai nerti į 18 metrų gylį“, – paaiškina profesionalas.

Vis tik nardytojai vienu sertifikatu neapsiriboja, jie gilina žinias ir patirtį bei kelia kvalifikaciją papildomuose kursuose, pavyzdžiui, „Cave diver“, „Ice diver“, „Deep diver“, „Wreck diver“, „Boat diver“ ir kituose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tvarumu garsėjanti kompanija „Reynaers Aluminium“ prisidės prie unikalaus miestelio verslui statybų Kauno LEZ
Reklama
Energija veiksme: kaip Dakaro lenktynininkas valdo stresą ir iššūkius
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas