Šis paslaptingas gamtos paminklas – tai masyvus ledyninės kilmės riedulys, ant kurio sutilptų keliasdešimt žmonių! Akmens matmenys išties nemaži, jo ilgis – net 6,3 m, plotis – 3 m., o aukštis – 2,2 m. O išorėje matoma tik dalis akmens! Manoma, kad šis netaisyklingos formos pilko granito spalvos akmuo gali būti sulaukęs 14–16 tūkstančių metų. Geologiniai tyrimai rodo, kad skandinaviški akmenys – vienas iš Aukštadvario regioninio parko išskirtinumų. Manoma, kad, kaip ir daugelis Lietuvos teritorijoje esančių tokių masyvių akmenų, Nikronių akmuo susiformavo Skandinavijos teritorijoje prieš milijonus metų. Paskutiniojo visuotinio ledynmečio eigoje šie akmenys buvo atridenti į Lietuvą.
Įdomu, kad ant Nikronių akmens ryškiai matomi įvairūs ženklai, raidės bei simboliai. Pavyzdžiui, ant vieno šono yra įrašytos raidės „MOPT“. Tai nemažo dydžio (apie 35 cm) raidės, išdėstytos beveik 2 metrų horizontalioje atkarpoje. Virš užrašo taip pat yra rodyklė arba strėlė. Kitoje akmens pusėje matosi apie 30 cm skersmens lygiašonis kryžius. Legenda byloja, kad rodyklė rodo užkastų lobių kryptį, o raidės – atstumą.
Būtent dėl šių mįslingų ženklų Nikronių akmenį gaubia paslapties skraistė. Jis yra siejamas su Lietuvos istorija bei senovės baltų mitologija. Verniejaus ežero pakrantėje dunksantis akmuo domina ir traukia žymius archeologus, istorikus bei kitų mokslo sričių specialistus. Visai nenuostabu, kad apie šį gamtos paveldo objektą yra prikurta nemažai pasakojimų.
Pasak vietinių gyventojų, akmens paviršiuje yra didoka įduba, kurioje paprastai būna vandens. Anksčiau tikėta, kad šis vanduo turi gydomąją galią ir ypač padeda akims.