Pasak senųjų dvaro tarnautojų prisiminimų, šis žirgynas buvo lyg dideli rūmai su pertvaromis, kur stovėjo arkliai, kumeliukai, buvo laikomos karietos, sukabinėti pakinktai.
Žirgyne buvo įvairių veislių arklių, bet daugiausia žemaitukų. Kunigaikštis M. Oginskis labai mylėjo ir puoselėjo savo žirgus. Kasdien arkliai buvo šukuojami šepečiais, kreikiami švariais šiaudais. Pats vyriausias arklininkas dėvėdavo baltus sustandinta apykakle marškinius. Žiemą jam būdavę mažiau darbo, tačiau vasarą nuolat tekdavę važiuoti ten, kur reikėdavo kunigaikščiui. Arklininkai gyveno dešinėje žirgyno pusėje. Kairiojoje pastato dalyje buvo laikomi žirgai.
Pirmojo pasaulinio karo metais kunigaikščio dvaro žirgus rekvizavo vokiečių karinė valdžia. 1922–1934 metais rūmuose įsteigta Žemės ūkio mokykla atnaujino žirgyną, čia vėl buvo auginami veisliniai žemaitukai. Tačiau neilgai. 1934 metais Oginskių dvare apsistojus Lietuvos kariuomenės artilerijos pulkui, ši mokykla išsikėlė į Plinkšių dvarą, o žirgynas, manoma, buvo perkeltas į Gruzdžius.
Karo metais žirgynas buvo stipriai apgriautas ir ilgą laiką stovėjo apleistas. 1968-1972 metais žirgynas pradėtas restauruoti, iš dalies rekonstruotas.
Šių metų rugpjūčio pabaigoje baigtas įgyvendinti „Plungės M. Oginskio dvaro sodybos pastato – Žirgyno pritaikymas visuomenės kultūros ir rekreacijos reikmėms, kapitalinio remonto ir tvarkybos darbų (restauravimo, remonto) techninio projekto“ I etapas, finansuotas bendrai iš Europos Sąjungos regioninės plėtros fondo, Plungės rajono savivaldybės ir Valstybės investicijų programos (VIP) lėšų. Tvarkybos darbus priėmė Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos paskirta Tvarkybos darbų priėmimo komisija.
Pagal UAB „Projektavimo ir restauravimo institutas“ parengtą projektą buvo tvarkoma Plungės dvaro sodybos žirgyno pastato centrinė dalis. Tvarkybos darbų metu restauruotas fasadų plytų mūras, pašalinant cemento lopus, suirusias, skylėtas plytas, restauruoti angokraščiai, betoninės dekoro detalės: profiliai, stogeliai, palangės, karnizai. Pagal ikonografines fotonuotraukas ir analogus istorinėse vietose atkurti langai ir durys, restauruotos stogo konstrukcijos.