Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas kartu su Rokiškio rajono savivaldybės meru Ramūnu Godeliausku Rokiškyje įteikė kultūros sostinės simbolį – gintaro medį – Trakų rajono savivaldybės merei Editai Rudelienei, pranešė Kultūros ministerija.
Rokiškyje per šiuos metus surengta daugiau kaip 100 renginių. 15 iš jų yra kelias dienas apimantys renginių ciklai, todėl bendras projekto „Rokiškis – Lietuvos kultūros sostinė 2019“ renginių skaičius siekė 170.
Projekto „Lietuvos kultūros sostinė“ tikslas – skatinti Lietuvos regionų gyventojų kultūrinį aktyvumą ir kūrybingumą, plėtoti kultūrą ir meną, kūrybines iniciatyvas, kultūros prieinamumą.
2021 metais Lietuvos kultūros sostine taps Neringa, 2022 metais – Alytus.
Trakai į kultūros sostinės atidarymo renginius kviečia po savaitės, gruodžio 6 dieną.
Lietuvos kultūros sostinės atsirado kaip „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ dalis, tačiau jau dešimt metų veikia kaip savarankiškas kasmetinis projektas. Jo tikslas – skatinti Lietuvos regionų gyventojų kultūrinį aktyvumą ir kūrybingumą, plėtoti kultūrą, meną, kūrybines iniciatyvas bei kultūros prieinamumą.
Lietuvos kultūros sostine gali tapti konkurso būdu išrinktas bet kuris Lietuvos miestas, išskyrus Vilnių. Kultūros ministerija organizuoja konkursą kas trejus metus.
Lietuvos kultūros sostinėmis jau buvo Zarasų, Plungės, Šilutės, Anykščių rajonų savivaldybės, Palangos savivaldybė, Panevėžio rajono Ramygalos miestelis, Panevėžio miestas, Joniškio rajono Žagarės miestelis, Telšių rajono savivaldybė, Klaipėdos miestas.